grunge-bg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Български форум за Grunge
 
ИндексИндекс  PortalPortal  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Благотворителна информация от биографията на Кърт.

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
pobesnela
Напредващ
Напредващ
pobesnela


Брой мнения : 21
Точки : 28
Репутация : 3
Дата на регистрация : 13.12.2011

Благотворителна информация от биографията на Кърт. Empty
ПисанеЗаглавие: Благотворителна информация от биографията на Кърт.   Благотворителна информация от биографията на Кърт. Icon_minitimeСря Апр 25, 2012 10:26 am

Абе, хора, разкажете по нещо за тези, които не са чели биографията на Кобейн от Чарлз Крос. Интересуват ме подробности от тийнейджърските му години, връзката с Кортни. Може да хвърлите и разяснение за куклите в стаята му, които бил имал като малък. Много неразбирачи обявяват Нирвана за сатанинска група, заради тях. Какви са тези кукли? ;о
П.С.: Аз скоро ще си купувам книгата, но съм нетърпеливка, пък и тая биография съм чувала, че не е обективна.
Върнете се в началото Go down
Synaesthesia
Администратор
Администратор
Synaesthesia


Pisces Брой мнения : 1383
Точки : 2311
Репутация : 0
Дата на регистрация : 11.07.2010
Възраст : 34
Местожителство : grungeland

Благотворителна информация от биографията на Кърт. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Благотворителна информация от биографията на Кърт.   Благотворителна информация от биографията на Кърт. Icon_minitimeСря Апр 25, 2012 11:01 am

Мое лично мнение е , че по принцип би било по-добре сама да си я купиш и прочетеш.
Но въпреки това ще разкажа поне каквото помня аз. Макар че изобщо не помня такива неща. Тоест - трябва много да се подсещам.
И с риск да те откажа всъщност да си я купиш...
Аз също съм на мнение, че биографията не е особено обективна. Прочетох я за около седмица, защото имаше много места, които ме ядосаха и ме принуждаваха да оставям книгата и да я вземам пак чак тогава, когато ми мине ядът.
Не мога да обвинявам автора на биографията по никакъв начин, щото едва ли има вина за нещо.
Доколкото разбрах 90% от информацията наблъскана в тая книжка е черпана от Кортни, Дейв, Крис, роднини на Кърт... приятели , журналисти, свидетели на някви случки и прочее...
По пътя на логиката една такава биография, скалъпена почти 20 години след смъртта на такава личност, няма как да бъде особено обективна.
Тая дума напълно я изключвам от речника си докато говоря за тази книга.
Много преди да си купя книгата и да я прочета бях чувала ужасни отзиви от познати. Мислех, че се превземат. Даже съм чувала реални случай, за хора, които спират да се кефят на Нирвана след прочитането на тоя материал.
Вероятно ще прозвучи много банално, че аз, като истинска фенка на Кърт не харесвам Кортни. Харесвам музиката й. Но не харесвам личността и присъствието й.
И не само на мен ми направи впечатление, че в тази книга той е описан като човекът, който завлича и двамата в пропастта на наркотиците и саморазрушението. Окей, може и да е било така. Но тука има едно голямо ''МОЖЕ''. Щото реално погледнато в тая книга Кортни е описана като разумната девица, която просто чат пат поддрусва, а след това се появява Кърт и насила разрушава благоприличието й...брей. Това ме издразни най-много. Че 100% тя е давала доста силен наклон на сюжета в тая книга.
Имаше всякакви истории. Чиито източници никой от нас не може да бъде сигурен колко точно са достоверни.
Като например, че бил изнасилил някакво момиче с умствени недостатъци в тийнейджърските си години. Или че бил изпекъл живата си котка във фурната.
Някакви такива бегли спомени имам, които ме хвърлят в много дълбока канафка от размисли.
На няколко пъти самия Крос описва колко е лъгал Кърт в интервютата си, как всъщност не бил спал под онзи мост, как всъщност техните не били толкова лоши, колкото той твърдял, как животът му не бил чак толкова трагичен, а с две думи той се е превъплащавал във вечната многострадалша, едва ли не с цел популярност.
Изкараха го пълно лайно в последните моменти на Нирвана.
И се изтъкваше факта, че всъщност той наистина бил жаден и вманиячен на тема ''слава'', обаждал се по радиа, настоявал да му пускат песните, независимо, че вече били известни и актуални.
Общо взето много силно се наблягаше на това, че почти цялото му поведение и същност са били фейк фейс.
Смъртта му обаче, я претупват съвсем набързо. Никакви подробности.
Като край на сапунен сериал свърша книгата.
И наистина с тая книга (поне за някои хора) са му смазали имиджа доста.
И половината неща казани в About a son и The last 48 hours , се оказват пълна ''измислица''.
Или поне така твърди ''авторът''.
Имаше обаче и много забавни моменти. Имаше моменти, на които се смях от сърце, моменти, на които се радвах, представях си го... и ми ставаше мило.
Бях чела и за въпросните кукли, но сега не помня за тях какво точно пишеше.
Единственото яко на тази книга е може би, че там ще прочетеш за случки с него и с Нирвана , които няма как да се видят документирани никъде и никой никъде другаде не ги е разказвал.
Повечето са весели.
Та, да се върнем на ''обективността''
Не искам да съм дребнава и да звуча като кон с капаци, като човек, който не иска да възприема реалността и чуждото мнение, понеже е заслепен от ''обожание'' към някаква фигура.
Не е така. Аз винаги съм била шибан реалист. Нито песимист, нито оптимист, просто болезнено подчертан реалист.
А реалността, е че няма как да излезе книга , за такава спорна личност, която отдавна да е напуснала този свят , и в тази книга всичко да се взема за чиста монета.
Защото както вече споменах целия материал е черпан от някви си хора.
И то повечето от тях, са такива, които той не е долюбвал приживе и то ИСКРЕНО и публично.
Защото не може да се правят купища документални филми, да се пишат книги и прочее за една единствена личност и всяко едно от тия издания да твърди нещо различно
За мен... твърдения и разкази за мъртъв човек, които се разпространяват глобално е чиста спекулация
Никой няма кяр от това да напише книга за Кърт, в която всичко да е дословно и вярно.
Може би, защото аз все още вярвам, че всичко, което се прави за него до ден днешен е просто една проба буламащина с цел да се пълнят джобовете на хората, които останаха да му прибират парите, на чело с неугладно противната му жена - наркоманка, която дори изгуби правата над детето си, ''щото нали той я завлече в адът на падението''.
По-основните и важни неща в тая книга са тактично претупани. Набляга се повече на това, че всичко, което знаем за него до сега - не е вярно.
Шибана спекулация. И много...много пари.
Ето днес пак четох, че са написали нова книга за него. Това е гавра с паметта му.
Ако някой наистина иска да почете паметта му и тоя човек като личност, нека направи песен. Един концерт. Един трибют. Един кавър. Но книги, ДВД-та, тениски и прочее... тва има само една цел. Най-разпространената - основната цел на този век - да се припечели нещо на гърба на мъртъв гений!!!!!!!!!!!!
Върнете се в началото Go down
https://grunge-bg.bulgarianforum.net
pobesnela
Напредващ
Напредващ
pobesnela


Брой мнения : 21
Точки : 28
Репутация : 3
Дата на регистрация : 13.12.2011

Благотворителна информация от биографията на Кърт. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Благотворителна информация от биографията на Кърт.   Благотворителна информация от биографията на Кърт. Icon_minitimeЧет Апр 26, 2012 3:43 am

Книгата ще я купя, както казах. Още идната седмица. Благотворителна информация от биографията на Кърт. 794983
Изчетох поста ти с жив интерес. Трябва да призная, че това с котката ме шокира, а за момичето с умствените увреждания се замислих. Може би защото съм цинична, може и защото прощавам по-лесно, дори да е направил тези две неща, това не би променило почти нищо. Макар че това с изнасилването не го вярвам. Та той написа "Polly"! Историята с котката - че той обичаше животните! Все пак оставам неконформистка и запазвам обективност. Направил или не - откъде доказателства...
"Вечната многострадалша" е добра роля. Но за жалост изобщо не е вярно, поради ФАКТА, че Кърт е страдал от биполярно разстройство. КУРс или Крос, както му беше фамилията (ха-ха), да ходи на майната си, щом опровергава ДИАГНОЗИ с клюкарските изблици на Петкан и Драган! Благотворителна информация от биографията на Кърт. 129308
Аз съм доста радикална и обикновено чета всяко нещо със скрит феминистки патос и като видя някъде "жена шофьор", "жена адвокат" или в случая "жена наркоманка" ми става адски тъпо. Кортни не мога да я слушам, но не мога и да я мразя. Сиреч - не мога да изразя мнение за нея, както си направила ти. Благотворителна информация от биографията на Кърт. 794983 Иначе Франсис, мисля, всички я обожаваме. Душичка.
Обективна биография е късно да се пише. Поради много фактори. Най-вече заради изминалите години. Ти каза вече - не можем да се сърдим. Нека не се и сърдим.

Някъде бях слушала, че Кърт крал кръстове от гробищата. Това вярно ли е?


Върнете се в началото Go down
Synaesthesia
Администратор
Администратор
Synaesthesia


Pisces Брой мнения : 1383
Точки : 2311
Репутация : 0
Дата на регистрация : 11.07.2010
Възраст : 34
Местожителство : grungeland

Благотворителна информация от биографията на Кърт. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Благотворителна информация от биографията на Кърт.   Благотворителна информация от биографията на Кърт. Icon_minitimeЧет Апр 26, 2012 3:54 am

Това не мисля, че съм го чела там...хммм... или пък не помня?
Ама по-вероятно е да не съм...
Това за изнасилването, всъщност не е било баш изнасилване. Имал е сношение с някакво умствено изостанало момиче, всъщност даже мисля, че това му е било сефтето...
Не е било насила, но е имал голям късмет, че не са го осъдили, защото родителите на момичето са имали такива намерения.
Върнете се в началото Go down
https://grunge-bg.bulgarianforum.net
pobesnela
Напредващ
Напредващ
pobesnela


Брой мнения : 21
Точки : 28
Репутация : 3
Дата на регистрация : 13.12.2011

Благотворителна информация от биографията на Кърт. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Благотворителна информация от биографията на Кърт.   Благотворителна информация от биографията на Кърт. Icon_minitimeЧет Апр 26, 2012 4:40 am

Ти направо ме удари от земята. Благотворителна информация от биографията на Кърт. 129277
Върнете се в началото Go down
MrMoustache
Администратор
Администратор
MrMoustache


Taurus Брой мнения : 893
Точки : 2317
Репутация : 6
Дата на регистрация : 01.08.2010
Възраст : 40
Местожителство : София

Благотворителна информация от биографията на Кърт. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Благотворителна информация от биографията на Кърт.   Благотворителна информация от биографията на Кърт. Icon_minitimeПет Апр 27, 2012 11:10 am

Доколкото си спомням от прочетеното, той не се е възползвал от въпросното момиче. Имал е намерение, но не го е направил в крайна сметка.
Както и да е. Наистина в биографии, които не са разказани от първо лице, за някои неща трудно може да се твърди с 100 %на сигурност.
Аз лично прочетох биографията само веднъж, но предполагам че някой ден ще я препрочета отново, въпреки съмненията за част от събитията описани в нея.
Върнете се в началото Go down
MrMoustache
Администратор
Администратор
MrMoustache


Taurus Брой мнения : 893
Точки : 2317
Репутация : 6
Дата на регистрация : 01.08.2010
Възраст : 40
Местожителство : София

Благотворителна информация от биографията на Кърт. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Благотворителна информация от биографията на Кърт.   Благотворителна информация от биографията на Кърт. Icon_minitimeНед Апр 29, 2012 12:49 am

Потребителя с ник nirnir2 ми е пратил съобщение, че продава биографията на Кърт Кобейн за 12 лева. И ако има желаещи да я закупят да му/й пишат на мейла.
Върнете се в началото Go down
Synaesthesia
Администратор
Администратор
Synaesthesia


Pisces Брой мнения : 1383
Точки : 2311
Репутация : 0
Дата на регистрация : 11.07.2010
Възраст : 34
Местожителство : grungeland

Благотворителна информация от биографията на Кърт. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Благотворителна информация от биографията на Кърт.   Благотворителна информация от биографията на Кърт. Icon_minitimeНед Апр 29, 2012 3:37 am

А снимки нещо, а у? Защото за 12 лева мога ли да си представя в какво състояние е...
Върнете се в началото Go down
https://grunge-bg.bulgarianforum.net
MrMoustache
Администратор
Администратор
MrMoustache


Taurus Брой мнения : 893
Точки : 2317
Репутация : 6
Дата на регистрация : 01.08.2010
Възраст : 40
Местожителство : София

Благотворителна информация от биографията на Кърт. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Благотворителна информация от биографията на Кърт.   Благотворителна информация от биографията на Кърт. Icon_minitimeНед Апр 29, 2012 4:41 am

Synaesthesia написа:
А снимки нещо, а у? Защото за 12 лева мога ли да си представя в какво състояние е...


Ами най-добре питайте човека за допълнително инфо. Той/тя ме помоли аз да пусна съобщение във форума за въпросната продажба, защото нямал/а права да пише в него....

Върнете се в началото Go down
Synaesthesia
Администратор
Администратор
Synaesthesia


Pisces Брой мнения : 1383
Точки : 2311
Репутация : 0
Дата на регистрация : 11.07.2010
Възраст : 34
Местожителство : grungeland

Благотворителна информация от биографията на Кърт. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Благотворителна информация от биографията на Кърт.   Благотворителна информация от биографията на Кърт. Icon_minitimeНед Апр 29, 2012 4:44 am

Благотворителна информация от биографията на Кърт. 794983 Абсурд, как няма да има права :) Аз гледах, за това съм сложила опция при регистриране задължително да се оставя скайп за обратна връзка, а не да си цъкаме ЛС-та,които да видим след 5 години.
Изключено е да не може да пише.
Върнете се в началото Go down
https://grunge-bg.bulgarianforum.net
MrMoustache
Администратор
Администратор
MrMoustache


Taurus Брой мнения : 893
Точки : 2317
Репутация : 6
Дата на регистрация : 01.08.2010
Възраст : 40
Местожителство : София

Благотворителна информация от биографията на Кърт. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Благотворителна информация от биографията на Кърт.   Благотворителна информация от биографията на Кърт. Icon_minitimeНед Апр 29, 2012 4:53 am

Synaesthesia написа:
:smile: Абсурд, как няма да има права :) Аз гледах, за това съм сложила опция при регистриране задължително да се оставя скайп за обратна връзка, а не да си цъкаме ЛС-та,които да видим след 5 години.
Изключено е да не може да пише
.

Ами не знам всъщност. Само препредавам съобщението, което получих на имейла ми Благотворителна информация от биографията на Кърт. 794983
Върнете се в началото Go down
pobesnela
Напредващ
Напредващ
pobesnela


Брой мнения : 21
Точки : 28
Репутация : 3
Дата на регистрация : 13.12.2011

Благотворителна информация от биографията на Кърт. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Благотворителна информация от биографията на Кърт.   Благотворителна информация от биографията на Кърт. Icon_minitimeПет Май 18, 2012 9:36 am

Аз я търсех книжката в Store.bg и в Пингвините, но сега като отворите, ще видите, че я "нямат в наличност". Благотворителна информация от биографията на Кърт. 799658 Сега писах на Махалото, да видим те какво ще кажат. Няма шанс те да я нямат. Ако я нямат(?), ще се възползвам от продажбата на безценица от въпросния господин. Стига да е запазена. Настоявам за снимки на книжката.
Върнете се в началото Go down
pobesnela
Напредващ
Напредващ
pobesnela


Брой мнения : 21
Точки : 28
Репутация : 3
Дата на регистрация : 13.12.2011

Благотворителна информация от биографията на Кърт. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Благотворителна информация от биографията на Кърт.   Благотворителна информация от биографията на Кърт. Icon_minitimeПет Май 18, 2012 9:36 am

А за тоя случай с момичето, последно какво. Правил ли го е, или не го е правил с нея?
Върнете се в началото Go down
MrMoustache
Администратор
Администратор
MrMoustache


Taurus Брой мнения : 893
Точки : 2317
Репутация : 6
Дата на регистрация : 01.08.2010
Възраст : 40
Местожителство : София

Благотворителна информация от биографията на Кърт. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Благотворителна информация от биографията на Кърт.   Благотворителна информация от биографията на Кърт. Icon_minitimeНед Май 20, 2012 5:01 am

pobesnela написа:
А за тоя случай с момичето, последно какво. Правил ли го е, или не го е правил с нея?

Принципно в книгата пише, че не е. Само бил я опипал по гърдите, а като се съблякла той се почувствал виновен и отвратен и избягал.
А какво в действителност се е случило, предполагам само те двама знаят.

П.С. Има един лаф за "Историята" - не е важно какви събития са се случили, а кой какво е записал. Благотворителна информация от биографията на Кърт. 799658
Върнете се в началото Go down
pobesnela
Напредващ
Напредващ
pobesnela


Брой мнения : 21
Точки : 28
Репутация : 3
Дата на регистрация : 13.12.2011

Благотворителна информация от биографията на Кърт. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Благотворителна информация от биографията на Кърт.   Благотворителна информация от биографията на Кърт. Icon_minitimeПон Май 21, 2012 7:35 am

Днес, преди обяд, ми я доставиха и от 12 часа насам я чета с жив интерес, макар и с пренатоварена глава от толкова информация. И то напълно противоположна на това, което очаквах. И като количество и качество. Благотворителна информация от биографията на Кърт. 799658
Един въпрос: защо Новоселич казва, че Кърт не е спал под моста? Имало приливи и отливи, не можело да се спи.
На места се ужасих и очаквах един завършен феминист в началото на книгата, но явно това става по-късно. Благотворителна информация от биографията на Кърт. 799658 Благотворителна информация от биографията на Кърт. 799658 То с такъв доведен баща, как да стане. Егаси. Да правиш секс, защото... Не искам да си го представям. Тая книга ме потресе. И то само засега. Натам какви ли ги пише.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Благотворителна информация от биографията на Кърт. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Благотворителна информация от биографията на Кърт.   Благотворителна информация от биографията на Кърт. Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Благотворителна информация от биографията на Кърт.
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Картините на Кърт 2
» Облечи Кърт :D :D :D
» Картините на Кърт
» Самоуби ли се Кърт?
» Дневниците на Кърт

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
grunge-bg :: Нирвана / Nirvana :: Кърт Доналд Кобейн-
Идете на: