grunge-bg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Български форум за Grunge
 
ИндексИндекс  PortalPortal  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Книгомания

Go down 
+5
Illnath
blue_skies_f
anemic_royalty
right in two
Gabrielle
9 posters
АвторСъобщение
Gabrielle
Дълго Застоял се
Дълго Застоял се
Gabrielle


Брой мнения : 192
Точки : 212
Репутация : 0
Дата на регистрация : 13.07.2010
Местожителство : Space

Книгомания Empty
ПисанеЗаглавие: Книгомания   Книгомания Icon_minitimeПет Юли 16, 2010 5:29 pm

Я да видим сега,кой какво чете ! Книгомания 794983
Споделете любими литературни жанрове, любими писатели и поети и заглавия. Книгомания 794983

Аз си падам по малко странни и налудничави писатели.Любим автор ми е Валентин Пламенов с книгите "Не се влюбвай привечер" и "Възпитаните трупове изпращат писма". Харесвам също Едгар Алан По, като любими негови разкази са ми "Морела" и "Убийствата на улица Морг". Падам си по криминални романи,които вникват в психиката на героя и се ровят в чувствата и мислите му. :) Изключително много обичам да чета философски книги като тези на Хорхе Букай. Обожавам биографии на музиканти, като любими са ми тези на Ерик Клептън, " Разпилени ноти" на Стинг, и "Белези" на Антъни Кийдис. В момента съм захванала едно японско романче,което се очертава доста интересно. Книгомания 794983


Книгомания 798372 Книгомания Reading-emoticon
Върнете се в началото Go down
http://kasiel.deviantart.com/
right in two
Манияк
Манияк
right in two


Cancer Брой мнения : 801
Точки : 1008
Репутация : 7
Дата на регистрация : 12.07.2010
Възраст : 30
Местожителство : Пловдив, България

Книгомания Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгомания   Книгомания Icon_minitimeСъб Юли 17, 2010 1:18 am

Аз в момента чета Властелинът на пръстените, чета я от доста време и я комбинирам с други книги, понеже е над 1000 страници..но е направо уникална! Скоро ще я свърша. Иначе днес сигурно ще приключа "Под Игото", любимият ми български роман, невероятно изживяване е да го прочетеш.
Аз харесвам много разнообразна литература. Общо взето любими писатели бих казала, че са ми Стивън Кинг, Рей Бредбъри, Едгар Алан По.. Това са авторите, които съм чела най-много. По принцип искам да опитам от всичко и затова не се задържам много върху един писател.
Обожавам руската класика..Пушкин, Толстой, за съжаление не съм чела все още Достоевски, но просто нямам време :D
Жанрове, не знам.... но определено не харесвам любовни романи, нито пък криминални (като изключим разказчетата на По и книжките на Чейс, които не са само криминални).
Много обичам да чета поезия, изпълва ме много.
По-специфични любими книжки - Пилето на Уилям Уортън, Дядо Горио на Балзак, Ласи, Мечо Пух...
ох, отивам да чета, че се раздразних :D Книгомания 228990
Върнете се в началото Go down
anemic_royalty
Манияк
Манияк
anemic_royalty


Cancer Брой мнения : 223
Точки : 271
Репутация : 9
Дата на регистрация : 13.07.2010
Възраст : 32

Книгомания Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгомания   Книгомания Icon_minitimeСъб Юли 17, 2010 6:03 am

Ууу, в момента чета Името на розата и Дневниците на вампира или както аз им викам Вампирските диарии.
Зимата успях най-сетне да се добера да Брулени хълмове и определено се оказа нещо много, много повече от колкото очаквах, една от любимите ми книги без съмнение.
Друго което прочетох скоро беше пък Джейн Еър, която въпреки че не може да се сравни с Брулини Хълмове също ми хареса адцки много, а преди нея (тръгнах по хронология вече) прочетох Жустин или неволите на добродетелта до която успях да се докопам заради вестник Труд.Очаквах само перверзии общо взето, но ми направи впечетление, че беше доста философски написана и също доста ми хареса.
Върнете се в началото Go down
Gabrielle
Дълго Застоял се
Дълго Застоял се
Gabrielle


Брой мнения : 192
Точки : 212
Репутация : 0
Дата на регистрация : 13.07.2010
Местожителство : Space

Книгомания Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгомания   Книгомания Icon_minitimeСъб Юли 17, 2010 7:01 am

right in two написа:
(като изключим разказчетата на По и книжките на Чейс, които не са само криминални).

Точно това имах предвид. Книгомания 902905 :)
Върнете се в началото Go down
http://kasiel.deviantart.com/
right in two
Манияк
Манияк
right in two


Cancer Брой мнения : 801
Точки : 1008
Репутация : 7
Дата на регистрация : 12.07.2010
Възраст : 30
Местожителство : Пловдив, България

Книгомания Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгомания   Книгомания Icon_minitimeСъб Юли 17, 2010 7:38 am

Kass написа:
right in two написа:
(като изключим разказчетата на По и книжките на Чейс, които не са само криминални).

Точно това имах предвид. Книгомания 902905 :)

Ха, ами аз съм чела някакви криминалета, които хич не ми харесаха помня, но въобще не знам какви автори, беше отдавна. Иначе, четеш Чейс? Майка ми е голяма любителка и вкъщи имаме около 50 книжлета негови, доста са увлекателни и бързо се четат, но го правя само когато нямам нищо за четене.. а това вече се случва рядко :]


Върнете се в началото Go down
blue_skies_f
Активен
Активен
blue_skies_f


Брой мнения : 93
Точки : 114
Репутация : 0
Дата на регистрация : 12.07.2010

Книгомания Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгомания   Книгомания Icon_minitimeСъб Юли 17, 2010 2:36 pm

Чейс е добър, да. Аз като цяло чета Джон Гришам, криминални с юридически привкус винаги, все става дума за адвокати и интригите около тях. Пък и в крайна сметка на мен това си ми е специалност. Падам си. :)
Философски романчета чета като Коелю :) "11 минути"
Последно прочетох "краля на исковете" на Гришам :)
Върнете се в началото Go down
Illnath
Активен
Активен
Illnath


Брой мнения : 127
Точки : 194
Репутация : 0
Дата на регистрация : 12.07.2010
Местожителство : Seattle

Книгомания Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгомания   Книгомания Icon_minitimeПет Юли 30, 2010 10:57 am

Всичко що е фентъзи:Д Пратчет("Дядо Прас","Туп","Маскарад" и мноого други), Стивън Ериксън (“Малазанска книга на мъртвите") , Джордж Р.Р. Мартин("Песен за огън и лед")
Върнете се в началото Go down
right in two
Манияк
Манияк
right in two


Cancer Брой мнения : 801
Точки : 1008
Репутация : 7
Дата на регистрация : 12.07.2010
Възраст : 30
Местожителство : Пловдив, България

Книгомания Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгомания   Книгомания Icon_minitimeПон Авг 02, 2010 3:30 pm

Аз днес отворих биографията за Д. Деп, която наскоро излезна и я затворих на последната страница. Просто на един дъх, много беше хубаво..препоръчвам и на тези, които не са фенове (:
Върнете се в началото Go down
anemic_royalty
Манияк
Манияк
anemic_royalty


Cancer Брой мнения : 223
Точки : 271
Репутация : 9
Дата на регистрация : 13.07.2010
Възраст : 32

Книгомания Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгомания   Книгомания Icon_minitimeСря Авг 04, 2010 6:10 am

right in two написа:
Аз днес отворих биографията за Д. Деп, която наскоро излезна и я затворих на последната страница. Просто на един дъх, много беше хубаво..препоръчвам и на тези, които не са фенове (:
Оу, да, аз си я взех веднага щом излезе, помня че беше една от скапаните мразовити сутрини когато всичко беше заледено, а аз едвам се добрах до училише, за да ми кажат, че сме във ваканция :D Но това е друга история, биографията е готина има и много снимки и въперки че трудно ми се откъснаха от сърцето тия пари, не съжелявам.За другите не знам, но за феновете определено ще е интересна.
Върнете се в началото Go down
MrMoustache
Администратор
Администратор
MrMoustache


Taurus Брой мнения : 893
Точки : 2317
Репутация : 6
Дата на регистрация : 01.08.2010
Възраст : 40
Местожителство : София

Книгомания Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгомания   Книгомания Icon_minitimeСъб Авг 28, 2010 10:11 am

Аз пък най си се кефя на книгите-игри - ако изобщо този жанр ви говори нещо. Те отдава вече не се издават. Много са развлекателни. Автори.... от българските най-вече Майкъл Майндкрайм, Колин Улолъмбъри, Робърт Блонд и Ейдриън Уейн и др. От превежданите Йън Ливингстън и Стийв Джаксън. Заглавия няма да ви изброявам.
Понякога пък (пре)прочитам разни романи за юноши и деца Книгомания 799658 Книгомания 799658 Книгомания 799658
Които или не съм прочел навремето или пък са ми били забавни. Книгомания 794983
Иначе не си падам особен по сериозна литература.
Върнете се в началото Go down
right in two
Манияк
Манияк
right in two


Cancer Брой мнения : 801
Точки : 1008
Репутация : 7
Дата на регистрация : 12.07.2010
Възраст : 30
Местожителство : Пловдив, България

Книгомания Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгомания   Книгомания Icon_minitimeСъб Авг 28, 2010 1:56 pm

MrMoustache написа:
Аз пък най си се кефя на книгите-игри - ако изобщо този жанр ви говори нещо. Те отдава вече не се издават. Много са развлекателни. Автори.... от българските най-вече Майкъл Майндкрайм, Колин Улолъмбъри, Робърт Блонд и Ейдриън Уейн и др. От превежданите Йън Ливингстън и Стийв Джаксън. Заглавия няма да ви изброявам.
Чувала съм за такива книги и са ми казвали, че са много интересни, но за съжаление, не съм попадала. Много бих искала да прочета нещо подобно (:
Върнете се в началото Go down
MrMoustache
Администратор
Администратор
MrMoustache


Taurus Брой мнения : 893
Точки : 2317
Репутация : 6
Дата на регистрация : 01.08.2010
Възраст : 40
Местожителство : София

Книгомания Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгомания   Книгомания Icon_minitimeНед Авг 29, 2010 2:28 am

right in two написа:
MrMoustache написа:
Аз пък най си се кефя на книгите-игри - ако изобщо този жанр ви говори нещо. Те отдава вече не се издават. Много са развлекателни. Автори.... от българските най-вече Майкъл Майндкрайм, Колин Улолъмбъри, Робърт Блонд и Ейдриън Уейн и др. От превежданите Йън Ливингстън и Стийв Джаксън. Заглавия няма да ви изброявам.
Чувала съм за такива книги и са ми казвали, че са много интересни, но за съжаление, не съм попадала. Много бих искала да прочета нещо подобно (:

Еми ето тук има няколко : http://chitanka.info/lib/label/%D0%9A%D0%BD%D0%B8%D0%B3%D0%B0-%D0%B8%D0%B3%D1%80%D0%B0

.Но са само на няколко автора. Препоръчвам ти "Гората на Демона" на Любо Николов, тя ми е една от любимите. И като цяло и останалите негови са на добро (прилично) ниво.
Иначе за "Кървав Меч" съм чувал добри отзиви, но аз лично така и не ги прочетох - (те са общо 5 части, тук има само 2) по простата причина, че на компютъра не мога да чета съсредоточено цяла книга - трябва да я имам в книжен вариант.
Иначе в книжен вариант, ако ти се занимава можеш да потърсиш при някой човек, който продава книги на старо - чат пат се намират все още. При такъв случай, ако искаш бих могъл да ти изредя няколко заглавия, които според мен си струват


Последната промяна е направена от MrMoustache на Вто Апр 12, 2011 8:41 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
right in two
Манияк
Манияк
right in two


Cancer Брой мнения : 801
Точки : 1008
Репутация : 7
Дата на регистрация : 12.07.2010
Възраст : 30
Местожителство : Пловдив, България

Книгомания Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгомания   Книгомания Icon_minitimeНед Авг 29, 2010 2:39 am

Благодаря за ентусиазма и съветите..смятам да се поразровя из някои места в Пловдив, където продават на старо, понеже и аз наистина не мога да чета на компютъра. Евентуално след това ще дам отзиви и мнение. (: Книгомания 827649
Върнете се в началото Go down
GameBookWarrior
Мързеливец
GameBookWarrior


Брой мнения : 3
Точки : 3
Репутация : 0
Дата на регистрация : 03.04.2011

Книгомания Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгомания   Книгомания Icon_minitimeНед Апр 03, 2011 2:16 pm

Е, знаех си, че и тук имаше една такава тема. :) Буквално във всеки бг форум, независимо от темата му, си има по една-две темички "сираци" за общото увлечение по книгите-игри.

За щастие вече има дом за спомените на всички нас, старите фенове (или просто читатели). Съвсем наскоро бе пуснат сайтът http://knigi-igri.net който има амбицията да представя пълен каталог на всички издавани в България книги-игри - с корици, инфо, ревюта, оценки и всички възможни екстри.

Същевременно ви каня да заповядате на чисто новичкия, но вече доволно пълен и жив форум към него: http://knigi-igri.net/phpBB/index.php
Той също е специализиран и предлага абсолютно всичко по темата - включително възможност за директни критики към Уейн и Блонд, Майкъл Майндкрайм, Джордж М. Джордж и други от най-известните автори, които го посещават редовно.

Освен да обменим спомени, мнения, информация, а защо не и редки заглавия за попълване на старите колекции, на форума ще можете да научите всичко за за книгите-игри от втората вълна на жанра:

Първата книга от поредицата на новия автор Ал Торо, "Котаракът и Черният Нарцис", вече излезе на пазара и за броени дни бе приета от феновете за достойно продължение на жанра. На сайта LegacyOfKreya.com може да научите всичко за книгата и дори да изиграете встъпителната част в специално разработена секция за книги-игри.

Очаквайте скоро и новата амбициозна и оригинална серия интерактивни романи "Асасините на Персия" на Блонд и Уейн (Богдан Русев и Алекс Султанов) - последвана от "Патрул за Ада 2", написана още навремето, но така и неиздадена досега.
Върнете се в началото Go down
right in two
Манияк
Манияк
right in two


Cancer Брой мнения : 801
Точки : 1008
Репутация : 7
Дата на регистрация : 12.07.2010
Възраст : 30
Местожителство : Пловдив, България

Книгомания Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгомания   Книгомания Icon_minitimeВто Май 24, 2011 11:11 am

Аз сега хванах да чета първата си книга-игра (:
Стийв Джаксън, "Седемте Дракона"
Върнете се в началото Go down
GameBookWarrior
Мързеливец
GameBookWarrior


Брой мнения : 3
Точки : 3
Репутация : 0
Дата на регистрация : 03.04.2011

Книгомания Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгомания   Книгомания Icon_minitimeПет Юни 10, 2011 11:41 am

Здравейте приятели на книгите-игри,

Втората книга-игра от новата вълна на жанра вече е факт - този път онлайн. Можете да прочетете и изиграете "Котаракът и Спасението на Аврея" напълно безплатно на нашия сайт: www.LegacyOfKreya.com
За целта сме разработили специална система за книги-игри, която ще улесни вашата игра - автоматично водене на "кодови думи", предмети и пари, избор на умения и много други. За вас остава само да се потопите в света на Крея и да влезете в ролята на Котарака.

Ако още не сте попадали на приключенията на младия авантюрист, не се притеснявайте - "Спасението на Аврея" е независима книга и дори предхожда хронологически издадената в края на март първа книга от поредицата "Котаракът и Черният Нарцис".

В тази втора книга ви очаква динамично и рисковано приключение, а крайният изход отново зависи само от вашите съобразителност, нюх и наблюдателност. Ще успеете ли да преодолеете многобройните препятствия, да прецените правилно кой е ваш приятел и кой враг и да се преборите с противниците, които стоят на пътя ви? Има само един начин да разберете...

Приятно четене ;)
Върнете се в началото Go down
GameBookWarrior
Мързеливец
GameBookWarrior


Брой мнения : 3
Точки : 3
Репутация : 0
Дата на регистрация : 03.04.2011

Книгомания Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгомания   Книгомания Icon_minitimeНед Юли 31, 2011 10:39 am

Здравейте приятели на книгите-игри!

Асасините на Персия, "Спящият убиец", вече е факт. След цяло десетилетие отсъствие, майсорите на жанра книги-игри Блонд и Уейн се завръщат с първата книга от своята поредица интерактивни романи. Само за няколко дни книгата успя да спечели сърцата на много от старите фенове и тепърва ще обръща нови към жанра - не я пропускайте и Вие.

А ако случайно сте пропуснали първата книга-игра от новата вълна, сега е момента да се включите с пълна сила:
"Асасините на Персия" и "Котаракът и Черният нарцис" се предлагат заедно в комплект, на промоционална цена! За повече информация щракнете ТУК.

За любителите на електронни книги, вече може да се сдобиете именно с такава версия на "Котаракът и Черният Нарцис" ТУК, както и напълно безплатно, електронната версия на "Котаракът и Спасението на Аврея" ТУК. (форматът е .epub)

Можете да ги четете, буквално, след броени минути!
Върнете се в началото Go down
Veren
Скучаещ
Скучаещ
Veren


Taurus Брой мнения : 31
Точки : 40
Репутация : 0
Дата на регистрация : 01.12.2010
Възраст : 37
Местожителство : Пловдив

Книгомания Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгомания   Книгомания Icon_minitimeПон Апр 23, 2012 5:19 pm

В момента съм захапал поредицата на библиотека "Галактика", която се състои от 120 книжки коя от коя по добра :-)
Сега чета събрани разкази на Хърбърт Уелз със заглавие Кристалното яйце :-), а още колко ме чака не е истина :-)
Върнете се в началото Go down
Efix
Мързеливец
Efix


Брой мнения : 7
Точки : 7
Репутация : 0
Дата на регистрация : 22.07.2012

Книгомания Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгомания   Книгомания Icon_minitimeНед Юли 22, 2012 8:57 am

Галактика е страшна поредица. На времето и аз бях ги захапал и ми останаха само няколко книги, които не можах да намеря за да прочета.

Иначе книгите-игри преживяват Втория си Ренесанс в момента.

:)
Върнете се в началото Go down
Efix
Мързеливец
Efix


Брой мнения : 7
Точки : 7
Репутация : 0
Дата на регистрация : 22.07.2012

Книгомания Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгомания   Книгомания Icon_minitimeНед Сеп 30, 2012 7:00 am

!

Завладяващ репортаж по водеща национална медия за жанра
Върнете се в началото Go down
Efix
Мързеливец
Efix


Брой мнения : 7
Точки : 7
Репутация : 0
Дата на регистрация : 22.07.2012

Книгомания Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгомания   Книгомания Icon_minitimeСря Окт 17, 2012 11:07 am

УВОД

Наричаш я просто Реката. Само понякога хората употребяват другото име -
Реката, от която никой не се завръща. Защото това е истина, зловеща и
мъчителна истина. Нито един пътник не се е завърнал, за да разкаже какво
има надолу по нейните брегове.
Реката се спуска от висок водопад, пресича Последната долина и изчезва в
мрачна клисура. Неведнъж си се вглеждал нататък. Какво ли виждат тия
води, след като напуснат обитаваните мсста? Навярно никога не ще
узнаеш. Долината е ваш затвор, но и ваша закрила - убежище на
последните хора.
Старите легенди разказват, че преди векове в страната са нахлули
чудовищни същества, които унищожавали всичко по пътя си. Армията
загинала, след нея смъртта отнесла град подир град. Само тук, сред
непристъпните скални стени на Последната долина, оцелели шепа хора.
Още нещо разказват легендите. По традиция веднъж на всеки десет години
група смели мъже тръгват надолу по Реката, за да открият наистина ли
няма други хора, освен вас. Ала до днес никой не се е завърнал...
Премини на 1.

1.

Днес мислите за Реката те вълнуват особено силно. И това е съвсем
разбираемо, защото за пръв път ти е оказана голямата чест да присъстваш
на Съвета на старейшините. А точно на днешното събрание ще се обсъжда
въпросът за поредната разузнавателна експедииия.
В редицата на поканените седи и твоят приятел от детинство - ковачът
Халип. Той те поглежда и се усмихва подигравателно на вълнението ти.
Лесно му е - нали вече е посещавал три събрания на Съвета.
Под сводовете на дребния храм всяка дума звучи тържествено. Дори и най-
дребният обсъждан въпрос изглежда решителен и съдбоносен. Но когато
Първият старейшина, Стипур, излиза в центъра на залата, напрежението
става почти непоносимо.
Без да бърза, Стипур кръстосва ръце на гърдите си и изрича с висок, ясен
глас:
- Преди края на днешното събрание трябва да решим най-важния въпрос.
Всички отлично знаете за какво говоря. Става дума за тия безсмислени
пътешествия надолу по Реката, които само ни лишават от силни и храбри
мъже.
Из залата се надига недоволно мърморене. Стипур махва с ръка.
- Знам какво ще ми възразите. Не споря, че подобни експедиции са
необходими. Но нима трябва да ги провеждаме толкова често,
когато досега нито една не е завършила с успех? Предлагам на Съвета следното
решение: времето между експедициите да се увеличи от десет на двайсет
години. Разбира се, това ще означава, че предстоящият поход по Реката се
отлага. Моля Съветът на старейшините да гласува незабавно.
И той вдига ръка, без да се връща на мястото си. В редицата на
старейшините една след друга се вдигат още пет ръце. Стипур се обръща,
преброява ги и се усмихва криво.
- Дванайсет старейшини. Значи шест са съгласни с мен, а шестима
възразяват. Е, добре. Днес имаме седем поканени. Нека решат те... и дано
да се окажат по-мъдри от своите водачи.
Оглеждаш се. Заедно с тебе поканените са седем. Един от тях бързо вдига
ръка. След миг се присъединяват още двама. Останалите упорито са навели
глави - между тях е и Халип.
Сърцето ти се свива, когато осъзнаваш, че си последен и твоят глас ще
бъде решаваш. Как ще гласуваш?
Ще вдигнеш ръка за решението на Стипур - мини на 47.
Ще останеш неподвижен - продължи на 28.
Върнете се в началото Go down
Efix
Мързеливец
Efix


Брой мнения : 7
Точки : 7
Репутация : 0
Дата на регистрация : 22.07.2012

Книгомания Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгомания   Книгомания Icon_minitimeСря Окт 17, 2012 11:45 am

Това е откъс от известна книга-игра. Всеки, който желае може да се включи като избере своето продължение и аз ще публикувам следващите събития в приключението му,
Върнете се в началото Go down
Efix
Мързеливец
Efix


Брой мнения : 7
Точки : 7
Репутация : 0
Дата на регистрация : 22.07.2012

Книгомания Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгомания   Книгомания Icon_minitimeСъб Ное 24, 2012 11:13 am

Е, читателю, ако ти харесва да бъдеш главният герой, очакват те още не едно, а цели три приключения в първи брой на сборника с книги-игри „ПРИЗВАНИЕ ГЕРОЙ”!!!
Ще се измъкнеш ли от свирепите създания в мола при настъпилия „Зомбокалипсис“? Ще изпълниш ли важната и опасна мисията в перлата на Андалусия, на която те е пратил цар Иван Асен II в „Зарево над Кордоба”? Ще предотвратиш ли коварна измяна, целяща да предаде града ви в ръцете на бунтовника Непокор в "Падението на Мрак"?
Отговорите на тези въпроси зависят само от теб! Очаквай през декември „ПРИЗВАНИЕ ГЕРОЙ” и събери цялата си смелост и съобразителност, защото героят отново си ТИ!

Книгомания J0uo94
Върнете се в началото Go down
Efix
Мързеливец
Efix


Брой мнения : 7
Точки : 7
Репутация : 0
Дата на регистрация : 22.07.2012

Книгомания Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгомания   Книгомания Icon_minitimeСря Дек 05, 2012 12:41 pm

На 30 Ноември между 7 и 10 часа в приятната обстановка на Хамбара се състоя представяне на жанра в бар *Хамбара* в
София.Присъстваха едни от най-големите автори на книги-игри - Любомир Николов (Колин), Симеон Николов, Елена Павлова
(Върджил), Ейдриън Уейн. Там беше и един от създателите на сайта knigi-igri.net (Велиан Панделиев), хора от екипа му и,
разбира се, прилично количество фенове.

Събитието (по идея на Уейн) до голяма степен бе организирано и от Ники Николов, който също е един от авторите, на чиито нови разкази се радваме и сега, а има издадена и книжка в разцвета на жанра. Та той откри и закри събитието с кратки речи, а на своеобразната сцена бяха поканени Колин, Уейн и Торо да кажат по няколко думи за жанра, какво се случва с него и какво да се очаква. Бяха представени новата книга на Хамелеона - *Карибски вълни*, която излезе от печат в седмицата преди събитието, както и бъдещият сборник *Призвание герой*, който очакваме да излезе седмица преди Коледа и да зарадва феновете из цялата страна.

Вечерта продължи в разговори, като всички постоянно обикаляха насам натам в непосилни опити да се видят и да си побъбрят с всички готини и интересни хора наоколо и така след някой друг час, лека полека хората започнаха да се оттеглят към останалите си занимания в петъчната вечер.
Върнете се в началото Go down
Efix
Мързеливец
Efix


Брой мнения : 7
Точки : 7
Репутация : 0
Дата на регистрация : 22.07.2012

Книгомания Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгомания   Книгомания Icon_minitimeСря Дек 12, 2012 11:05 am

Благодарение на задружните усилия на общността вече има възможност за преордър сборника с разкази-игри "Призвание Герой":

Търси се герой! Да бъде умел с меча, с остър ум и рефлекси на тигър!
Читателю, очакват те ТРИ приключения, в които няма да си страничен наблюдател, а ще трябва със своята съобразителност самият ТИ да преминеш през всички опасности, които съдбата е приготвила за теб. Само от твоите решения зависи дали ще се справиш успешно със задачите или ще намериш гибелта си!
Непознат вирус само за ден превръща София в град, пълен с безмозъчни и свирепи ЗОМБИТА! Единствено с хладнокръвна и безпогрешна преценка ще можеш да преживееш „Зомбокалипсис в мола“!
"Зарево над Кордоба" ще те пренесе в XIII век, за да влезеш в ролята на младия българин Ахрин. Ще трябва да проявиш храброст и героизъм, за да изпълниш важната и опасна мисия, на която си изпратен от цар Иван Асен II и да се измъкнеш благополучно от обсадената перла на Андалусия.
Влез в кожата на лоялния Мандрейк, ефрейтор от Градската стража на Мрак! Заговорници подготвят коварна измяна, целяща да предаде огромния град в ръцете на бунтовника Непокор. Мандрейк ще се нуждае от много хитрост и кураж, за да предотврати "Падението на Мрак"!
И така, читателю, въоръжи се с цялата си смелост и се приготви да бъдеш ГЕРОЙ
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Книгомания Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгомания   Книгомания Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Книгомания
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
grunge-bg :: Други :: Книгомания / Филмомания-
Идете на: