grunge-bg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Български форум за Grunge
 
ИндексИндекс  PortalPortal  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Queen/Куийн!!!

Go down 
4 posters
АвторСъобщение
Synaesthesia
Администратор
Администратор
Synaesthesia


Pisces Брой мнения : 1383
Точки : 2311
Репутация : 0
Дата на регистрация : 11.07.2010
Възраст : 34
Местожителство : grungeland

Queen/Куийн!!! Empty
ПисанеЗаглавие: Queen/Куийн!!!   Queen/Куийн!!! Icon_minitimeСъб Окт 23, 2010 3:50 pm

Queen/Куийн!!! Queen




Куийн британска рок-група създадена през 1970 година, една от най-успешните музикални групи на всички времена. Нейни членове са Фреди Меркюри (вокал), Брайън Мей (соло китара, вокали), Джон Дийкън (бас китара) и Роджър Тейлър (барабани, вокали). В ранните си записи Куийн създават главно глем рок, хеви метъл и прогресив рок, но с течение на времето включват разнообразни и новаторски стилове в музиката си, като фънк и електронна музика. През 1970-те постепенно започват да използват по-конвенционални теми, с които постигат по-голям успех. В началото на 1970-те се опитват да включат и синтезатор към песните си, но в крайна сметка това се случва през 1980-те в зависимост от техният подход към музиката.

Групата е създадена първоначално от Брайън Мей и Роджър Тейлър под името Смайл. След няколко неуспешни години те се сближават с Фреди Меркюри (тогава известен под името Фарох Булсара). Той ги насочва да експериментират с по-сложни техники на записи, като скоро след това Фреди се присъединява към тях и тримата решават да основат нова група (бъдещата Куийн). Джон Дийкън е нает преди записа на първия албум. Вече с новото си име Куийн придобиват изключителна популярност във Великобритания в средата на 1970-те с издаването на албумите Sheer Heart Attack от 1974-та година и A Night at the Opera от 1975-та, като с това се дава и началото на международния им успех. Песента им „Bohemian Rhapsody“ остава под номер едно в британските класации в продължение на девет седмици. През 1991 г. Фреди Меркюри умира от бронхопневмония, в следствие на усложнения от СПИН, Джон Дийкън се отказва през 1997 година.

От тогава Брайън Мей и Роджър Тейлър рядко се събират заедно. От 2005 до 2008 година се събират с Пол Роджърс под името Куийн + Пол Роджърс.

Куийн издават общо 18 албума, които заемат челното място в класациите, 18 сингъла с челни места и 10 DVD-та с челни позиции, от които са продадени над 300 милиона копия в световен мащаб, което ги прави една от най-продаваните музикални групи. Те са удостоени с наградата Ivor Novello седем пъти, и са приети в Рокендрол залата на славата през 2001 г.
Върнете се в началото Go down
https://grunge-bg.bulgarianforum.net
Synaesthesia
Администратор
Администратор
Synaesthesia


Pisces Брой мнения : 1383
Точки : 2311
Репутация : 0
Дата на регистрация : 11.07.2010
Възраст : 34
Местожителство : grungeland

Queen/Куийн!!! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Queen/Куийн!!!   Queen/Куийн!!! Icon_minitimeСъб Окт 23, 2010 3:52 pm

Bohemian Rhapsody е влязла в книгата на Гинес като най-великата песен на всички времена!



Върнете се в началото Go down
https://grunge-bg.bulgarianforum.net
Synaesthesia
Администратор
Администратор
Synaesthesia


Pisces Брой мнения : 1383
Точки : 2311
Репутация : 0
Дата на регистрация : 11.07.2010
Възраст : 34
Местожителство : grungeland

Queen/Куийн!!! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Queen/Куийн!!!   Queen/Куийн!!! Icon_minitimeСъб Окт 23, 2010 3:56 pm

Върнете се в началото Go down
https://grunge-bg.bulgarianforum.net
Synaesthesia
Администратор
Администратор
Synaesthesia


Pisces Брой мнения : 1383
Точки : 2311
Репутация : 0
Дата на регистрация : 11.07.2010
Възраст : 34
Местожителство : grungeland

Queen/Куийн!!! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Queen/Куийн!!!   Queen/Куийн!!! Icon_minitimeСъб Окт 23, 2010 4:17 pm

Аз така като една силно изразена фенка на групата , реших да пусна тази тема. Предполагам, че едва ли тука има някой, който да не е слушал някога в живота си Куийн. За мен това е изключително явление в историята на музиката..Особено Фреди...получовек...просто гениален...
Имам си дискографията, мога да ги слушам по цял ден , без омръзване и най-якото е , че всъщност влияят много емоционално. В повечето случай по позитивен начин. На тези, които не са...силно препоръчвам...слушайте Куийн. Полезно е както за музикалната ви култура така и за музикалния ви вкус.
Върнете се в началото Go down
https://grunge-bg.bulgarianforum.net
Char
Администратор
Администратор
Char


Scorpio Брой мнения : 672
Точки : 737
Репутация : 3
Дата на регистрация : 17.10.2010
Възраст : 31

Queen/Куийн!!! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Queen/Куийн!!!   Queen/Куийн!!! Icon_minitimeСря Окт 27, 2010 9:08 am

Влияят супер емоционално, вярно е. Във всяка тяхна песен има поне един момент, който ме докосва. Освен това са грандиозно технични. А за гласа на Фреди....
ами....
наистина няма нужда от думи, нали? Такъв глас, хора....сигурно няма да чуя такъв глас .

Държа да кажа- ревала съм на These are the days of our lives.
Началото ме депресира, въпреки положителния заряд на песента.

Sometimes I get the feelin'
I was back in the old days - long ago
When we were kids when we were young
Things seemed so perfect - you know
The days were endless we were crazy we were young
The sun was always shinin' - we just lived for fun....


И обожавам, о-бо-жа-вам Don`t stop me now
и Killer queen
и Innuendo

и, естествено, комерсиални, но страхотни песни като Show must go on и Who wants to live forever.
Това е чиста музика. Изкуство.
В един форум, някой беше казал

"Да слушаш тяхната музика е все едно да слушаш как Бог пее".

Не съм вярваща и все пак ще се съглася с това. Not diamonds, but Queen are forever^^
Върнете се в началото Go down
MrMoustache
Администратор
Администратор
MrMoustache


Taurus Брой мнения : 893
Точки : 2317
Репутация : 6
Дата на регистрация : 01.08.2010
Възраст : 40
Местожителство : София

Queen/Куийн!!! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Queen/Куийн!!!   Queen/Куийн!!! Icon_minitimeСъб Дек 25, 2010 1:44 am

Ето ви нещо и от мен Queen/Куийн!!! 799658
Върнете се в началото Go down
Queenfan02
Новак
Новак
Queenfan02


Брой мнения : 11
Точки : 11
Репутация : 0
Дата на регистрация : 24.07.2012

Queen/Куийн!!! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Queen/Куийн!!!   Queen/Куийн!!! Icon_minitimeЧет Авг 09, 2012 12:46 am

Това е любимата ми група! Queen/Куийн!!! 677286 Каквото и да кажа ще е малко! Queen/Куийн!!! 111322
ПС Направих форум за Queen нека който иска да помга! Queen/Куийн!!! 794983
http://queenfans.bulgarianforum.net/
Върнете се в началото Go down
http://queenfans.bulgarianforum.net/
Sponsored content





Queen/Куийн!!! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Queen/Куийн!!!   Queen/Куийн!!! Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Queen/Куийн!!!
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Hairspray Queen
» Hairspray Queen - 7 DVD

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
grunge-bg :: Музика :: Други Групи-
Идете на: