grunge-bg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Български форум за Grunge
 
ИндексИндекс  PortalPortal  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

  "Брулени хълмове" обявена за най-романтичната книга на всички времена

Go down 
4 posters
АвторСъобщение
Synaesthesia
Администратор
Администратор
Synaesthesia


Pisces Брой мнения : 1383
Точки : 2311
Репутация : 0
Дата на регистрация : 11.07.2010
Възраст : 34
Местожителство : grungeland

  "Брулени хълмове" обявена за най-романтичната книга на всички времена Empty
ПисанеЗаглавие: "Брулени хълмове" обявена за най-романтичната книга на всички времена     "Брулени хълмове" обявена за най-романтичната книга на всички времена Icon_minitimeЧет Юли 22, 2010 3:47 pm

Романът на Емили Бронте от 1847 г. "Брулени хълмове" бе определен категорично от аудиторията на специализираната британска телевизия UKTV Drama за най-велика любовна история в литературата за всички времена, съобщи The Guardian. В зрителската класация са включени 20 всепризнати заглавия от световната класика, сред които доминират творбите на британските автори. Всички те са били превърнати в запомнящи се кино или тв-адаптации, оставили следа в сърцето на зрителите.

Писателите от Острова окупират първите 4 места в рейтинга на UKTV Drama – първи подгласник на творбата на Емили Бронте е романът на Джейн Остин "Гордост и предразсъдъци", легендарната любовна драма на Уилям Шекспир, "Ромео и Жулиета", се нарежда трета, а четвъртото място е за "Джейн Еър" на Шарлот Бронте. Челната петица се допълва от "Отнесени от вихъра" на американката Маргарет Мичел.

Най-съвременното произведение в класацията е безспорният шедьовър на канадецът Майкъл Ондатджи, "Английският пациент", която бе публикувана през 1992 г.



20-те най-велики любовни истории в литературата:

1. "Брулени хълмове" (Wuthering Heights) на Емили Бронте, 1847
2. "Гордост и предразсъдъци" (Pride and Prejudice) на Джейн Остин, 1813
3. "Ромео и Жулиета" на Уилям Шекспир, 1597
4. "Джейн Еър" (Jane Eyre) на Шарлот Бронте, 1847
5. "Отнесени от вихъра" (Gone with the Wind) на Маргарет Мичел, 1936
6. "Английският пациент" на Майкъл Ондатджи, 1992
7. "Ребека – Господарката на Мандърлей" на Дафни Дьо Мюрие, 1938
8. "Доктор Живаго" (Doctor Zhivago) на Борис Пастернак, 1957
9. "Любовникът на лейди Чатърли" (Lady Chatterley's Lover) на Дейвид Хърбърт Лоурънс, 1928
10. "Далеч от разбеснелите сe тълпи" (Far from The Madding Crowd) на Томас Харди, 1874
11. "Моята прекрасна лейди" (My Fair Lady) на Алън Джей Лърнър, 1956
12. "Африканската кралица" (The African Queen) на Сесил Скот Форестър, 1935
13. "Великият Гетсби" (The Great Gatsby) на Франсис Скот Фицджералд, 1925
14. "Разум и чувства" (Sense and Sensibility) на Джейн Остин, 1811
15. "Така както бяхме" (The Way We Were) на Артър Лоурентс, 1972
16. "Война и мир" (War and Peace) на Лев Толстой, 1865
17. "Заливът на Французина" (Frenchman's Creek) на Дафни Дьо Мюрие, 1942
18. "Доводите на разума" (Persuasion) на Джейн Остин, 1818
19. "Да имам момиче като теб" (Take a Girl Like You) на Кингсли Еймис, 1960
20. "Даниел Деронда" (Daniel Deronda) на Джордж Елиът, 1876
Върнете се в началото Go down
https://grunge-bg.bulgarianforum.net
blue_skies_f
Активен
Активен
blue_skies_f


Брой мнения : 93
Точки : 114
Репутация : 0
Дата на регистрация : 12.07.2010

  "Брулени хълмове" обявена за най-романтичната книга на всички времена Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Брулени хълмове" обявена за най-романтичната книга на всички времена     "Брулени хълмове" обявена за най-романтичната книга на всички времена Icon_minitimeЧет Юли 22, 2010 5:18 pm

Джейн Еър никога не ме е трогвала като история, но първите 5 като цяло са ми любимите. Бих добавила и "Бел-Ами" на Мопасан.
Върнете се в началото Go down
anemic_royalty
Манияк
Манияк
anemic_royalty


Cancer Брой мнения : 223
Точки : 271
Репутация : 9
Дата на регистрация : 13.07.2010
Възраст : 32

  "Брулени хълмове" обявена за най-романтичната книга на всички времена Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Брулени хълмове" обявена за най-романтичната книга на всички времена     "Брулени хълмове" обявена за най-романтичната книга на всички времена Icon_minitimeПет Юли 23, 2010 5:48 am

Брулени Хълмове е една от любимите ми книги, но не бих я определила като романтична поради простата причина, че за разлика от другите любовни романи в нея по-скоро се разкрива разрушаващата страст и егоизъм и до какво водят те и именно за това ми допада толкова.
За Гордост и предрасъдъци вече съм съгласна, както и за Ромео и Жулиета, но Великият Гетсби пак по-скоро е в категорията на Брулени Хълмове, защото и в двете книги няма толкова романтика, даже бих казала почти никаква, колкото страст и любов.
Върнете се в началото Go down
blue_skies_f
Активен
Активен
blue_skies_f


Брой мнения : 93
Точки : 114
Репутация : 0
Дата на регистрация : 12.07.2010

  "Брулени хълмове" обявена за най-романтичната книга на всички времена Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Брулени хълмове" обявена за най-романтичната книга на всички времена     "Брулени хълмове" обявена за най-романтичната книга на всички времена Icon_minitimeПет Юли 23, 2010 7:17 am

anemic_royalty написа:
Брулени Хълмове е една от любимите ми книги, но не бих я определила като романтична поради простата причина, че за разлика от другите любовни романи в нея по-скоро се разкрива разрушаващата страст и егоизъм и до какво водят те и именно за това ми допада толкова.
За Гордост и предрасъдъци вече съм съгласна, както и за Ромео и Жулиета, но Великият Гетсби пак по-скоро е в категорията на Брулени Хълмове, защото и в двете книги няма толкова романтика, даже бих казала почти никаква, колкото страст и любов.
"Брулени хълмове" за мен е доста жестока книга.
Върнете се в началото Go down
anemic_royalty
Манияк
Манияк
anemic_royalty


Cancer Брой мнения : 223
Точки : 271
Репутация : 9
Дата на регистрация : 13.07.2010
Възраст : 32

  "Брулени хълмове" обявена за най-романтичната книга на всички времена Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Брулени хълмове" обявена за най-романтичната книга на всички времена     "Брулени хълмове" обявена за най-романтичната книга на всички времена Icon_minitimeПет Юли 23, 2010 12:39 pm

blue_skies_f написа:
anemic_royalty написа:
Брулени Хълмове е една от любимите ми книги, но не бих я определила като романтична поради простата причина, че за разлика от другите любовни романи в нея по-скоро се разкрива разрушаващата страст и егоизъм и до какво водят те и именно за това ми допада толкова.
За Гордост и предрасъдъци вече съм съгласна, както и за Ромео и Жулиета, но Великият Гетсби пак по-скоро е в категорията на Брулени Хълмове, защото и в двете книги няма толкова романтика, даже бих казала почти никаква, колкото страст и любов.
"Брулени хълмове" за мен е доста жестока книга.

Абослютно!Тежка е и е брутална и както вече казах за мен това не е толкова книга за нежната любов,пък камо ли и за романтиката, а за изпепеляващата страст на Хийтклиф, неговата жестокости желание за отмъщение и егоизма на Катрин.И вероятно точно това прави историята толкова реална и толкова харесвана, защото не става въпрос просто за някаква лигава любов, а за суровата реалност и за това до къде може да доведе една обсебваща и невъзможна любов.
Върнете се в началото Go down
blue_skies_f
Активен
Активен
blue_skies_f


Брой мнения : 93
Точки : 114
Репутация : 0
Дата на регистрация : 12.07.2010

  "Брулени хълмове" обявена за най-романтичната книга на всички времена Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Брулени хълмове" обявена за най-романтичната книга на всички времена     "Брулени хълмове" обявена за най-романтичната книга на всички времена Icon_minitimeПет Юли 23, 2010 1:35 pm

До убийство.
Върнете се в началото Go down
right in two
Манияк
Манияк
right in two


Cancer Брой мнения : 801
Точки : 1008
Репутация : 7
Дата на регистрация : 12.07.2010
Възраст : 30
Местожителство : Пловдив, България

  "Брулени хълмове" обявена за най-романтичната книга на всички времена Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Брулени хълмове" обявена за най-романтичната книга на всички времена     "Брулени хълмове" обявена за най-романтичната книга на всички времена Icon_minitimeПет Юли 30, 2010 2:17 pm

Аз не съм я чела..но ще я намеря (:
Върнете се в началото Go down
anemic_royalty
Манияк
Манияк
anemic_royalty


Cancer Брой мнения : 223
Точки : 271
Репутация : 9
Дата на регистрация : 13.07.2010
Възраст : 32

  "Брулени хълмове" обявена за най-романтичната книга на всички времена Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Брулени хълмове" обявена за най-романтичната книга на всички времена     "Брулени хълмове" обявена за най-романтичната книга на всички времена Icon_minitimeСря Авг 04, 2010 5:00 am

right in two написа:
Аз не съм я чела..но ще я намеря (:
Ако я намериш определено си я вземи, защото аз първият път когато я четох я заех от дядото на една приятелка, понеже никъде другаде я нямаше.Сега видях че са я пуснали с вестник Труд мисля и струва 10 лева, но това беше преди няколко месеца и не всички будки ги пазят, но аз успях да я намеря в една, така че ако потърсиш там или евентуално на старо.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





  "Брулени хълмове" обявена за най-романтичната книга на всички времена Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Брулени хълмове" обявена за най-романтичната книга на всички времена     "Брулени хълмове" обявена за най-романтичната книга на всички времена Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
"Брулени хълмове" обявена за най-романтичната книга на всички времена
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» 10-те най-велики рок музиканти на всички времена
» Първата книга
» Биографичната книга за Кърт Кобейн

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
grunge-bg :: Други :: Книгомания / Филмомания-
Идете на: