grunge-bg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Български форум за Grunge
 
ИндексИндекс  PortalPortal  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Кърт Кобейн и Аксел Роуз

Go down 
+8
Char
haunting.fear
Demia
DoReMi
anemic_royalty
Gabrielle
Synaesthesia
right in two
12 posters
АвторСъобщение
right in two
Манияк
Манияк
right in two


Cancer Брой мнения : 801
Точки : 1008
Репутация : 7
Дата на регистрация : 12.07.2010
Възраст : 30
Местожителство : Пловдив, България

Кърт Кобейн и Аксел Роуз Empty
ПисанеЗаглавие: Кърт Кобейн и Аксел Роуз   Кърт Кобейн и Аксел Роуз Icon_minitimeВто Юли 13, 2010 9:23 am

Кърт Кобейн и Аксел Роуз Kurt-Rose

Две от най-значимите групи в рок музиката – „Нирвана” и „Гънс енд Роузис”, са били в люта вражда в продължение на години, разкрива нова документална книга от Дани Голдбърг. Ексцентричният вокалист на „Нирвана” Кърт Кобейн не можел да понася фронтмена на „Гънс” Аксел Роуз и го смятал за типичния рок мачо. „Винаги е имало по един Аксел Роуз още от появата на рокендрола. Просто е скучно. Това, че за него е толкова хубаво да е звезда, се дължи на егоизма му. Той просто не може да разбере, че светът не му дължи нищо”, коментира в интервю Кърт Кобейн. Аксел Роуз и „Гънс” пък били негативно настроени към Кърт, защото го смятали за гей и за проводник на упадъчно влияние. Традиционните идеали на рокаджиите били твърде мъжествени за странното поведение и външен вид на Кърт Кобейн. Той още от ученическа възраст се преструвал на хомосексуалист, за да бъде по-различен от останалите. На един съвместен концерт Аксел Роуз дори се изплюл на пианото, на което трябвало да свири Кобейн. Той обаче не свирил и вместо него пострадал Елтън Джон.
В новата книга с мемоари „Bumping Into Genuises” („Да се сблъскаш с гении”) Дани Голдбърг разказва, че „Гънс енд Роузис”, „Нирвана” и „Металика” трябвало да свирят на съвместно турне. Кобейн много харесвал „Металика”, но участието на „Гънс” го отказало от проекта. Враждата между двете рок легенди продължила чак до смъртта на Кърт. Самият Аксел обаче съвсем не бил пацифист. В списъка с враговете му фигурират още Джон Бон Джоуви и цялата му група, китаристът на „Гънс” и „Велвет Риволвър” Слаш, вокалистът на „Мотли Крю” Винс Нийл и алтернативната група „Ийгълс ъф Дет Метал”.




Лично аз бях чела доста горещи неща в книгата. Имало е много остри нападки и обиди от страна и на двамата, а в един момент и се сбили зад някаква сцена. Но поведението на Аксел е било отвратително. Когато Франсис се родила, на същият ден, Гънс са имали концерт на голяма сцена и вокалистът им е започнал да говори на публиката за детето на наркоманите, как трябвало да се затварят такива хора и да им се отнеме детето. Не си спомням нищо детайлно, но е факт как Кърт и Кортни са правили всичко за малкото момиченце и Аксел не е имал право да говори такива неща.
Върнете се в началото Go down
Synaesthesia
Администратор
Администратор
Synaesthesia


Pisces Брой мнения : 1383
Точки : 2311
Репутация : 0
Дата на регистрация : 11.07.2010
Възраст : 34
Местожителство : grungeland

Кърт Кобейн и Аксел Роуз Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кърт Кобейн и Аксел Роуз   Кърт Кобейн и Аксел Роуз Icon_minitimeВто Юли 13, 2010 9:46 am

Хаха, да знам за този конфликт Кърт Кобейн и Аксел Роуз 290778 Много интересно обаче как във всичките си Конфликти Кърт бива набеждаван като гей Кърт Кобейн и Аксел Роуз 129277 Аз личн не виждам и никога не съм виждала нищо ''гейско'' в поведението му, даже напротив. Ако трябва да си говориме относно това кой повече мяза на гей..Аксел Роуз с бухналата коса на студено къдрене и полепналите по него кожени дрешки...де да знам? it makes no sense , right? Кърт Кобейн и Аксел Роуз 290778
Сега извън кръгът на шегата, Аксел да го духа Кърт Кобейн и Аксел Роуз 69024

П.П. Да бе, Аксел не беше тоя със студеното къдрене, Слаш беше май Кърт Кобейн и Аксел Роуз 971438 Аз тия много много не ги знам...не че не ги слушам, ама не ги и знам , so peace. Кърт Кобейн и Аксел Роуз 904298
Върнете се в началото Go down
https://grunge-bg.bulgarianforum.net
Gabrielle
Дълго Застоял се
Дълго Застоял се
Gabrielle


Брой мнения : 192
Точки : 212
Репутация : 0
Дата на регистрация : 13.07.2010
Местожителство : Space

Кърт Кобейн и Аксел Роуз Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кърт Кобейн и Аксел Роуз   Кърт Кобейн и Аксел Роуз Icon_minitimeВто Юли 13, 2010 10:18 am

Никой от Гънс не се кърди, Слаш си е естествено къдрав. :)
За тоя прочут спор между Кърт и Аксел знаят всички,но така и не разбрах какъв е смисълът. Аксел е изключително конфликтна личност и е толкова абсурден фактът,че е разправял наляво и надясно колко голям наркоман е бил Кърт,а самият той е имал проблеми с алкохола и наркотиците. А и как,по дяволите, е възможно да мразиш китариста на собствената си група? Характерът на Аксел му е пречел в такива ситуации, все пак Гънс вече не съществуват - смятам,че това е достатъчно показно.Когато правиш музика, трябва да я правиш с любов.
Кърт Кобейн и Аксел Роуз 126461 :)
Върнете се в началото Go down
http://kasiel.deviantart.com/
anemic_royalty
Манияк
Манияк
anemic_royalty


Cancer Брой мнения : 223
Точки : 271
Репутация : 9
Дата на регистрация : 13.07.2010
Възраст : 32

Кърт Кобейн и Аксел Роуз Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кърт Кобейн и Аксел Роуз   Кърт Кобейн и Аксел Роуз Icon_minitimeВто Юли 13, 2010 11:41 am

Аксел е бил задник, това е моето заключение.Не мися че толкова му е пукало за това как Кърт и Кортни отглеждат детето си или за това че вземат наркотици.Ехоо, кажете ми че Акселчо не е вземал и ще падна...Както и да е, просто по това време и двете групи са били доста известни и според мен действията на Аксел са били чисто и просто плод на завист или запазване на територията или нещо такова.Да не говорим, че съдейки по това как се е държал и към Кортни (помня че беше казал на Кърт нещо от сорта на "Кажи на кучката си да си държи устата затворена"), а явно и към повечето жени е било напълно обратно на вижданията на Кърт.
Дам, Аксел е задник, мерси. Кърт Кобейн и Аксел Роуз 3141
Върнете се в началото Go down
DoReMi
Манияк
Манияк
avatar


Брой мнения : 221
Точки : 246
Репутация : 3
Дата на регистрация : 12.07.2010

Кърт Кобейн и Аксел Роуз Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кърт Кобейн и Аксел Роуз   Кърт Кобейн и Аксел Роуз Icon_minitimeВто Юли 13, 2010 12:17 pm

Смотан е от където и да го гледаш. Пее като заклан морж. Само чакал на останалите от Гъз и Рози да пишат мелодии. Една нота не е написал, а уж е фронтмен. Кърт Кобейн и Аксел Роуз 290778
Върнете се в началото Go down
Synaesthesia
Администратор
Администратор
Synaesthesia


Pisces Брой мнения : 1383
Точки : 2311
Репутация : 0
Дата на регистрация : 11.07.2010
Възраст : 34
Местожителство : grungeland

Кърт Кобейн и Аксел Роуз Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кърт Кобейн и Аксел Роуз   Кърт Кобейн и Аксел Роуз Icon_minitimeВто Юли 13, 2010 12:19 pm

DoReMi написа:
Смотан е от където и да го гледаш. Пее като заклан морж. Само чакал на останалите от Гъз и Рози да пишат мелодии. Една нота не е написал, а уж е фронтмен. Кърт Кобейн и Аксел Роуз 290778

На това не можах да устоя... Кърт Кобейн и Аксел Роуз 290778 Кърт Кобейн и Аксел Роуз 290778
Върнете се в началото Go down
https://grunge-bg.bulgarianforum.net
anemic_royalty
Манияк
Манияк
anemic_royalty


Cancer Брой мнения : 223
Точки : 271
Репутация : 9
Дата на регистрация : 13.07.2010
Възраст : 32

Кърт Кобейн и Аксел Роуз Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кърт Кобейн и Аксел Роуз   Кърт Кобейн и Аксел Роуз Icon_minitimeВто Юли 13, 2010 12:20 pm

Хха, често да ти кажа избягвам да слушам Аксел Поуз и Гънс енд Поузес, просто щото ме твари, но преценката ти е много точна дам...А новият му имидж с плитчиците е уникалнооо "рокерски" просто...Нямам думи!!! Секси мачо какво да го правиш...Сладур :D :D :D
Върнете се в началото Go down
Synaesthesia
Администратор
Администратор
Synaesthesia


Pisces Брой мнения : 1383
Точки : 2311
Репутация : 0
Дата на регистрация : 11.07.2010
Възраст : 34
Местожителство : grungeland

Кърт Кобейн и Аксел Роуз Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кърт Кобейн и Аксел Роуз   Кърт Кобейн и Аксел Роуз Icon_minitimeВто Юли 13, 2010 12:22 pm

Мен пък винаги ме е кефел как танцува със стойката на микрофона Кърт Кобейн и Аксел Роуз 799658
Върнете се в началото Go down
https://grunge-bg.bulgarianforum.net
anemic_royalty
Манияк
Манияк
anemic_royalty


Cancer Брой мнения : 223
Точки : 271
Репутация : 9
Дата на регистрация : 13.07.2010
Възраст : 32

Кърт Кобейн и Аксел Роуз Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кърт Кобейн и Аксел Роуз   Кърт Кобейн и Аксел Роуз Icon_minitimeВто Юли 13, 2010 12:30 pm

Aneurysm написа:
Мен пък винаги ме е кефел как танцува със стойката на микрофона Кърт Кобейн и Аксел Роуз 799658
О,дааа, това е другото ми любимо нещо в него...Аз като ви казвам, че е секси парче... Кърт Кобейн и Аксел Роуз 362542
Върнете се в началото Go down
Demia
Скучаещ
Скучаещ
Demia


Брой мнения : 36
Точки : 39
Репутация : 0
Дата на регистрация : 24.07.2010

Кърт Кобейн и Аксел Роуз Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кърт Кобейн и Аксел Роуз   Кърт Кобейн и Аксел Роуз Icon_minitimeСъб Юли 24, 2010 1:48 pm

Върнете се в началото Go down
haunting.fear
Активен
Активен
haunting.fear


Брой мнения : 106
Точки : 117
Репутация : 0
Дата на регистрация : 19.10.2010

Кърт Кобейн и Аксел Роуз Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кърт Кобейн и Аксел Роуз   Кърт Кобейн и Аксел Роуз Icon_minitimeВто Окт 19, 2010 2:52 am

На мен пък и двете групи са ми доста любими.Хич не ме интересува дали Кърт е бил гей, или не е бил, какъв бил Аксел и тн..Какво значение има? Дразни ме това, че винаги заклетите фенове толкова задълбават в личния живот на любимите си групи, че всъщност забравят защо ги слушат...И сега кво, щом Кърт е мразел Аксел, тва автоматично означава, че не мога да ги слушам?? Аз напук на тях ще ги слушам и двете :D..
И двете групи имат огромна маса фенове, така че не можем да кажем, че едните стават, а другите не.
Все пак музиката трябва да обединява, а не да разделя :)
Върнете се в началото Go down
Char
Администратор
Администратор
Char


Scorpio Брой мнения : 672
Точки : 737
Репутация : 3
Дата на регистрация : 17.10.2010
Възраст : 31

Кърт Кобейн и Аксел Роуз Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кърт Кобейн и Аксел Роуз   Кърт Кобейн и Аксел Роуз Icon_minitimeВто Окт 19, 2010 5:29 am

Цитат :
И сега кво, щом Кърт е мразел Аксел, тва автоматично означава, че не мога да ги слушам?? Аз напук на тях ще ги слушам и двете :D..
Нда, винаги съм казвала, че това е глупаво.
Ако харесвах Гънс, щях да си ги слушам, без да задълбавам много. Обаче...
не се кефя на Гънс. :д
Говоря като цяло. Имат около дузина песни, които харесвам. Някога се радвах и на сценичното им поведение, шоутата, които правеха , както и на енергията на Аксел (и на Изи. лол)
След известно време осъзнах отдавна осъзнатият от повечето хора факт, че Аксел е лайно.

А на въпросното клипче, където Кърт говори за Аксел, толкова се забавлявах, като го гледах за пръв път, че мога да ви го изиграя.
"And I was like WHAT? you gonna do what, you gonna beat me up?"
Който е гледал и клипчето, където от своя страна Аксел говори за Кърт, може да прецени колко различно звучат. Кърт никога не е имал задръжки в казването на истината. А предпазливостта в гласа на Аксел просто...
"He is human being..right?"
;d
Върнете се в началото Go down
Synaesthesia
Администратор
Администратор
Synaesthesia


Pisces Брой мнения : 1383
Точки : 2311
Репутация : 0
Дата на регистрация : 11.07.2010
Възраст : 34
Местожителство : grungeland

Кърт Кобейн и Аксел Роуз Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кърт Кобейн и Аксел Роуз   Кърт Кобейн и Аксел Роуз Icon_minitimeСъб Окт 23, 2010 4:56 pm

Според мен пък всичко е било въпрос на завист. Аз не знам откъде точно е тръгнала враждата, но то не е особено трудно да се сетиш при наличието на обстоятелствата. Гънс енд роузис са били група, която е изгряла доста преди Нирвана... и по едно време просто Нирвана се появява и рокът , кожените панталони и буйните къдрави коси са изчезнали от пиедесталът в музикалната индустрия по тва време. Нормално е да са ги мразили... и според мен точно оттам е започнала иначе доволно глупавата вражда.
Колкото до Аксел него пък въобще няма да го обсъждам...той колко публични дразги е имал , сигурно толкова песни не е издал. За да не се понасяш с китариста на собствената си груба... начи нещо яко му куца.
Върнете се в началото Go down
https://grunge-bg.bulgarianforum.net
Char
Администратор
Администратор
Char


Scorpio Брой мнения : 672
Точки : 737
Репутация : 3
Дата на регистрация : 17.10.2010
Възраст : 31

Кърт Кобейн и Аксел Роуз Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кърт Кобейн и Аксел Роуз   Кърт Кобейн и Аксел Роуз Icon_minitimeСъб Окт 23, 2010 11:28 pm

Като казваш завист, със сигурност е имало такава....обаче само едностранна, според мене. :д
Колкото до Кърт, Аксел е въплъщавал повечето неща, които той е мразил. Кърт е бил истински музикант, истински ценител. Аксел, от друга страна, има глас....и толкова, за мене.
Голяма част от песните на Роуз са били пълни с изнежени клишета, но са се харесвали масово и Кърт наистина не е разбирал защо такава музика се цени толкова високо. Предполагам, че е било обида спрямо музикалния му вкус.А Кърт никога не се е притеснявал да каже това, което мисли, на глас....
оттам нататък всичко това няма накъде да отиде, освен към вражда. :д
Върнете се в началото Go down
Simeon
Мързеливец
Simeon


Брой мнения : 2
Точки : 2
Репутация : 0
Дата на регистрация : 24.11.2010

Кърт Кобейн и Аксел Роуз Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кърт Кобейн и Аксел Роуз   Кърт Кобейн и Аксел Роуз Icon_minitimeПет Дек 03, 2010 2:49 pm

Guns N roses имат някои хубави парчета . Slash не мисля , че някга е бил враг на Нирвана, напротив даже , той признава Kurt Cobain за един от най-гениалните музиканти в Рока.
Върнете се в началото Go down
Char
Администратор
Администратор
Char


Scorpio Брой мнения : 672
Точки : 737
Репутация : 3
Дата на регистрация : 17.10.2010
Възраст : 31

Кърт Кобейн и Аксел Роуз Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кърт Кобейн и Аксел Роуз   Кърт Кобейн и Аксел Роуз Icon_minitimeСъб Дек 04, 2010 2:20 am

А Дъф МакКегън в момента е един вид приятел с Дейв Грол. Не е тайна- всички в Гънс са по-стока от Аксел. И "враждата" е започнала точно между лидерите- Аксел/ Кърт.
Оттам нататък всичко е до подкрепа от останалите от групите...
Върнете се в началото Go down
elle
Новак
Новак
elle


Брой мнения : 17
Точки : 17
Репутация : 0
Дата на регистрация : 15.04.2011

Кърт Кобейн и Аксел Роуз Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кърт Кобейн и Аксел Роуз   Кърт Кобейн и Аксел Роуз Icon_minitimeПет Апр 15, 2011 1:45 pm

Хмм...Гънс имат хубави парчета и Аксел има някакъв талант но "леко" ме изнервя с характерните за него чупки които прави по сцената, танци или каквото и да представлява това Кърт Кобейн и Аксел Роуз 587584 Та не е ли това гейско Кърт Кобейн и Аксел Роуз 587584 + това носи някак си...може би най-точната дума е "женствени" дрехи или само ми се струва Кърт Кобейн и Аксел Роуз 966164
Кърт е много над него... а Аксел явно наистина просто е изпитвал завист, за да говори такива простотии за Кърт...
Върнете се в началото Go down
Synaesthesia
Администратор
Администратор
Synaesthesia


Pisces Брой мнения : 1383
Точки : 2311
Репутация : 0
Дата на регистрация : 11.07.2010
Възраст : 34
Местожителство : grungeland

Кърт Кобейн и Аксел Роуз Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кърт Кобейн и Аксел Роуз   Кърт Кобейн и Аксел Роуз Icon_minitimeСря Май 04, 2011 5:02 am

Simeon написа:
Guns N roses имат някои хубави парчета . Slash не мисля , че някга е бил враг на Нирвана, напротив даже , той признава Kurt Cobain за един от най-гениалните музиканти в Рока.

Ми то засечката в цялата история винаги е бил Аксел... тоя ми е некъв супер лицемерния и мазен и отрицателен тип. Никога не съм имала нищо против Слаш или Гънсовете като цяло, даже имат някой парчета дето ги признавам за гениални. Ама тва дето Аксел публично нападаше така Кърт и цялото му семейство беше ебахти дивата селска изцепка, заклевам се...
Върнете се в началото Go down
https://grunge-bg.bulgarianforum.net
Char
Администратор
Администратор
Char


Scorpio Брой мнения : 672
Точки : 737
Репутация : 3
Дата на регистрация : 17.10.2010
Възраст : 31

Кърт Кобейн и Аксел Роуз Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кърт Кобейн и Аксел Роуз   Кърт Кобейн и Аксел Роуз Icon_minitimeПет Май 06, 2011 11:41 am

Беше най-якия автогол, който можеше да си вкара и съм му благодарна за това до ден днешен..
Кърт Кобейн и Аксел Роуз 523339
Върнете се в началото Go down
born2Bwild
Администратор
Администратор
born2Bwild


Capricorn Брой мнения : 194
Точки : 219
Репутация : 0
Дата на регистрация : 10.12.2010
Възраст : 37
Местожителство : State of Love and Trust

Кърт Кобейн и Аксел Роуз Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кърт Кобейн и Аксел Роуз   Кърт Кобейн и Аксел Роуз Icon_minitimeСъб Май 07, 2011 2:00 am

Аксел е голям талант, но в лично отношение смятам, че е задник. Това е моето скромно мнение по въпроса, и смятам, че е безсмислено да напиша нещо повече по този въпрос... Оставям ви да се насладите на следващото видео:






П.С. НИКОЙ, НИКОГА, няма да заеме по-голямо място в сърцето ми от Кърт!!!
Върнете се в началото Go down
https://www.facebook.com/profile.php?id=1345634979
nirvana_4ever
Мързеливец
nirvana_4ever


Брой мнения : 3
Точки : 3
Репутация : 0
Дата на регистрация : 06.04.2013
Местожителство : Sofia, Bulgaria

Кърт Кобейн и Аксел Роуз Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кърт Кобейн и Аксел Роуз   Кърт Кобейн и Аксел Роуз Icon_minitimeНед Апр 07, 2013 6:10 am

Аз не смятам че Аксел е задник и и не се учудвам, че е имало спор между тях. Кърт Кобейн и Аксел Роуз 799658
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Кърт Кобейн и Аксел Роуз Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кърт Кобейн и Аксел Роуз   Кърт Кобейн и Аксел Роуз Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Кърт Кобейн и Аксел Роуз
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Кърт Доналд Кобейн
» Биографичната книга за Кърт Кобейн
» 16 неща, които не знаеш за Кърт Кобейн
» Кърт Кобейн - Vh1 100 най - шокиращи момента в музиката
» Джейк Гиленхал иска да изиграе Кърт Кобейн

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
grunge-bg :: Нирвана / Nirvana :: Кърт Доналд Кобейн-
Идете на: