grunge-bg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Български форум за Grunge
 
ИндексИндекс  PortalPortal  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Хипи движението

Go down 
+4
DoReMi
Gabrielle
Synaesthesia
right in two
8 posters
АвторСъобщение
right in two
Манияк
Манияк
right in two


Cancer Брой мнения : 801
Точки : 1008
Репутация : 7
Дата на регистрация : 12.07.2010
Възраст : 30
Местожителство : Пловдив, България

Хипи движението Empty
ПисанеЗаглавие: Хипи движението   Хипи движението Icon_minitimeНед Юли 18, 2010 3:10 am

Хипи движението Screent1

За първи път думата хипи е използвана от американския журналист Майкъл Фелон през 1965 година за да отличи новите от старите бохеми. Повечето от новите за времето бунтари са на възраст между 15 и 25 години и произхождат от бели семейства от средната класа. Стилът на изразяване, поведение и външен вид, възприети от хипитата обръщат с краката нагоре господстващите за времето норми. Някои от основните отличителни външни белези на хипито са джинси и свободни, широки дрехи в ярки цветове и разчупени шарки, шарени гердани и гривни и особено дългата коса. Музиката става централен изразител на хипи движенията и тя е предимно разновидности на рокендрола. Особена популярност набира звученето на Дъ Битълс, Дъ Ху, Ролинг Стоунс, Джими Хендрикс, Лед Зепелин, Дъ Дорс, Боб Дилън, Пинк Флойд Боб Марли, Грейтфул Дед, които олицетворяват духа на епохата видяна през очите на хипитата. Често хипи движенията изразяват амбивалентна сексулна ориентация и/или пропагандират сексуална толерантност, включително гей права; права за цветнокожите; енвайръментализъм; универсални човешки права и свобода на изразяването.Опитите за промяна на действителността на хипитата заражда масов социален активизъм, който открито се противопоставя на много официални институции като църквата и политическия естаблишмънт. В САЩ масовите публични палежи на повиквателни за Виетнам и участие във военния конфликт там, свидетелстват за радикализирането на хипи движенията. Много от хипитата експериментират с вегетарианство; свободни полови контакти; различни дроги (най-вече психаделици); живот в самоуправляващи се комуни (няколко от тях като тези в Дания и Калифорния продъжават да съществат и до днес); различни окултни, магични, езотерични или мистични учения и практики. Хипитата обикновено не са институционално организирани, боготворят любовта и я поставят като главно основание и смисъл на човешкото съществуване. Цветята като символ на красота, естественост, ненасилие и свобода се превръщат в тяхна емблема. Те се противопоставят на бюрокрацията, тоталитаризма и подтискането на индивидуалността. Много от тях изпитват влечение към опростен начин на живот. Мотото им е "Мир, любов, свобода" експлицитно изразявано в песени като тази на Бийтълс "All you need is love" (Всичко, от което се нуждаеш е любов) и девиза "Make love, not war!". A така характерните теми за пътуването и скитането при хипитата, особено на автостоп, намират мощно изражение в романа "По пътя" на Джак Керуак.

Хипи движението 0000069127-article
Хипи движението 27036863_915d621852
Върнете се в началото Go down
Synaesthesia
Администратор
Администратор
Synaesthesia


Pisces Брой мнения : 1383
Точки : 2311
Репутация : 0
Дата на регистрация : 11.07.2010
Възраст : 34
Местожителство : grungeland

Хипи движението Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хипи движението   Хипи движението Icon_minitimeНед Авг 08, 2010 7:09 am

Нямаш идея колко ми се е искало винаги да живея по това време. Толкова шарен, оптимистичен и надъхващ свят с някви конкретни движения и интереси и музика... :)
Върнете се в началото Go down
https://grunge-bg.bulgarianforum.net
right in two
Манияк
Манияк
right in two


Cancer Брой мнения : 801
Точки : 1008
Репутация : 7
Дата на регистрация : 12.07.2010
Възраст : 30
Местожителство : Пловдив, България

Хипи движението Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хипи движението   Хипи движението Icon_minitimeНед Авг 08, 2010 9:19 am

да..толкова свободни и позитивни, без да пречат никому...всичко велико е временно..
Върнете се в началото Go down
Synaesthesia
Администратор
Администратор
Synaesthesia


Pisces Брой мнения : 1383
Точки : 2311
Репутация : 0
Дата на регистрация : 11.07.2010
Възраст : 34
Местожителство : grungeland

Хипи движението Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хипи движението   Хипи движението Icon_minitimeПон Авг 09, 2010 11:28 am

Да и за допълнение, всичко наистина велико няма никакъв шанс да се повтори. . . Хипи движението 235819
Върнете се в началото Go down
https://grunge-bg.bulgarianforum.net
Gabrielle
Дълго Застоял се
Дълго Застоял се
Gabrielle


Брой мнения : 192
Точки : 212
Репутация : 0
Дата на регистрация : 13.07.2010
Местожителство : Space

Хипи движението Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хипи движението   Хипи движението Icon_minitimeПон Авг 09, 2010 1:14 pm

Винаги съм искала хипарско бусче,като постнатото по-горе! Страхотно е,страхотна е цялата им култура,симпатизирам силно. Хипи движението 523339

Хипи движението Dont20worry20be20hippie

Хипи движението Hippies-hate-metalheads

Хипи движението 798372
Върнете се в началото Go down
http://kasiel.deviantart.com/
DoReMi
Манияк
Манияк
avatar


Брой мнения : 221
Точки : 246
Репутация : 3
Дата на регистрация : 12.07.2010

Хипи движението Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хипи движението   Хипи движението Icon_minitimeВто Авг 10, 2010 1:44 pm

Много приличат на индианци Хипи движението 218853
Върнете се в началото Go down
right in two
Манияк
Манияк
right in two


Cancer Брой мнения : 801
Точки : 1008
Репутация : 7
Дата на регистрация : 12.07.2010
Възраст : 30
Местожителство : Пловдив, България

Хипи движението Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хипи движението   Хипи движението Icon_minitimeСря Авг 11, 2010 4:11 pm

DoReMi написа:
Много приличат на индианци Хипи движението 218853

и аз винаги съм си го мислила Хипи движението 3141
Върнете се в началото Go down
Char
Администратор
Администратор
Char


Scorpio Брой мнения : 672
Точки : 737
Репутация : 3
Дата на регистрация : 17.10.2010
Възраст : 31

Хипи движението Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хипи движението   Хипи движението Icon_minitimeНед Окт 17, 2010 10:10 am

Хипи движението FuckingForVirginity
Много би ми отивало да съм хипи, толкова обичам целия свят понякога.

Бих защитавала супер много каузи , бих се борила за правата на животните и против хомофобията etc.
Плюс, и без това слушам псайхиделик. (Флойд и псайхиделик периода на Бийтълс)
И имам достатъчно коса. :дд


Цитат :
Да и за допълнение, всичко наистина велико няма никакъв шанс да се повтори. . .
Дааа, винаги ме депресира тази мисъл.
Ама, по дяволите, ние сме новата генерация, винаги гледам да се надявам, че ще имаме шанс да направим нещо. Просто не ми хрумва какво. :д
Върнете се в началото Go down
Synaesthesia
Администратор
Администратор
Synaesthesia


Pisces Брой мнения : 1383
Точки : 2311
Репутация : 0
Дата на регистрация : 11.07.2010
Възраст : 34
Местожителство : grungeland

Хипи движението Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хипи движението   Хипи движението Icon_minitimeПон Окт 25, 2010 10:49 am

Това много ме накефи... ''Bombing for peace is like fuckin for virginity''.
Имам един приятел, дето постоянно ме нарича ''хипи''. Пък аз и да искам няма как да бъда хипи...за тях живота е лесен красив и шарен..за мен е черен гаден и тъп... Хипи движението 799658
Върнете се в началото Go down
https://grunge-bg.bulgarianforum.net
Synaesthesia
Администратор
Администратор
Synaesthesia


Pisces Брой мнения : 1383
Точки : 2311
Репутация : 0
Дата на регистрация : 11.07.2010
Възраст : 34
Местожителство : grungeland

Хипи движението Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хипи движението   Хипи движението Icon_minitimeПон Окт 25, 2010 10:55 am

Char написа:

Ама, по дяволите, ние сме новата генерация, винаги гледам да се надявам, че ще имаме шанс да направим нещо. Просто не ми хрумва какво. :д


Да, аз имам доста идеи и предложения, ама за съжаление са малко трудно изпълними и приемливи... Хипи движението 799658
Всички пънкари, металисти, рокери и прочее да излезем един ден, да избием масово всички чалгари , фенове на бедствия като Джъстин Биъбър и прочее холивууд палячовци...дето размиха всичко...и да обявим революцьонен момент в историята на света. После ше ни пишат по учебниците и най-хубавито е, че няма как да ни вкарат в затвора, тъй като избивайки гореспоменатата част от населението..ще останем една шепа хора Хипи движението 799658
Върнете се в началото Go down
https://grunge-bg.bulgarianforum.net
DoReMi
Манияк
Манияк
avatar


Брой мнения : 221
Точки : 246
Репутация : 3
Дата на регистрация : 12.07.2010

Хипи движението Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хипи движението   Хипи движението Icon_minitimeПон Окт 25, 2010 12:26 pm

Дам, ние сме поколението на анархистите. Хипи движението 904468
Върнете се в началото Go down
right in two
Манияк
Манияк
right in two


Cancer Брой мнения : 801
Точки : 1008
Репутация : 7
Дата на регистрация : 12.07.2010
Възраст : 30
Местожителство : Пловдив, България

Хипи движението Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хипи движението   Хипи движението Icon_minitimeПон Окт 25, 2010 12:42 pm

Citizen X написа:
Char написа:

Ама, по дяволите, ние сме новата генерация, винаги гледам да се надявам, че ще имаме шанс да направим нещо. Просто не ми хрумва какво. :д


Да, аз имам доста идеи и предложения, ама за съжаление са малко трудно изпълними и приемливи... Хипи движението 799658
Всички пънкари, металисти, рокери и прочее да излезем един ден, да избием масово всички чалгари , фенове на бедствия като Джъстин Биъбър и прочее холивууд палячовци...дето размиха всичко...и да обявим революцьонен момент в историята на света. После ше ни пишат по учебниците и най-хубавито е, че няма как да ни вкарат в затвора, тъй като избивайки гореспоменатата част от населението..ще останем една шепа хора Хипи движението 799658

да си погантазираме мелко..
и като убием всички,
сами ще си пишем учебниците.
В такъв случай,
историите ще бъдат повече от украсени :D
Върнете се в началото Go down
Illnath
Активен
Активен
Illnath


Брой мнения : 127
Точки : 194
Репутация : 0
Дата на регистрация : 12.07.2010
Местожителство : Seattle

Хипи движението Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хипи движението   Хипи движението Icon_minitimeСъб Окт 30, 2010 3:45 pm

не знам дали сте се интересували но в България в едно селце има едно нещо наречено Happy Hippie Hostel http://www.happyhippyhostel.eu/ днес отово видях пичовете за малко и ми напълниха душата, весели хора, които нямат нужда от много да са щастливи.Имаха нови попълнения към "екипа",които незнайно защо в това зверски "топло" време се разхождаха по джапанки. Та ако ви интересува и имате желание мога да ви заведа там:Р струва си belive me! Хипи движението 622416
Върнете се в началото Go down
haunting.fear
Активен
Активен
haunting.fear


Брой мнения : 106
Точки : 117
Репутация : 0
Дата на регистрация : 19.10.2010

Хипи движението Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хипи движението   Хипи движението Icon_minitimeНед Окт 31, 2010 4:30 am

Illnath написа:
не знам дали сте се интересували но в България в едно селце има едно нещо наречено Happy Hippie Hostel http://www.happyhippyhostel.eu/ днес отово видях пичовете за малко и ми напълниха душата, весели хора, които нямат нужда от много да са щастливи.Имаха нови попълнения към "екипа",които незнайно защо в това зверски "топло" време се разхождаха по джапанки. Та ако ви интересува и имате желание мога да ви заведа там:Р струва си belive me! Хипи движението 622416

Леле, човеек тва като го видях направо ми напълни душата :)) ..Евалата на тия хора, че са толкова дейни и са го измислили спр яко..Тва показва, че човек като е креативен и борбен може да постигне много.
Иначе аз се кефя на повечето идеи на движението, но мисля че повечето са неосъществими.Даже мисля, че прекалено идеалистичната представа на този тип хора, особено днес в нашия материалистичен свят е неприложима..Много се дразня ако някой насериозно се възприема за хипар в днешно време.Да поддържаш такива идеи -добре, никога не е в излишък оптимизмът..Но вече истински хипари няма, колкото и гадно да е това..Те са си отишли заедно с онова време.Сега можем да открием само някои старци, които едно време или още продължават да са такива.Не може да си се родил 90та година примерно и да се мислиш за хипи..В смисъл просто я няма връзката.
Като цяло харесвам повечето виждания, но някои напр безразборният секс (да си го кажем направо) и вегетарианството хич не ми допадат...
Мисля си, че повечето хора днес не трябва да се опитват да бъдат такива, просто трябва да се вземе основната идея и да се преобразува в някакво друго позитивно движение :)
Върнете се в началото Go down
Illnath
Активен
Активен
Illnath


Брой мнения : 127
Точки : 194
Репутация : 0
Дата на регистрация : 12.07.2010
Местожителство : Seattle

Хипи движението Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хипи движението   Хипи движението Icon_minitimeНед Окт 31, 2010 2:46 pm

абе чесно казано нз дали си гледала цялото нещо... ама тези хорица не са вегетарианци и то никак... забавляват си се мястото е много готино лятото,... пък и да не забравяме че първата масова употреба на екзтази е дело хипарите:Р
Върнете се в началото Go down
haunting.fear
Активен
Активен
haunting.fear


Брой мнения : 106
Точки : 117
Репутация : 0
Дата на регистрация : 19.10.2010

Хипи движението Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хипи движението   Хипи движението Icon_minitimeНед Окт 31, 2010 4:02 pm

Illnath написа:
абе чесно казано нз дали си гледала цялото нещо... ама тези хорица не са вегетарианци и то никак... забавляват си се мястото е много готино лятото,... пък и да не забравяме че първата масова употреба на екзтази е дело хипарите:Р

Говорех за вегетарианството по принцип като идея на хипарите, не точно за тия, дето даде линк ; )
Върнете се в началото Go down
Veren
Скучаещ
Скучаещ
Veren


Taurus Брой мнения : 31
Точки : 40
Репутация : 0
Дата на регистрация : 01.12.2010
Възраст : 37
Местожителство : Пловдив

Хипи движението Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хипи движението   Хипи движението Icon_minitimeПон Апр 23, 2012 5:45 pm

Винаги съм се възприемал повече към хипитата отколкото към, която и да било друга култура!!!
Върнете се в началото Go down
Synaesthesia
Администратор
Администратор
Synaesthesia


Pisces Брой мнения : 1383
Точки : 2311
Репутация : 0
Дата на регистрация : 11.07.2010
Възраст : 34
Местожителство : grungeland

Хипи движението Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хипи движението   Хипи движението Icon_minitimeСря Апр 25, 2012 1:04 pm

Тва със секса го остави...Те пънкарите пък са били против секса. Хипи движението 799658 Сещаш се колко изпълними са били някой от вярванията им Хипи движението 799658
Върнете се в началото Go down
https://grunge-bg.bulgarianforum.net
Sponsored content





Хипи движението Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хипи движението   Хипи движението Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Хипи движението
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
grunge-bg :: Други :: Светът и различните култури, вярвания и общества-
Идете на: