grunge-bg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Български форум за Grunge
 
ИндексИндекс  PortalPortal  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Първата книга

Go down 
+4
Gabrielle
Synaesthesia
blue_skies_f
right in two
8 posters
АвторСъобщение
right in two
Манияк
Манияк
right in two


Cancer Брой мнения : 801
Точки : 1008
Репутация : 7
Дата на регистрация : 12.07.2010
Възраст : 30
Местожителство : Пловдив, България

Първата книга Empty
ПисанеЗаглавие: Първата книга   Първата книга Icon_minitimeСъб Юли 17, 2010 1:48 am

Кога беше първият ви път...коя беше книгата, която спря дъхът ви и си казахте ''олеле, колко красиво!''.
Не книжките от списъка в у-ще..
Може дори да не е било книга, която вие сте прочели, а да са думи, които майка ви преди да заспите ви е прочела и вие сте останали възхитени.
Книгата, заради която отворихте следващата (:
Върнете се в началото Go down
blue_skies_f
Активен
Активен
blue_skies_f


Брой мнения : 93
Точки : 114
Репутация : 0
Дата на регистрация : 12.07.2010

Първата книга Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Първата книга   Първата книга Icon_minitimeСъб Юли 17, 2010 2:39 pm

Сега малко може да не влиза в критерия, ама аз книжките от училище все не ги прочитах целите. Прескачах по 50-100 страници, защото не ми бяха интересни. Първата книга, която ме грабна, чийто страници не прескочих беше "Клетниците" на Юго. От тогава станах книжен плъх, не е препоръчване да влизам в книжарница, защото не излизам с часове. ;)
Върнете се в началото Go down
Synaesthesia
Администратор
Администратор
Synaesthesia


Pisces Брой мнения : 1383
Точки : 2311
Репутация : 0
Дата на регистрация : 11.07.2010
Възраст : 34
Местожителство : grungeland

Първата книга Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Първата книга   Първата книга Icon_minitimeСъб Юли 17, 2010 2:51 pm

Аз съм възможно най-НЕчетливия човек, който можете да срещнете.
Помня когато бях мъничка в училище в края на всяка учебна година ни даваха едни направо безкрайни списъци с книги, които трябва да прочетеме през лятната ваканция. Естествено майка ми ми набавяше моментално всички книги до една и ме затваряше всеки следобяд в стаята на село да чета, а аз или заспивах или дълго се взирах в една точка, но не прочитайки нито един ред. Помня колко ми беше отегчителен Малкият Принц. А клетниците така и не ги прочетох. Пипи Дългото Чорапче беше сякаш най-мъчителна. Излъгах майка ми, че съм я прочела, но тъй като тя си имаше перфектни похвати за улавяне на измама ме накара да я прочета отново Първата книга 290778 Оттогава мразя тази книга.
Май единствената книга, която прочетох в училище беше Под Игото, но за съжаление наистина не помня абсолютно нищо от това, което бях прочела.
По-късно вече в пубертета изявих на няколко пъти странното желание да прочета някоя и друга книга, но едва ли бих ги споменала тука, тъй като повечето бяха някви сълзливи банални романчета Първата книга 290778
След това се добарах до ''Подпалвачката'' на Стивън Кинг и я прочетох от корица до корица и страшно много ми хареса. Оттогава имам афинитет към Кинг, само дето понеже нямам никва друга негова книга (или само за оправдание, че не ми се чете) предпочитам да гледам филмите му. И почти всичките съм ги изгледала вече.
Втората книга, която прочетох и която ми беше даже още по-любима съм я споменавала ужасно много пъти на ужасно много места. ''Сицилианецът'' по Марио Пузо определено беше книга, която ме развълнува. До тогава книга не го беше правила, до тогава най-голямото постижение на книга в живота ми бе да породи някакъв елементарен интерес за убиване на време. Но тази книга определено ми даде много и зароди емоции много в мене докато я четях. Смяла съм се , плакала съм на нея с крокодилски сълзи. На всичкоот от горе я прочетох ДВА ПЪТИ, което си е вече наистина един голям тлъст прецедент Първата книга 290778
Върнете се в началото Go down
https://grunge-bg.bulgarianforum.net
right in two
Манияк
Манияк
right in two


Cancer Брой мнения : 801
Точки : 1008
Репутация : 7
Дата на регистрация : 12.07.2010
Възраст : 30
Местожителство : Пловдив, България

Първата книга Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Първата книга   Първата книга Icon_minitimeНед Юли 18, 2010 8:27 am

Първите години от у-ще не обичах четенето. Една ваканция майка ми ми тупна 'Ласи' и се бяхме разбрали на ден да чета по една глава и да й я разказвам. Прочетох първата...беше интересно..веднага втората..и не спрях докато не затворих последната страница. Затова тази книга е и толкова важна.
Върнете се в началото Go down
Gabrielle
Дълго Застоял се
Дълго Застоял се
Gabrielle


Брой мнения : 192
Точки : 212
Репутация : 0
Дата на регистрация : 13.07.2010
Местожителство : Space

Първата книга Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Първата книга   Първата книга Icon_minitimeНед Юли 25, 2010 1:34 pm

Хм.. винаги съм обичала да чета и няма книга,която да е конкретният виновник.Започнах да чета на пет,мисля,като четях разни кратки приказки , после се започнаха и списъците за училище,а сега чета доста различни неща.Наистина не ми хрумва книга,която да ме е грабнала и да ме е "накарала" да чета.Във всяка книга търсех магията и намирах нещо интересно.
Върнете се в началото Go down
http://kasiel.deviantart.com/
bog4eto
Новак
Новак
bog4eto


Брой мнения : 12
Точки : 14
Репутация : 0
Дата на регистрация : 27.08.2010
Местожителство : София

Първата книга Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Първата книга   Първата книга Icon_minitimeПет Авг 27, 2010 6:35 am

Изнамерих вкъщи "Тайнственият остров" от Жул Верн и само заглавието ме грабна..после и книгата,после и останалите му.След това автори като Карл Май и Майн Рид,следваше Кристи,Стивън Кинг,Томас Харис,Браун и т.н. ... и така до днес :) Преминах ги всичките-от детска литература,през леките криминалета,та до вече сериозните книги.

Магията на хубавата книга :)
Върнете се в началото Go down
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000867565170
elle
Новак
Новак
elle


Брой мнения : 17
Точки : 17
Репутация : 0
Дата на регистрация : 15.04.2011

Първата книга Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Първата книга   Първата книга Icon_minitimeНед Апр 17, 2011 8:25 am

Когато бях в 1-2 клас бях много послушно зубърче и винаги си четях книгите от списъка нищо че бяха скучни Първата книга 630348
После обаче зарязах списъка и започнах да чета книги на Джек Лондон, Толкин, Карл Май и сега съм на Стивън Кинг Първата книга 800357
Върнете се в началото Go down
Char
Администратор
Администратор
Char


Scorpio Брой мнения : 672
Точки : 737
Репутация : 3
Дата на регистрация : 17.10.2010
Възраст : 31

Първата книга Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Първата книга   Първата книга Icon_minitimeВто Апр 19, 2011 8:06 am

^горното мнение. :Д
Обичах да си чета книгите от списъка, че и вземах доста отгоре от библиотеката.
Не помня коя е НАЙ-ПЪРВАТА, но може би..."Братята с Лъвски сърца" на Линдгрен.
А после-"Роня , дъщерята на разбойника", също нейна.
Много по-добри от Пипи, по мое мнение.
"Малкия принц" също го обичам от малка- но сега, естествено, е една променена, пораснала обич.
Някъде тогава, в първи клас почнах и "Хари Потър" и тогава ми направи дооста силно впечатление. Пет години си чаках совата!
и още я чакам.
И, естествено, някакси наведнъж започнах да чета Лондон (голям рев на"Дивото зове"), Марк Твен, Чарлз Дикенс, всичките задължителни за млади девойки като "Малки жени", "Тайната градина" и тн
Открих и света на фантастиката със Азимов, Робърт Силвърбърг и Франк Хърбърт и неговия "Дюн", който тогава четях доста през пръсти, но после ми стана любим.

Да не забравя- бях първи клас, мисля , когато сестра ми я наградиха с "Клетниците " на Юго- естествено, прочетох я след нея, а на другата година я наградиха със "Капитан Немо" на Жул Верн- признавам, във втори клас прескачах доста от описанията на зоофитите, мекотелите и различните протоци, но също така четях с голям интерес и искрено заобичах Нед Ланд. :ДД

магията на хубавата книга, да.
викаха ми "книжен плъх"- предпочитах четенето пред игрите.
Малко ми се дорева сега, като си спомних. :д

Върнете се в началото Go down
elle
Новак
Новак
elle


Брой мнения : 17
Точки : 17
Репутация : 0
Дата на регистрация : 15.04.2011

Първата книга Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Първата книга   Първата книга Icon_minitimeСря Апр 20, 2011 10:30 am

Добре де:D
Трябва да призная, че имаше и книги от списака, които ми бяха любими, но по често ни даваха някакви легенди за четене или нещо от сорта на Старогръцки митове и легенди, които ми станаха скучни и започнах да взимам всякакви други книги, които ми харесат, само не тези от списъка:D
А Братята с лъвски сърца....^-^
Върнете се в началото Go down
Char
Администратор
Администратор
Char


Scorpio Брой мнения : 672
Точки : 737
Репутация : 3
Дата на регистрация : 17.10.2010
Възраст : 31

Първата книга Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Първата книга   Първата книга Icon_minitimeЧет Апр 21, 2011 1:17 pm

Аз пък обичах Старогръцките митове- бяха и в моя списък- даже си намерих и римски, славянски и тн
Пушкин беше също сред първите неща, които прочетох (в оригинал, мухаха)- по-точно приказките му. И "Руслан и Людмила".
наистина не мога да се сетя за най-най-най-първата книга : (
Върнете се в началото Go down
Гаднярка
Активен
Активен
Гаднярка


Брой мнения : 145
Точки : 157
Репутация : 0
Дата на регистрация : 07.09.2010

Първата книга Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Първата книга   Първата книга Icon_minitimeСъб Май 14, 2011 5:29 am

Ух, подсещам се за дългите списъци с книжки от училище Първата книга 943710 ... които както казвате включваха нещо от рода "старогръцки митове и бла бла" , "Пипи дългото чорапче" и "Барон фон Мюнхаузен"(мн скучна книжка) , но моята първа книга беше "Тошко африкански" ии оттогава не чета много по 2 книжки на година...мн я закъсах...
Върнете се в началото Go down
Char
Администратор
Администратор
Char


Scorpio Брой мнения : 672
Точки : 737
Репутация : 3
Дата на регистрация : 17.10.2010
Възраст : 31

Първата книга Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Първата книга   Първата книга Icon_minitimeСъб Май 14, 2011 11:52 am

Аз имах и много книжки с народни приказки, като се замисля...
И не само български (неродената мома ми остави супер голямо впечатление, помня :Д), ами руски, славянски като цяло, турски, индийски, китайски...
исках да изчета приказките от цял свят някога.
Върнете се в началото Go down
elle
Новак
Новак
elle


Брой мнения : 17
Точки : 17
Репутация : 0
Дата на регистрация : 15.04.2011

Първата книга Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Първата книга   Първата книга Icon_minitimeСъб Май 14, 2011 12:45 pm

Char написа:
Аз имах и много книжки с народни приказки, като се замисля...
И не само български (неродената мома ми остави супер голямо впечатление, помня :Д), ами руски, славянски като цяло, турски, индийски, китайски...
исках да изчета приказките от цял свят някога.

"Неродена мома" пък толкова я обичах, че наскоро си я намерих в 2 екземпляра+ това е вкарана в една книга с приказки ;d
А индийските са страхотни<3...и руските
Обаче тях ги четях отделно, щото естествено ги нямах в списъците Първата книга 440440
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Първата книга Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Първата книга   Първата книга Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Първата книга
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Каква е първата ви сутрешна мисъл?
» Биографичната книга за Кърт Кобейн
»  "Брулени хълмове" обявена за най-романтичната книга на всички времена

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
grunge-bg :: Други :: Книгомания / Филмомания-
Идете на: