grunge-bg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Български форум за Grunge
 
ИндексИндекс  PortalPortal  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Пинк Флойд

Go down 
+3
Apple
Synaesthesia
Char
7 posters
АвторСъобщение
Char
Администратор
Администратор
Char


Scorpio Брой мнения : 672
Точки : 737
Репутация : 3
Дата на регистрация : 17.10.2010
Възраст : 31

Пинк Флойд Empty
ПисанеЗаглавие: Пинк Флойд   Пинк Флойд Icon_minitimeСря Ное 24, 2010 11:49 am

Щото ако чакам Дани да пусне, то ще отидат два века...

така че, дами и господа, станете на крака и посрещнете
страхотните
чупещите стени
ехото на псайхиделика
Пинк Флойд.


„Пинк Флойд“ (на английски: Pink Floyd) е британска рок-група, известна със своите многопластови композиции, задълбочени текстове, звукови експерименти, интересни обложки и изпипани до съвършенство шоута. В чисто финасов аспект групата е един от най-успешните проекти в шоу-бизнеса.

1960-те :

Групата Пинк Флойд, наричана отначало Пинк Флойд Саунд , първоначално се състои от Боб Клоуз (соло китара), Сид Барет (вокал, ритъм китара), Ричард Райт (клавишни, вокал), Роджър Уотърс (бас китара, вокал) и Ник Мейсън (ударни), и е наречена в чест на двама блус музиканти, Пинк Андерсън ) и Флойд Каунсъл . В началото групата изпълнява кавъри на балади в стил ритъм-енд-блус, като напр. Louie, Louie. Тъй като Сид Барет започва да пише музика, повлияна повече от американския сърф рок (surf rock), психеделичен рок (psychedelic rock) и британската своенравност, хумор и литература, твърдо ориентираният към джаза Клоуз напуска доста стабилната четворка, която остава в тази конфигурация за няколко години.

Звукът на групата се втвърдява до известна степен през 1968 г., когато китаристът Дейвид Гилмор се присъединява към нея. През 1969 г. Сид Барет получава психическо разстройство, дължащо се на продължителна употреба на халюциногенни средства (особено ЛСД). Състоянието на Барет става все по-малко предсказуемо, концертите на групата стават все по-несигурни и другите членове на групата просто спират да вземат Барет на концертите, а Уотърс и Гилмър заемат мястото му на соло вокал.

Сид Барет написва повечето композиции за първия албум, The Piper at the Gates of Dawn (1967), чието име е заимствано от книгата за деца на Кенет Грейъм "Шумът на върбите"
(и книгата, и албумът си заслужават да ги видите :р)
но приносът му към втория, A Saucerful of Secrets (1968), е малък, което кара групата да поеме в нова посока.
Със загубата на основния си автор на песни, групата се възприема като губеща фокуса и характерното си звучене:
следващият двоен албум Ummagumma (част от който е записана на живо в рок-клуб Мадърс (Mothers) в Бирмингам през 1969) е смесица от записи на живо и необработени експериментални студийни записи, правени от членовете на групата, като всеки запис представлява солов проект и заема половин страна от плоча (жената на Мейсън дава своя не твърде успешен принос като флейтистка).

Албумът Atom Heart Mother (1970) достига първо място в класациите на Великобритания. Днес някои го считат за отживелица от психеделичния период, а Гилмор го описва като звучене на група, „лутаща се на тъмно“

(аз не бих :Д )

Пинк Флойд издава албуми със саундтракове към няколко филма:
More
The Wall
Zabriskie Point
La Carrera Panamericana
The Committee
La Vallée

1970:


Въпреки че групата изобщо не е ориентирана към издаване на хитове на сингли, нейната композиция Money от постигналия солиден успех албум Dark Side of the Moon (1973) достига първо място в класациите на САЩ, и което е по-важно, остава сред челните 100 за повече от десетилетие, като чупи много рекорди по пътя си и прави албума един от най-продаваните на всички времена.
Самият албум Dark Side of the Moon е концептуален албум, разглеждащ теми като умопомрачение, невроза и слава, и който поради използването на новата 16-пистова записваща техника на студиото Аби Роуд и огромното време, отделено от инженер Алън Парсънс, налага нови стандарти за верността на възпроизвеждане на звука.
Албумът става източник и на упорита градска легенда, според която той е нещо като синхронизиран саундтрак към филма Магьосникът от Оз (по-късно Дейвид Гилмор отрича албумът да има нещо общо с филма).

Dark Side of the Moon и последвалите го три албума: Wish You Were Here , Animals и The Wall често се смятат за върха на кариерата на Пинк Флойд. Първият от тези албуми, Wish You Were Here, издаден през 1975, е в памет на Сид Барет, а текстовете му и посрещнатото с критика инструментално изпълнение Shine On You Crazy Diamond , както и класическата едноименна композиция, са свързани изключително с последствията от неговото психическо разстройство.

През 1977 г. и след издаването на албума Animals музиката на групата все повече се подлага на критика от някои клонове на течението пънк рок, които я смятат за твърде вяла и претенциозна, с течение на времето изгубила простотата на ранния рокендрол. (що да се мъчим и да мислим, когато можем да си седим на дървото, нали)
Албумът Animals съдържа доста дълги песни, обединени около тема, взета отчасти от Животинска ферма на Джордж Оруел, където са използвани свине, кучета и овце като алегории за съвременното общество.

Епичната рок опера The Wall (1979), създадена главно от Роджър Уотърс, предизвиква нов интерес към Пинк Флойд и носи възторжени критики за групата и още един хит – песента Another Brick in the Wall .
Изключителната композиция Comfortably Numb , неиздадена на сингъл (и интересно, мразена и от Уотърс, и от Гилмор), става крайъгълен камък за радио плейлисти на класически и албумно ориентиран рок и до днес се смята за една от най-известните песни на групата. Тя е единствената песен от първите четири концептуални албума на Пинк Флойд, която се отделя с пауза от предходната и следващата песен.

Албумът става основа за шоу, което се представя на турне и което поглъща огромни средства и води до финансова загуба. По това време Роджър Уотърс увеличава своето артистично влияние и затвърждава лидерското си място в групата, предизвиквайки чести конфликти с останалите членове и принуждавайки Ричард Райт да напусне групата (той се връща за няколко концерта на живо, но срещу фиксирано възнаграждение и по този начин става единственият член на Пинк Флойд, който изкарва пари от шоуто The Wall, защото останалите трябва да покриват прекалено големите разходи).
(кхъ)


1980-те

През 1983 г. е издаден албумът The Final Cut (нееднозначно заглавие, превеждано различно: „Последният удар“, „Краят“, „Последната рана“ и дори „Последен монтаж“!).
Тонът му е дори по-мрачен от този в The Wall. Албумът The Final Cut изследва отново много от темите на The Wall, засяга актуални тогава събития и отразява гневното отношение на Роджър Уотърс към участието на Великобритания във войната за Фолкландските острови, най-вече с композицията The Fletcher Memorial Home (, както и опасността и страха от ядрена война в композицията Two Suns in the Sunset (обичам я тая песен).
Макар и издаден като албум на Пинк Флойд, проектът изцяло е доминиран от Роджър Уотърс и става прототип за звука и формата на по-късните му солови проекти. Според стандартите на Пинк Флойд, албумът постига умерен успех и има един по-малък радио хит — Not Now John .

След издаване на албума , членовете на групата поемат по самостоятелни пътища, като Уотърс и Гилмор издават соло албуми.
През 1987 г. обаче Гилмор се опитва да възроди групата с Ник Мейсън.

Последва остър юридически спор с Роджър Уотърс (който напуска групата през 1985 г.), но Гилмор и Мейсън получават правото да издадат албум с името на Пинк Флойд (Уотърс обаче получава правата върху някои традиционни за Пинк Флойд художествени средства и почти целия албум The Wall).

Ричард Райт се присъединява отново към групата по време на записите на албума A Momentary Lapse of Reason като студиен музикант на седмична заплата. Ричард Райт е член на групата и при издаването на албума The Division Bell през 1994 г. и последвалото го турне.

Последната записана песен от музикантите е „High Hopes“ и неслучайно е сложена последна в списъка от песните.

Всички членове на Пинк Флойд издават соло албуми, които постигат различна степен на успех сред критиката и на пазара. Албумът Amused To Death
на Роджър Уотърс е хвален изключително много.





Пинк Флойд Pink_front

Обща снимка- Мейсън, Барет, Уотърс, Райт и Гилмор.
<3


о, забравих....някои от любимите ми песни :

Flaming
Bike
Vegetable man
Scarecrow
Mathilda mother
Shine on you, crazy diamond

Childhood`s end
Brain damage

преди малко написах "Drain damage" така че спирам с линковете.....
честита ни нова тема.
Върнете се в началото Go down
Synaesthesia
Администратор
Администратор
Synaesthesia


Pisces Брой мнения : 1383
Точки : 2311
Репутация : 0
Дата на регистрация : 11.07.2010
Възраст : 34
Местожителство : grungeland

Пинк Флойд Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пинк Флойд   Пинк Флойд Icon_minitimeЧет Ное 25, 2010 5:21 pm

Интересно. Никой не пише за тях. Аз лично...не знам, но това ми е една от групите, за които все още нямам някакво конкретно изградено мнение. Слушала съм много техни песни и мога да кажа, че само another brick-a ми е грабнал вниманието за сега... може би ще трябва някой ден все пак да се поинтересувам малко повече от тях.
Върнете се в началото Go down
https://grunge-bg.bulgarianforum.net
Char
Администратор
Администратор
Char


Scorpio Брой мнения : 672
Точки : 737
Репутация : 3
Дата на регистрация : 17.10.2010
Възраст : 31

Пинк Флойд Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пинк Флойд   Пинк Флойд Icon_minitimeПет Ное 26, 2010 1:58 am

Нека аз кажа нещо, тогава. :д
Пинк Флойд имат нещо, което малко групи имат. Те са уникални. Можеш да чуеш която и да е тяхна песен и да си кажеш "О, това са Флойд".
Звученето...текстовете...
те нямат случайни песни, не пеят просто за любов, рок`н`рол и наркотици, както са правили повечето групи, за да се впишат
И псайхиделика като цяло...според мен той е едно доста различно течение, сравнен с останалите рок разклонения.
Това е култивирана музика, музика за душата, за мозъка, дълбока музика.

Споменавала съм ти май, Ро, че съм човек, който се "пали" трудно по нещо...
Не знам как Нирвана го направиха, но го направиха.
И Флойд го направиха. По различен начин, но да.
Brain damage
ми беше първата песен....останах изумена. Досега не бях чувала нищо подобно. Чудех се защо досега не съм слушала Флойд?
Изслушах целия The Dark side of the moon.
Да, един от най-добрите албуми. Заедно с The Wall и Obscured by clouds.

И The Piper at the Gates of dawn и Umagumma на Барет..

Сега, нека добавя някои песни към списъка с любими:


Hey you !
Time
Gold is in the...
Echoes (epic)
See Emily play

да, мързи ме за повече. :Д
Върнете се в началото Go down
Apple
Напредващ
Напредващ
Apple


Брой мнения : 22
Точки : 31
Репутация : 0
Дата на регистрация : 02.12.2010
Местожителство : Калофер

Пинк Флойд Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пинк Флойд   Пинк Флойд Icon_minitimeЧет Дек 02, 2010 2:05 pm

Флойд...
Бих казал само : Pink Floyd-Marooned и мисля всеки знае за какво говоря....
Върнете се в началото Go down
Char
Администратор
Администратор
Char


Scorpio Брой мнения : 672
Точки : 737
Репутация : 3
Дата на регистрация : 17.10.2010
Възраст : 31

Пинк Флойд Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пинк Флойд   Пинк Флойд Icon_minitimeПет Дек 03, 2010 12:47 am

Хихи. True.



.
Върнете се в началото Go down
Veren
Скучаещ
Скучаещ
Veren


Taurus Брой мнения : 31
Точки : 40
Репутация : 0
Дата на регистрация : 01.12.2010
Възраст : 37
Местожителство : Пловдив

Пинк Флойд Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пинк Флойд   Пинк Флойд Icon_minitimeПон Дек 06, 2010 1:25 pm

Всяка вечер преди да си легна последната песен, която слушам е Shine on your crazy diamond - простоневероятна.
Първият албум, който им чух беше The dark side of the moon, след това последва видеото на концерта Pulse, който направо ми махне главата - може би най-добрия концерт който съм гледал някога. И други албуми съм им слушал - Athom heart mother e много изчанчен.
Whearing the inside out ми е съизмерна с Marooned
Върнете се в началото Go down
Char
Администратор
Администратор
Char


Scorpio Брой мнения : 672
Точки : 737
Репутация : 3
Дата на регистрация : 17.10.2010
Възраст : 31

Пинк Флойд Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пинк Флойд   Пинк Флойд Icon_minitimeВто Дек 07, 2010 4:52 am

О, и аз съм заспивала на Shine on your crazy diamond- по-точно, тогава въртяхме Флойд и преди нея имаше Money, High hopes, Time...
иначе Флойд не ме приспиват. Изобщо.
Казвам го във връзка с хората, на които явно им действа така
и не ме депресират (особено)- във връзка със същите хора.
Във албумите на Барет най-вече- песните му са основно шантави, успокояващи,(даже) весели- не и песимистични.


^^
Върнете се в началото Go down
Mase
Мързеливец
Mase


Брой мнения : 1
Точки : 1
Репутация : 0
Дата на регистрация : 08.12.2010

Пинк Флойд Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пинк Флойд   Пинк Флойд Icon_minitimeСря Дек 08, 2010 6:27 pm

Просто ВЕЛИКИ!!!! Пинк Флойд 339102
Върнете се в началото Go down
Gabrielle
Дълго Застоял се
Дълго Застоял се
Gabrielle


Брой мнения : 192
Точки : 212
Репутация : 0
Дата на регистрация : 13.07.2010
Местожителство : Space

Пинк Флойд Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пинк Флойд   Пинк Флойд Icon_minitimeПет Дек 10, 2010 10:13 am

[size=1048] HEY YOU [/size]

Не,Пинк Флойд са от групите,за които няма смисъл да се говори.В слушането е цялата философия.
Върнете се в началото Go down
http://kasiel.deviantart.com/
Гаднярка
Активен
Активен
Гаднярка


Брой мнения : 145
Точки : 157
Репутация : 0
Дата на регистрация : 07.09.2010

Пинк Флойд Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пинк Флойд   Пинк Флойд Icon_minitimeПет Дек 10, 2010 11:01 am

тУууук е момента да си призная, че се кефя на такива ти групи...едни такива са ми интелигентни.....ии понеже слушах и дрийм тиътър ми се струва, че са взели нещо от тях...малко по-бавни са обаче...и ми се струва че нещо мн социалистическо го карат. Иначе тва с философията съм съгласна.....
Върнете се в началото Go down
Gabrielle
Дълго Застоял се
Дълго Застоял се
Gabrielle


Брой мнения : 192
Точки : 212
Репутация : 0
Дата на регистрация : 13.07.2010
Местожителство : Space

Пинк Флойд Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пинк Флойд   Пинк Флойд Icon_minitimeПет Дек 10, 2010 1:19 pm

Гаднярка написа:
тУууук е момента да си призная, че се кефя на такива ти групи...едни такива са ми интелигентни.....ии понеже слушах и дрийм тиътър ми се струва, че са взели нещо от тях...малко по-бавни са обаче...и ми се струва че нещо мн социалистическо го карат. Иначе тва с философията съм съгласна.....


Кой от кого е взел,че нещо не разбрах? Тиатър определено са продължители на течението,а Флойд са си едни от основоположниците.Както и да е,greetings за Theater. Пинк Флойд 794983
Върнете се в началото Go down
http://kasiel.deviantart.com/
Char
Администратор
Администратор
Char


Scorpio Брой мнения : 672
Точки : 737
Репутация : 3
Дата на регистрация : 17.10.2010
Възраст : 31

Пинк Флойд Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пинк Флойд   Пинк Флойд Icon_minitimeСъб Дек 11, 2010 2:34 am

Да, останах с впечатлението, че мислиш, че Флойд са взели нещо от Тиътър. О.о
Което е, хаха, нелепост.
Нямам нищо против Тиътър, но не мисля, че са продължители на псайхиделика?
Върнете се в началото Go down
Veren
Скучаещ
Скучаещ
Veren


Taurus Брой мнения : 31
Точки : 40
Репутация : 0
Дата на регистрация : 01.12.2010
Възраст : 37
Местожителство : Пловдив

Пинк Флойд Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пинк Флойд   Пинк Флойд Icon_minitimeСъб Дек 11, 2010 8:55 am

Тиатър са ми излишно сложни като музика- лично мнение... иначе всичките са виртуози :-)
Върнете се в началото Go down
Gabrielle
Дълго Застоял се
Дълго Застоял се
Gabrielle


Брой мнения : 192
Точки : 212
Репутация : 0
Дата на регистрация : 13.07.2010
Местожителство : Space

Пинк Флойд Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пинк Флойд   Пинк Флойд Icon_minitimeСъб Дек 11, 2010 11:01 am

Char написа:
Да, останах с впечатлението, че мислиш, че Флойд са взели нещо от Тиътър. О.о
Което е, хаха, нелепост.
Нямам нищо против Тиътър, но не мисля, че са продължители на псайхиделика?

Не,за прогресив става въпрос. :)
Върнете се в началото Go down
http://kasiel.deviantart.com/
Synaesthesia
Администратор
Администратор
Synaesthesia


Pisces Брой мнения : 1383
Точки : 2311
Репутация : 0
Дата на регистрация : 11.07.2010
Възраст : 34
Местожителство : grungeland

Пинк Флойд Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пинк Флойд   Пинк Флойд Icon_minitimeСъб Дек 11, 2010 12:30 pm

Veren написа:
Тиатър са ми излишно сложни като музика- лично мнение... иначе всичките са виртуози :-)

Да, добре казано :) Хареса ми. На мен лично и PF понякога ми идат в повечко сложни...
Върнете се в началото Go down
https://grunge-bg.bulgarianforum.net
Char
Администратор
Администратор
Char


Scorpio Брой мнения : 672
Точки : 737
Репутация : 3
Дата на регистрация : 17.10.2010
Възраст : 31

Пинк Флойд Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пинк Флойд   Пинк Флойд Icon_minitimeСъб Дек 11, 2010 1:45 pm

Точно смятах да го цитирам. :д
Страхотни музиканти (Тиътър), но...не са от музиката, в която виждам душа. Не ме раздвижват. Не ме разсмиват, разплакват или влюбват.

Флойд са музика не само за душата, но и за мозъка, казах го някъде, но има много емоция в тях, така че прекалено сложни...не мисля

Kass написа:
Не, за прогресив става въпрос
Аха.
Просто не го харесвам тоя лейбъл нещо- прогресив метъл, прогресив рок. за мен Флойд са си просто псайхиделик- още повече че са тооооолкова различни от Тиътър, кой би ги определил като основоположници и продължители на едно и също течение..
Върнете се в началото Go down
Synaesthesia
Администратор
Администратор
Synaesthesia


Pisces Брой мнения : 1383
Точки : 2311
Репутация : 0
Дата на регистрация : 11.07.2010
Възраст : 34
Местожителство : grungeland

Пинк Флойд Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пинк Флойд   Пинк Флойд Icon_minitimeСъб Дек 11, 2010 2:32 pm

Еми на мен са ми прекалено сложни
Върнете се в началото Go down
https://grunge-bg.bulgarianforum.net
Гаднярка
Активен
Активен
Гаднярка


Брой мнения : 145
Точки : 157
Репутация : 0
Дата на регистрация : 07.09.2010

Пинк Флойд Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пинк Флойд   Пинк Флойд Icon_minitimeЧет Яну 13, 2011 3:12 pm

Char написа:
Точно смятах да го цитирам. :д
Страхотни музиканти (Тиътър), но...не са от музиката, в която виждам душа. Не ме раздвижват. Не ме разсмиват, разплакват или влюбват.

Флойд са музика не само за душата, но и за мозъка, казах го някъде, но има много емоция в тях, така че прекалено сложни...не мисля

Kass написа:
Не, за прогресив става въпрос
Аха.
Просто не го харесвам тоя лейбъл нещо- прогресив метъл, прогресив рок. за мен Флойд са си просто псайхиделик- още повече че са тооооолкова различни от Тиътър, кой би ги определил като основоположници и продължители на едно и също течение..

А,ми всъщност нямах предвид продължители..и въобще не знам какво съм имала предвид но явно за момента съм намерила нещо общо в двете групи..ии може би не е ставало въпрос за стил...но тва няма значение...иии двете групи супер мн ми харесват...съгласна съм с коментара че Флойд са и за душата и за моъка...колкото до дрийм тиътър...при тях е пълна бъркотия всичко...песните им са супер дълги и сложни но пък много интересни!!!
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Пинк Флойд Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пинк Флойд   Пинк Флойд Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Пинк Флойд
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
grunge-bg :: Музика :: Други Групи-
Идете на: