grunge-bg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Български форум за Grunge
 
ИндексИндекс  PortalPortal  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Паметник на Dio

Go down 
+2
Synaesthesia
right in two
6 posters
АвторСъобщение
right in two
Манияк
Манияк
right in two


Cancer Брой мнения : 801
Точки : 1008
Репутация : 7
Дата на регистрация : 12.07.2010
Възраст : 30
Местожителство : Пловдив, България

Паметник на Dio Empty
ПисанеЗаглавие: Паметник на Dio   Паметник на Dio Icon_minitimeВто Авг 03, 2010 5:08 am

Учреден е инициативен комитет за изграждането на паметник на Рони Джеймс Дио в Каварна. В него влизат кметът на Община Каварна Цонко Цонев, Владимир Йончев - главен редактор на в. „Телеграф”, Звезди Керемедчиев - вокалист на Ахат, Диляна Димитрова от в. „Труд”, Димитър Генчев от в. „Стандарт”. Вече има дарителска сметка за събиране на средства за изграждане на паметника. Паметникът ще бъде в градския парк на Каварна. Макетът му е готов и беше изложен по време на тридневния „Каварна Рок Фест”. Паметникът ще бъде с височина 1,5 метра, ще бъде комбиниран с големи морски камъни, извадени от морето на Каварна, и ще се издига от тях.

Кметът на Каварна Цонко Цонев призова и „Мюзикаутор” да се включат в инициативата със скромно дарение, например 100 000 лева.

Паметник на Dio Dio-Monument
Върнете се в началото Go down
Synaesthesia
Администратор
Администратор
Synaesthesia


Pisces Брой мнения : 1383
Точки : 2311
Репутация : 0
Дата на регистрация : 11.07.2010
Възраст : 34
Местожителство : grungeland

Паметник на Dio Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Паметник на Dio   Паметник на Dio Icon_minitimeПон Авг 09, 2010 11:35 am

На човек да му примилее от такива новини :) Много хубаво, респект на общината на тоя град за всичко, което толкова много години правят в родната Чалгария и за всичките тия рок инициативи. Просто евала. Въпроса ми е обаче кога ще спрат да се правят паметници на някви резаняци и турци , иначе в паметници на легенди като Дио няма нищо лошо.
Върнете се в началото Go down
https://grunge-bg.bulgarianforum.net
Gabrielle
Дълго Застоял се
Дълго Застоял се
Gabrielle


Брой мнения : 192
Точки : 212
Репутация : 0
Дата на регистрация : 13.07.2010
Местожителство : Space

Паметник на Dio Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Паметник на Dio   Паметник на Dio Icon_minitimeПон Авг 09, 2010 1:04 pm

Би било страхотно,ако идеята наистина се осъществи. Паметник на Dio 794983
Върнете се в началото Go down
http://kasiel.deviantart.com/
haunting.fear
Активен
Активен
haunting.fear


Брой мнения : 106
Точки : 117
Репутация : 0
Дата на регистрация : 19.10.2010

Паметник на Dio Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Паметник на Dio   Паметник на Dio Icon_minitimeСря Окт 20, 2010 2:05 am

Ами то мисля, че се осъществи идеята, ама не мн сполучливо..Без \m/ паметник на Дио не може...Все пак той е популяризирал знака..Винаги ще ми изглежда малко недовършен с тая ръкау, дето я развява...Ама както повечето неща в Бг не се получават мн сполучливи.Важното е, че поне сме започнали да вървим по правия път и да се опитваме да правим стойностни неща..А с времето може би ще дойде и качеството...
Върнете се в началото Go down
I.can.pretend.
Напредващ
Напредващ
I.can.pretend.


Gemini Брой мнения : 26
Точки : 31
Репутация : 0
Дата на регистрация : 15.11.2010
Възраст : 28
Местожителство : София

Паметник на Dio Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Паметник на Dio   Паметник на Dio Icon_minitimeЧет Дек 02, 2010 3:15 am

Абе,важното е че го има.Не съм била там,за да го видя на живо,само по снимки съм виждала.Но важното е ,че го има. Когато се сетя какъв шамар беше новината за кончината му ,построяването на негов паметник беше просто като слънчев лъч в моя облачен ден.
А и,с малко средства,какво повече искате?! Всеки на приказки е "А и аз ще даря пари за паметника на Дио,разбира се" ,ама на действия никакви ни няма! Е не става така!
Аз се лиших от джобните си(че и от много други неща) и дарих колкото можах.Не се изтъквам.Не искам да се правя на светица.Просто сърцето ми подсказа,че трябва да го направя.

Иначе,до колкото знам има предложение следващият паметник да е на ГЕОРГИ МИНЧЕВ.Предполагам ,че следващата година на Цвете за Гошо Кръпката ще спомене нещо,ако до тогава не е подета инициативата,де..
Върнете се в началото Go down
http://www.shelfari.com/irenebrontay
Queenfan02
Новак
Новак
Queenfan02


Брой мнения : 11
Точки : 11
Репутация : 0
Дата на регистрация : 24.07.2012

Паметник на Dio Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Паметник на Dio   Паметник на Dio Icon_minitimeПет Авг 24, 2012 1:04 am

То има и в Каварна! Паметник на Dio 799658
Върнете се в началото Go down
http://queenfans.bulgarianforum.net/
Sponsored content





Паметник на Dio Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Паметник на Dio   Паметник на Dio Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Паметник на Dio
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
grunge-bg :: Музика :: Друга Музика-
Идете на: