grunge-bg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Български форум за Grunge
 
ИндексИндекс  PortalPortal  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Приятелството

Go down 
5 posters
АвторСъобщение
Char
Администратор
Администратор
Char


Scorpio Брой мнения : 672
Точки : 737
Репутация : 3
Дата на регистрация : 17.10.2010
Възраст : 31

Приятелството Empty
ПисанеЗаглавие: Приятелството   Приятелството Icon_minitimeВто Окт 19, 2010 12:54 pm

Имаше такава дискусия в един друг форум.
Всичко, каквото ви дойде наум....има ли истинско приятелство, какво е приятелството за вас, съществува ли такова до гроб...абсолютно каквото искате.

Част от моето мнение

"Тва, че има истинско приятелство, изобщо е въпрос извън подозрение. Не съм срещала човек без приятели. Ако нямаш приятели, какво имаш изобщо?
Аз лично спрях със термина "най-добра приятелка" в трети клас, - или в четвърти- започна да ми звучи твърде дискриминиращо. Наистина няма защо да имаш само ЕДИН най-близък приятел, може и така да се случи, но не е някакво задължително условие

Мненията
"Няма женска солидарност, няма женско приятелство"
са толкова глупави. Що да няма? Нито един мъж така и не успя да ми обясни.
: )
Аз пък няма нужда да обяснявам защо има, просто го има. Като тревата."

So : )


Върнете се в началото Go down
Synaesthesia
Администратор
Администратор
Synaesthesia


Pisces Брой мнения : 1383
Точки : 2311
Репутация : 0
Дата на регистрация : 11.07.2010
Възраст : 34
Местожителство : grungeland

Приятелството Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приятелството   Приятелството Icon_minitimeСря Окт 20, 2010 5:26 am

Добре. Ще ти кажа какво мисля за приятелите.
Приятели - има. Не мога да отрека. Но винаги...ВИНАГИ интереса е преди всичко. В едно приятелство... интереса е просто ВИНАГИ на първо място. И ако някой ти казва, че не е така... то той или е някакво по-висшо същество от човека или чисто и просто те лъже като дърт циганин.
Доверие... аз нямам доверие, макар че имам приятели. Имам приятели, но не очаквам нищо от тях.
Даже напротив... все повече се разочаровам от всички. И все повече спира просто да ми пука.
Преди години взимах приятелството много насериозно... имах си ''най-добра приятелка'', с която прекарахме 11 години от живота си неразделни и след това тя просто срещна някъв селяндур и вече 3 години не съм я чувала, нито виждала. Така че с ''голямото приятелство'' толкова. Приятелството в повечето случай е до тогава, докогато един от двамата не се уреди в живота. Или след като един човек, който считах за супер коректен приятел и за човек, на когото определено МИСЛЕХ, че мога да разчитам и да имам доверие...точно този човек тръгна с любовта на живота ми точно когато все още бавно умирах от агония по него... И си казах...на кого подяволите му пука? Щом на него му е добре и щом е уредил СЕБЕ СИ?! В такива ситуации приятелството губи всякаква тежест и значение.
Факт... да не кажете после, че съм черногледа. Просто факт :)
Единственото, което трябва да направиш е да спреш сляпо да се уповаваш на нечие безрезервно ''приятелство''. Абсолютно няма никакъв начин да не бъдеш разочарован накрая. Наивниците губят много...
Върнете се в началото Go down
https://grunge-bg.bulgarianforum.net
Char
Администратор
Администратор
Char


Scorpio Брой мнения : 672
Точки : 737
Репутация : 3
Дата на регистрация : 17.10.2010
Възраст : 31

Приятелството Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приятелството   Приятелството Icon_minitimeСря Окт 20, 2010 5:41 am

Гледам какви ги пишеш....и си мисля "Песимизъмът идва с възрастта". :Дд
Няма да отричам, че всеки си гледа интереса. Да си човек означава да бъдеш егоист, в различна степен при всеки. Обаче на теб ти се е паднала наистина изгорялата половина на курабийката. Някои така и не стигат до там. Тук искам да приложа думите на едно момиче от един друг форум:д

Цитат :
Пра-дядо ми Георги, Бог да го прости, имаше имаше един най-добър и верен приятел още от детство. И до деня на смъртта му се чуваха и поддържаха връзка..

Просто въпросният дядо Георги и приятеля му (Пешо, може би) не са попаднали на обстоятелства, които да изискват ултиматуми и крайни решения. И са се запазили един друг до край- може би с илюзията, че съществува вечно приятелство. :Д

Ще говоря повече по темата след 50 години, когато имам повече факти на своя страна. :Д
Върнете се в началото Go down
DoReMi
Манияк
Манияк
avatar


Брой мнения : 221
Точки : 246
Репутация : 3
Дата на регистрация : 12.07.2010

Приятелството Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приятелството   Приятелството Icon_minitimeСря Окт 20, 2010 11:28 am

Колко сте мъдри... Натрупали сте много житейски опит до сега, защото живеете на обратно.
Върнете се в началото Go down
Тони
Потенциален Флуудър
Потенциален Флуудър
Тони


Брой мнения : 180
Точки : 206
Репутация : 3
Дата на регистрация : 14.07.2010

Приятелството Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приятелството   Приятелството Icon_minitimeСря Окт 20, 2010 11:55 am

DoReMi написа:
Колко сте мъдри... Натрупали сте много житейски опит до сега, защото живеете на обратно.
Кво ще рече на обратно и сигурен ли си, че ти си на право?
Върнете се в началото Go down
Char
Администратор
Администратор
Char


Scorpio Брой мнения : 672
Точки : 737
Репутация : 3
Дата на регистрация : 17.10.2010
Възраст : 31

Приятелството Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приятелството   Приятелството Icon_minitimeСря Окт 20, 2010 11:59 am

DoReMi написа:
Колко сте мъдри... Натрупали сте много житейски опит до сега, защото живеете на обратно.
Мноо` witty.
И аз не го разбрах това "наобратно" (една дума), така че чакам да ни просветлиш.
Върнете се в началото Go down
DoReMi
Манияк
Манияк
avatar


Брой мнения : 221
Точки : 246
Репутация : 3
Дата на регистрация : 12.07.2010

Приятелството Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приятелството   Приятелството Icon_minitimeСря Окт 20, 2010 12:09 pm

Родила си се като като стара баба и вместо да старееш се подмладяваш с времето. Когато си на 20 години вече си живяла 60 години и си натрупала богат житейски опит. Имаше един такъв филм преди няколко години.

Приятелството 460571
Върнете се в началото Go down
Char
Администратор
Администратор
Char


Scorpio Брой мнения : 672
Точки : 737
Репутация : 3
Дата на регистрация : 17.10.2010
Възраст : 31

Приятелството Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приятелството   Приятелството Icon_minitimeСря Окт 20, 2010 12:17 pm

Странният случай с Бенджамин Бътън.
А всъщност е точно обратното- аз съм супер голямо дете и всички казват, че изобщо не приличам по нищо на 18 годишна. Мисля, че и на 30 ще си бъда Питър Пан. Просто съм песимист (и реалист ) в доста случаи.
Обаче, както, надявам се, си разбрал от поста ми...
аз абсолютно вярвам в приятелството.

То е почти всичко. : )
Върнете се в началото Go down
right in two
Манияк
Манияк
right in two


Cancer Брой мнения : 801
Точки : 1008
Репутация : 7
Дата на регистрация : 12.07.2010
Възраст : 30
Местожителство : Пловдив, България

Приятелството Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приятелството   Приятелството Icon_minitimeСря Окт 20, 2010 12:30 pm

има истинско приятелство, в абсолютния абсолютизъм на думата...няма вечно приятелство. понякога просто пътищата се разделят, а хората си мислят, че биват предавани и, че човекът не ти е бил приятел, а просто е гледал изгодата си, интересите си и т.н....според мен.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Приятелството Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приятелството   Приятелството Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Приятелството
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
grunge-bg :: Общи :: Лафец-
Идете на: