grunge-bg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Български форум за Grunge
 
ИндексИндекс  PortalPortal  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Текстовете

Go down 
4 posters
АвторСъобщение
Synaesthesia
Администратор
Администратор
Synaesthesia


Pisces Брой мнения : 1383
Точки : 2311
Репутация : 0
Дата на регистрация : 11.07.2010
Възраст : 34
Местожителство : grungeland

Текстовете Empty
ПисанеЗаглавие: Текстовете   Текстовете Icon_minitimeПон Сеп 06, 2010 9:14 am

Нещо не сме се сетили да пуснеме една такава тема, където да можем да обсъдим тексовете на Нирвана. Ясно е (редполагам) на повечето от нас, че това е неизменно една от най-завладяващите части от тяхното творчество. Погледът на Кърт към света определено оказва силно влияние към способността му да си пише текстовете. За мен лично..няма друг такъв текстописец. Да пишеш текстове несвързани по логика, които въпреки това да звучат добре си е дарба... а тези, които са свързани по логика пък нямат друг дубликат, тъй като е имал дарбата да пише доста по-разчупено от останалите музиканти. И не го казвам, защото съм пристрастна...
Няма как да се отрече, че във всички песни слушаме едно и също, казано в повечето пъти по едини същи наин...имайки предвид едно и също нещо, докато при песните на Нирвана тая тенденция сериозно е губи...за което лично аз му свалям шапка!
Върнете се в началото Go down
https://grunge-bg.bulgarianforum.net
Char
Администратор
Администратор
Char


Scorpio Брой мнения : 672
Точки : 737
Репутация : 3
Дата на регистрация : 17.10.2010
Възраст : 31

Текстовете Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Текстовете   Текстовете Icon_minitimeНед Окт 17, 2010 6:18 am

Цитат :
За мен лично..няма друг такъв текстописец.
That just says it all.
Има много други добри текстописци. Но те просто са различни. Нямат душата, сърцето, мирогледа на Кърт, нямат навика му да пише един два- слънчеви реда (по собствените му думи) а след това да им се присмива, нямат навика му да бъдат винаги, винаги (дори когато е грубо) искрени.
Преди да се влюбя в Нирвана, не знаех, колко силно може да ми въздейства един текст- ей така, просто като го чета.
Умирам от яд, че повечето хора не го разбират...
"Текстовете му дори нямат смисъл".
Ами, да, за хора на които не им се копае и искат всичко да е очевадно и поднесено на тепсия....аз лично не съм от тях.
Върнете се в началото Go down
haunting.fear
Активен
Активен
haunting.fear


Брой мнения : 106
Точки : 117
Репутация : 0
Дата на регистрация : 19.10.2010

Текстовете Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Текстовете   Текстовете Icon_minitimeПон Ное 08, 2010 1:21 pm

Ми всъщност за мен текстовете са ядрото.На всеки е ясно, че музиката им не е кой знае колко сложна, заради което си навличат доста противници...Как може да свирят толкова лесни неща и т н .. Според мен очарованието е в простотата.С толкова малко, казват толкова много ...На пръв поглед безмисленият текст до такава степен докосва сетивата ти, че аз не малко пъти съм се питала дали определена песен е писана за мен ^^ (колко себично, а :D)..
Върнете се в началото Go down
Sadden
Послушен
Послушен
Sadden


Capricorn Брой мнения : 63
Точки : 66
Репутация : 3
Дата на регистрация : 12.07.2010
Възраст : 34
Местожителство : Варна

Текстовете Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Текстовете   Текстовете Icon_minitimeПон Ное 08, 2010 2:36 pm

Както си е казал, човека: "Music comes first, lyrics are after that." (надявам се циата да е точен), също така, Кобейн някъде бях видял, как казва, че хората се опитват да влагат твърде много смисъл в текстовете, което е грешно. Такъв е и моят съвет. Слушайте музиката, кефете се, не се задълбочавайте много, защото после няма измъкване ;)
Върнете се в началото Go down
https://www.facebook.com/#!/profile.php?id=1238172968
Char
Администратор
Администратор
Char


Scorpio Брой мнения : 672
Точки : 737
Репутация : 3
Дата на регистрация : 17.10.2010
Възраст : 31

Текстовете Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Текстовете   Текстовете Icon_minitimeПон Ное 08, 2010 2:38 pm

И мене точно това ме привлича- нямат супер-мега-гига технични сола, но свирят с душа, а това е ужасно важно....освен това мелодиите им са catchy, и за да ги измислиш трябва талант, вече просто да ги изсвири може всеки. (който знае как се държи китара)

Цитат :
а мен текстовете са ядрото.
Именно.
Аз това гледам на първо място във всяка песен....не мога да харесвам музиката без текстовете..
търсих, чаках и не намерих друга група с такива текстове.
Просто диафрамата ме свива когато всеки път ми кажат "Песните им са депресиращи блаблаблабла дрън".

P.S. Sadden, текстовете си имат смисъл, аз лично не задълбавам и не търся нищо, което го няма...леко завоалиран, но винаги е там. Кърт често си противоречи по отношение на лириките, между другото. Сега не мога да давам цитати, друг път. :Д
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Текстовете Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Текстовете   Текстовете Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Текстовете
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
grunge-bg :: Нирвана / Nirvana :: Nirvana-
Идете на: