grunge-bg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Български форум за Grunge
 
ИндексИндекс  PortalPortal  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Tool или религията maynardism

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
right in two
Манияк
Манияк
right in two


Cancer Брой мнения : 801
Точки : 1008
Репутация : 7
Дата на регистрация : 12.07.2010
Възраст : 30
Местожителство : Пловдив, България

Tool или религията maynardism  Empty
ПисанеЗаглавие: Tool или религията maynardism    Tool или религията maynardism  Icon_minitimeПет Дек 10, 2010 2:13 pm

Е като такъв откачен фен нямаше начин да не го очаквате Tool или религията maynardism  799658
Вярно, че форума е за гръндж, но пък долу-посечени групи също си контрастират като моята.
На първо място искам да кажа, че туул са една изключително интересна група, дълбоки и трудни, с приятно звучене, много тежки и брутални текстове с трудна терминология в повечето случаи, а клиповете им са някаква изкривена илюзия и първообраз на думите в музиката им..
Вокалът на групата Maynard Keenan от онези, които наричат откачалки. Текстовете пише сам, някои хора казват, че има гейски глас.
Оказват голямо влияние, огромно..имат някакъв магнетизъм..понякога водят до депресия, а понякога само те могат да те разберат.

а сега копи пейст..

Изгряващи с тежък хеви метъл звук с първия си студиен запис, Tool по-късно се издигат до върха на алтърнатив метъла с издаването на втория си студиен албум Ænima през 1996. След продължителната еволюция в музиката им, визуалните изкуства и дълбоките послания целящи вглеждане в себе си в текстовете на Lateralus (2001) и последния им албум 10,000 Days (2006), Tool са определяни като неподчиняваща се на определени стилове група и важна част от прогресив и арт рока.

Групата се стреми да твори нестандартно изкуство, вземащо формата на необичайно дълги и сложни произведения, многозначни и абстрактни текстове, неортодоксални видео клипове. Същевременно кариерата на четиримата музиканти е белязана от противоречиви отношения с музикалната индустрия, цензура, както и продължителна битка за необезпокояван личен живот.

Tool са получили универсално признание от фенове и критици, печелили са награди Grammy, провеждат световни турнета и продуцират албуми, оглавяващи класациите в различни държави. В паузите между издаването на албуми, групата си взема дълги почивки, които позволяват съвместна работа с други музиканти и хора на изкуството за създаване на уникални обложки на албуми, сложни светлинни шоута и занимания с множество странични проекти.

Ще подбера специално любими парчета за вас..надявам се искрено да увлека някого по тях (:
клиповете са официални, важно за отбелязване! Tool или религията maynardism  799658










а right in two е песен, която е прекаленно ценна за мен, затова не я пилея наляво и надясно, който иска, може да си я намери (:
Върнете се в началото Go down
Apple
Напредващ
Напредващ
Apple


Брой мнения : 22
Точки : 31
Репутация : 0
Дата на регистрация : 02.12.2010
Местожителство : Калофер

Tool или религията maynardism  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Tool или религията maynardism    Tool или религията maynardism  Icon_minitimeСъб Фев 05, 2011 7:51 am

Без думи съм за тях, вероятно с тях спрях с грънч зарибяването... ;)
Текстовете като на Lateralus,Sober,H.,The grudge направо ме изпълват...
Любимата ми песен е Lateralus а любимият ми тяхен клип е Schism.
Като цяло мога да кажа, че са ми любима група :)
Поздрав за фенове/фенки и прочие ;) :

''Foot in mouth and head up ass-hole''
''Liar, lawyer; mirror for ya', what's the difference?'' ... Красота !
Върнете се в началото Go down
шмъди
Мързеливец
шмъди


Брой мнения : 1
Точки : 1
Репутация : 0
Дата на регистрация : 04.03.2011
Местожителство : Варна

Tool или религията maynardism  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Tool или религията maynardism    Tool или религията maynardism  Icon_minitimeСъб Мар 05, 2011 2:42 am

Уникални са! Съвсем скоро се зарибих по тях, но това наистина е музиката която успява да ме откъсне от всичко, да ме остави сама със себе си. Tool или религията maynardism  206160
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Tool или религията maynardism  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Tool или религията maynardism    Tool или религията maynardism  Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Tool или религията maynardism
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Tool Marks - 11

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
grunge-bg :: Музика :: Други Групи-
Идете на: