grunge-bg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Български форум за Grunge
 
ИндексИндекс  PortalPortal  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Самоуби ли се Кърт?

Go down 
+16
Lucy.Fur.
I.can.pretend.
haunting.fear
MrMoustache
reject48
DoReMi
Demia
nirvancheto
Madame
awi_cobain
right in two
Nirvana.Addicted
Illnath
Sadden
Tobi Vail
Synaesthesia
20 posters
Иди на страница : Previous  1, 2
АвторСъобщение
Lucy.Fur.
Активен
Активен
Lucy.Fur.


Aries Брой мнения : 94
Точки : 96
Репутация : 0
Дата на регистрация : 07.11.2010
Възраст : 33

Самоуби ли се Кърт? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Самоуби ли се Кърт?   Самоуби ли се Кърт? - Page 2 Icon_minitimeПет Ное 19, 2010 1:05 pm

Може да си измислим 44856875438 сценария за тва, което се е случило, ама никога няа разберем истината. Щото Кърт е мъртъв. И никой никога няма да може да каже защо и как, освен него, а него го няма. Плюс тва - мъртъв е. Бил е нещастен. Той и без тва е бил депресар по принцип. И тук е момента да цитирам Чарлз Буковски
Самоуби ли се Кърт? - Page 2 Tumblr_l8ab00I1Mi1qzfoh6o1_500
Върнете се в началото Go down
Rape Me
Скучаещ
Скучаещ
Rape Me


Брой мнения : 31
Точки : 31
Репутация : 0
Дата на регистрация : 19.11.2010
Местожителство : там някъде на запад

Самоуби ли се Кърт? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Самоуби ли се Кърт?   Самоуби ли се Кърт? - Page 2 Icon_minitimeПет Ное 19, 2010 1:49 pm

Ами да по-добре да го помним с усмивката от първите снимки на бандата и колко се е кефел по времето на Блийч и в Началото на Невърмайнд , а не като мъртъв нещастен депrесар , не знам и не искам да знам защо и как е умрял, макар че имам бегла представа , а как може да се върне и да съживи изгубените идеали R.I.P Самоуби ли се Кърт? - Page 2 223246 Самоуби ли се Кърт? - Page 2 223246 Самоуби ли се Кърт? - Page 2 223246
Върнете се в началото Go down
pobesnela
Напредващ
Напредващ
pobesnela


Брой мнения : 21
Точки : 28
Репутация : 3
Дата на регистрация : 13.12.2011

Самоуби ли се Кърт? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Самоуби ли се Кърт?   Самоуби ли се Кърт? - Page 2 Icon_minitimeВто Апр 24, 2012 9:11 am

Убиха го. И то не Къртни. Да излезем от очевидностите и да потърсим в творчеството му... :)
Върнете се в началото Go down
Synaesthesia
Администратор
Администратор
Synaesthesia


Pisces Брой мнения : 1383
Точки : 2311
Репутация : 0
Дата на регистрация : 11.07.2010
Възраст : 34
Местожителство : grungeland

Самоуби ли се Кърт? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Самоуби ли се Кърт?   Самоуби ли се Кърт? - Page 2 Icon_minitimeВто Апр 24, 2012 11:40 am

pobesnela , защо не се конкретизираш?
Макар че до ден днешен тази тема е безсмислена.
Върнете се в началото Go down
https://grunge-bg.bulgarianforum.net
pobesnela
Напредващ
Напредващ
pobesnela


Брой мнения : 21
Точки : 28
Репутация : 3
Дата на регистрация : 13.12.2011

Самоуби ли се Кърт? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Самоуби ли се Кърт?   Самоуби ли се Кърт? - Page 2 Icon_minitimeСря Апр 25, 2012 10:12 am

Synaesthesia написа:
pobesnela , защо не се конкретизираш?
Макар че до ден днешен тази тема е безсмислена.

Защото нямах време. Самоуби ли се Кърт? - Page 2 799658 Много съм непоследователна, хаотична, по-скоро провокирах вчера, отколкото друго.

Моята версия е много различна. Хора, които не вярват в масони и илюминати, нека не я четат, ако това буди раздразнение у тях. Само ще им кажа, че тревата пред Белия дом се поддържа според масонски изисквания, както каза Румен Ралчев - член във Великата ложа на старите, свободни и приети зидари на България.
По същество. Искам да обърнете внимание на обърнатия кръст, използван от сатанистите, в клипа на Heart Shaped Box - https://www.youtube.com/watch?v=n6P0SitRwy8. В самото начало можете да го видите. Сега се успокойте - Кърт не е сатанист. Самоуби ли се Кърт? - Page 2 799658 Както виждате, обърнатият кръст може да се възприеме и като меч, сиреч  символизира бунта срещу Бог от Сатанаил. Според моите тълкувания Кърт чака дявола да умре на леглото, като обръща собствения му символ срещу самия него. Но това е мое тълкувание. По принцип просто чака дявола да умре. Но пък този кръст можеше да е изобразен върху самата завивка. Както и да е.
Ето я и обърната песента: https://www.youtube.com/watch?v=X6StDX9c9ck. Кърт е използвал и метафори, и символи, както и истини, за които ние не знаем  —  нещо за дневника му, което не разбирам. „Can`t be Danish“ не бива да се възприема буквално. Дълго е за обяснение, затова просто казвам, че означава, че той не може да се присъедини към Американската масонска ложа, поради религиозните си убеждения, заради морала си… Нещо и за феминистките, които четат: забележете как е облечен Крис и ми припомнете на чий флаг ви напомня? Самоуби ли се Кърт? - Page 2 794983 Самите му движения в една част на клипа подсказват защо е облечен така, с каква цел. ;) Някои образи не мога да тълкувам, нямам достатъчно познания. Мисля, че ги имаше някъде в нета един по един обяснени. Използвах клипа, за да покажа антиилюминатските знаци в творчеството на Кърт. В края на клипа дяволът умира. Тогава Крис отмята пердетата.
Друго, което мога да изложа в защита на тезата си, че Кобейн е убит не от съпругата си или от Гари Смит, а от масоните, е следната снимка: http://www.synchromysticismforum.com/viewtopic.php?f=4&t=124&start=320. 9.11 - датата, на която кулите близнаци бяха разрушени, а, забележете  —  всички евреи си бяха взели отпуск в този ден. Интересно.
Трето, което ми идва наум, е мистериозният начин, по който изчезват всички опълчили се на скритата американска масонска ложа. Спомнете си Джон Ленън. Колко лесно е да набедиш психически нездрав човек за смъртта на една известна личност. Чел „Спасителят в ръжта“. Ха-ха… Защо казвам мистериозен? Не защото няма хипотези или защото разследванията са давали или съответно не давали, както е в нашия случай, резултати, а защото просто умират. Ами Джон Кенеди кой го уби? Единственият, който вярваше в утопията „демокрация“ и единственият нечленувал в никаква масонска организация. Мартин Лутър Кинг пак кой го уби?
Четвърто: просто прегледайте rever-снатите парчета на Нирвана и се опитайте да ми обясните какво значат те? Който не вярва в тях, тъй като вече разбрах, че има такива, нека си изтегли Speech Reverse Pro и да ги открие сам. Това е от мен. Като се сетя за още неща, ще пиша.

Малко съм хаотична и бързо се уморявам, така че ако има нещо някъде неизписано, както трябва  —  сори. Самоуби ли се Кърт? - Page 2 799658


Върнете се в началото Go down
Synaesthesia
Администратор
Администратор
Synaesthesia


Pisces Брой мнения : 1383
Точки : 2311
Репутация : 0
Дата на регистрация : 11.07.2010
Възраст : 34
Местожителство : grungeland

Самоуби ли се Кърт? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Самоуби ли се Кърт?   Самоуби ли се Кърт? - Page 2 Icon_minitimeСря Апр 25, 2012 11:18 am

Мен много ме радва това, че имаш доста познания като за крехката си възраст и че въобще си правиш труда да ровиш толкова навътре в нещата.
Но аз лично не бих го направила и изключително много обичам да се придържам към простотата на живота.
Да си направя прости равносметки и да правя нещата възможно най-прости.
А тука...се навлиза в религиозни, политически, сложни шитове, които не ме вдъхновяват...особено щом се отнася до Кърт.
Даже отдавна прекратих съмненията си и размишленията си дали сее самоубил или е бил убит.
Вече дори не ми пука човече.
Още повече, че Кърт е... и винаги ще си бъде един от всепризнатите популярни депресари...
което си остава най-логичния отговор на въпроса защо днес той е мъртъв.
Върнете се в началото Go down
https://grunge-bg.bulgarianforum.net
pobesnela
Напредващ
Напредващ
pobesnela


Брой мнения : 21
Точки : 28
Репутация : 3
Дата на регистрация : 13.12.2011

Самоуби ли се Кърт? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Самоуби ли се Кърт?   Самоуби ли се Кърт? - Page 2 Icon_minitimeЧет Апр 26, 2012 3:21 am

Самоуби ли се Кърт? - Page 2 799658

Наистина. Но аз съм твърд последовател на Кърт и много драматизирам, когато слушам Дейв да казва как му било време да прави нова банда. Да не говорим от какво значение е за мен защо и как умря Кърт.
За да докажа, че Кърт е бил убит не от собствената си ръка, първо трябва да докажа, че има масони. А това ми заприличва на шибаната математика с шибаните й правила. Затова ако някой има въпроси или намира слабо място в тезата ми, нека да контраатакува. Просто ме мързи да почвам да доказвам. Много сухо, клиширано и тъпо ще е, пък и няма да има много голям ефект. Самоуби ли се Кърт? - Page 2 218853
Върнете се в началото Go down
Synaesthesia
Администратор
Администратор
Synaesthesia


Pisces Брой мнения : 1383
Точки : 2311
Репутация : 0
Дата на регистрация : 11.07.2010
Възраст : 34
Местожителство : grungeland

Самоуби ли се Кърт? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Самоуби ли се Кърт?   Самоуби ли се Кърт? - Page 2 Icon_minitimeЧет Апр 26, 2012 3:39 am

Наистина не разбрах кое е смешното, но пак казвам... око да види, ръка да пипне.
Наивно е просто :) Хубаво е да си имаш собствена теза.
Но не и да се вкопчваш в нея, сякаш единствена тя е възможна.
Върнете се в началото Go down
https://grunge-bg.bulgarianforum.net
pobesnela
Напредващ
Напредващ
pobesnela


Брой мнения : 21
Точки : 28
Репутация : 3
Дата на регистрация : 13.12.2011

Самоуби ли се Кърт? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Самоуби ли се Кърт?   Самоуби ли се Кърт? - Page 2 Icon_minitimeЧет Апр 26, 2012 4:43 am

Засмях се на това за крехката възраст и познанията. Не на поста ти. Извинявай, ако съм те засегнала. Уважавам всяко мнение. ;)
Върнете се в началото Go down
Sadden
Послушен
Послушен
Sadden


Capricorn Брой мнения : 63
Точки : 66
Репутация : 3
Дата на регистрация : 12.07.2010
Възраст : 34
Местожителство : Варна

Самоуби ли се Кърт? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Самоуби ли се Кърт?   Самоуби ли се Кърт? - Page 2 Icon_minitimeЧет Апр 26, 2012 4:50 am

Животът е толкова преходно нещо. Един ден те има, а на следващия - не. Важно е, докато си жив да направиш нещо, с което да те запомнят. Нещо, което да накара хората да им липсваш до такава степен, че да почнат да съчиняват най-различни теории за твоя живот. Според мен истината е очевадана. "Белото" не прощава на никой...
Върнете се в началото Go down
https://www.facebook.com/#!/profile.php?id=1238172968
pobesnela
Напредващ
Напредващ
pobesnela


Брой мнения : 21
Точки : 28
Репутация : 3
Дата на регистрация : 13.12.2011

Самоуби ли се Кърт? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Самоуби ли се Кърт?   Самоуби ли се Кърт? - Page 2 Icon_minitimeЧет Апр 26, 2012 10:25 am

Eva.bg написа:
За произхода си Лав твърди още: „Аз съм поне пет осми еврейка – в зависимост от това дали моят дядо е бил този прочут актьор (Марлон Брандо) или Сам Бренд, пиарът му.

Ех-ах-ух. Май ще я намразя тази. Защото още по-вероятно ще се присъединя към теорията, че тя го е убила. Проучване, проучване... Самоуби ли се Кърт? - Page 2 607558
Върнете се в началото Go down
TeenSpirit
Мързеливец
TeenSpirit


Брой мнения : 3
Точки : 3
Репутация : 0
Дата на регистрация : 06.08.2011

Самоуби ли се Кърт? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Самоуби ли се Кърт?   Самоуби ли се Кърт? - Page 2 Icon_minitimeПон Май 21, 2012 12:32 pm

Да самоубил се е, сигурен съм, той неведнъж го е казвал'' ще стана много известен и ще се самоубия... , дори това е била една от "любимите" му теми за разговор. Всички писаници че Кортни е замесена са нелепи (пък и тя си има алиби)...
Върнете се в началото Go down
nirvana_4ever
Мързеливец
nirvana_4ever


Брой мнения : 3
Точки : 3
Репутация : 0
Дата на регистрация : 06.04.2013
Местожителство : Sofia, Bulgaria

Самоуби ли се Кърт? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Самоубийството на Кърт   Самоуби ли се Кърт? - Page 2 Icon_minitimeСъб Апр 06, 2013 11:41 am

Според мен се е самоубил, защото в едно видео в youtube той казва: I use drugs and I feel like a junky...I think for a suicide (чувства се като наркоман и мисли за самоубийство. А и все пак той е вече е бил много зле от наркотиците и не е искал да живея вероятно, но мисля, че нещо крият за самоубийството мъ. Самоуби ли се Кърт? - Page 2 129277 Самоуби ли се Кърт? - Page 2 440440
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Самоуби ли се Кърт? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Самоуби ли се Кърт?   Самоуби ли се Кърт? - Page 2 Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Самоуби ли се Кърт?
Върнете се в началото 
Страница 2 от 2Иди на страница : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Дневниците на Кърт
» Снимки на Кърт
» Снимки на Кърт 2
» Картините на Кърт
» Картините на Кърт 2

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
grunge-bg :: Нирвана / Nirvana :: Кърт Доналд Кобейн-
Идете на: