grunge-bg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Български форум за Grunge
 
ИндексИндекс  PortalPortal  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Свирите ли на някакъв инструмент?

Go down 
+7
Tobi Vail
right in two
Illnath
Gabrielle
mad season
DoReMi
Synaesthesia
11 posters
АвторСъобщение
Synaesthesia
Администратор
Администратор
Synaesthesia


Pisces Брой мнения : 1383
Точки : 2311
Репутация : 0
Дата на регистрация : 11.07.2010
Възраст : 34
Местожителство : grungeland

Свирите ли на някакъв инструмент? Empty
ПисанеЗаглавие: Свирите ли на някакъв инструмент?   Свирите ли на някакъв инструмент? Icon_minitimeВто Юли 13, 2010 2:55 pm

Свирите ли на някакъв инструмент, или поне опитвате ли се? Страст към някакъв музикален инструмент?


Последната промяна е направена от Negative Creep на Сря Юли 14, 2010 7:22 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
https://grunge-bg.bulgarianforum.net
DoReMi
Манияк
Манияк
avatar


Брой мнения : 221
Точки : 246
Репутация : 3
Дата на регистрация : 12.07.2010

Свирите ли на някакъв инструмент? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Свирите ли на някакъв инструмент?   Свирите ли на някакъв инструмент? Icon_minitimeВто Юли 13, 2010 3:05 pm

Наскоро си купих една акустична китара и си свиря и пея Свирите ли на някакъв инструмент? 421780
Върнете се в началото Go down
mad season
Новак
Новак
mad season


Cancer Брой мнения : 17
Точки : 25
Репутация : 6
Дата на регистрация : 13.07.2010
Възраст : 33
Местожителство : България,София

Свирите ли на някакъв инструмент? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Свирите ли на някакъв инструмент?   Свирите ли на някакъв инструмент? Icon_minitimeСря Юли 14, 2010 2:51 pm

Ами аз "свиря" на китара е малко е пресилено да се каже че свиря но хаха да кажем че е така иначе мога малко на барабани ,а пък и май повече си падам по барабаните.Сега щях да свиря на барабани ако барабаниста ни не се беше появил хаха е така стана и по добре де
Върнете се в началото Go down
Synaesthesia
Администратор
Администратор
Synaesthesia


Pisces Брой мнения : 1383
Точки : 2311
Репутация : 0
Дата на регистрация : 11.07.2010
Възраст : 34
Местожителство : grungeland

Свирите ли на някакъв инструмент? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Свирите ли на някакъв инструмент?   Свирите ли на някакъв инструмент? Icon_minitimeСря Юли 14, 2010 3:46 pm

На китара се мъча, ама ... нямам напредък. Явно просто нямам достатъчно страст и стимул :) Че съм захванала уж отдавна....
Върнете се в началото Go down
https://grunge-bg.bulgarianforum.net
Gabrielle
Дълго Застоял се
Дълго Застоял се
Gabrielle


Брой мнения : 192
Точки : 212
Репутация : 0
Дата на регистрация : 13.07.2010
Местожителство : Space

Свирите ли на някакъв инструмент? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Свирите ли на някакъв инструмент?   Свирите ли на някакъв инструмент? Icon_minitimeЧет Юли 15, 2010 12:09 pm

По принцип с мъчене и без страст нищо няма да се получи.. Трябва да чувстваш китарата като част от теб,от сърцето ти .. Свиренето на китара е като правенето на любов,без страст не се получава. :)
Върнете се в началото Go down
http://kasiel.deviantart.com/
Synaesthesia
Администратор
Администратор
Synaesthesia


Pisces Брой мнения : 1383
Точки : 2311
Репутация : 0
Дата на регистрация : 11.07.2010
Възраст : 34
Местожителство : grungeland

Свирите ли на някакъв инструмент? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Свирите ли на някакъв инструмент?   Свирите ли на някакъв инструмент? Icon_minitimeЧет Юли 15, 2010 12:52 pm

Kass написа:
По принцип с мъчене и без страст нищо няма да се получи.. Трябва да чувстваш китарата като част от теб,от сърцето ти .. Свиренето на китара е като правенето на любов,без страст не се получава. :)

Да, наясно съм с това. Май трябваше да използвам друго определение, което е да е малко по-достоверно - мързи ме Свирите ли на някакъв инструмент? 622416
Върнете се в началото Go down
https://grunge-bg.bulgarianforum.net
Illnath
Активен
Активен
Illnath


Брой мнения : 127
Точки : 194
Репутация : 0
Дата на регистрация : 12.07.2010
Местожителство : Seattle

Свирите ли на някакъв инструмент? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Свирите ли на някакъв инструмент?   Свирите ли на някакъв инструмент? Icon_minitimeЧет Юли 15, 2010 1:45 pm

барабани и пиано.... китарата не ми се получи:Д
Върнете се в началото Go down
right in two
Манияк
Манияк
right in two


Cancer Брой мнения : 801
Точки : 1008
Репутация : 7
Дата на регистрация : 12.07.2010
Възраст : 30
Местожителство : Пловдив, България

Свирите ли на някакъв инструмент? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Свирите ли на някакъв инструмент?   Свирите ли на някакъв инструмент? Icon_minitimeЧет Юли 15, 2010 2:19 pm

Illnath написа:
барабани и пиано.... китарата не ми се получи:Д

Не знам кой си, какво си и защо си, но вече имам високо мнение за теб. Това са най-красивите инструменсти за музика според мен, aко свирех на нещо, то щеше да едното от тези. Евала, направо мн се радвам за теб и тихомълком ти завиждам.
Аз не свиря на нищо..даже с уста не ми се получава :D:D
Върнете се в началото Go down
Illnath
Активен
Активен
Illnath


Брой мнения : 127
Точки : 194
Репутация : 0
Дата на регистрация : 12.07.2010
Местожителство : Seattle

Свирите ли на някакъв инструмент? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Свирите ли на някакъв инструмент?   Свирите ли на някакъв инструмент? Icon_minitimeЧет Юли 15, 2010 2:58 pm

right in two написа:
Illnath написа:
барабани и пиано.... китарата не ми се получи:Д

Не знам кой си, какво си и защо си, но вече имам високо мнение за теб. Това са най-красивите инструменсти за музика според мен, aко свирех на нещо, то щеше да едното от тези. Евала, направо мн се радвам за теб и тихомълком ти завиждам.
Аз не свиря на нищо..даже с уста не ми се получава :D:D
ами да те науча? нее кой знае колкот рудно въпорс на свободно време и любов към музиката:д
Върнете се в началото Go down
Tobi Vail
Новак
Новак
Tobi Vail


Taurus Брой мнения : 13
Точки : 15
Репутация : 0
Дата на регистрация : 11.07.2010
Възраст : 32
Местожителство : на края на света

Свирите ли на някакъв инструмент? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Свирите ли на някакъв инструмент?   Свирите ли на някакъв инструмент? Icon_minitimeНед Юли 18, 2010 4:23 pm

На флейта и китара(акустична) като с второто не мога да твърдя че съм достигнала кой знае какво ниво... Свирите ли на някакъв инструмент? 848249
Върнете се в началото Go down
http://picturethissss.blogspot.com/
tania_92lp
Новак
Новак
tania_92lp


Cancer Брой мнения : 17
Точки : 17
Репутация : 0
Дата на регистрация : 18.07.2010
Възраст : 31
Местожителство : Пловдив/Стамболийски

Свирите ли на някакъв инструмент? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Свирите ли на някакъв инструмент?   Свирите ли на някакъв инструмент? Icon_minitimeВто Юли 20, 2010 12:49 pm

Свиря на китара що годе прилично Свирите ли на някакъв инструмент? 150207 но нямам много време Свирите ли на някакъв инструмент? 440440 Общо взето ме мързи Свирите ли на някакъв инструмент? 799658 Също така преди 1 седмица си купих една малка декоративна тарамбука, но мисля че много много не ми се получава както трябва. За разлика от Лора аз мога да свиря с уста Свирите ли на някакъв инструмент? 904298
Върнете се в началото Go down
Perfection.
Активен
Активен
Perfection.


Брой мнения : 123
Точки : 121
Репутация : 0
Дата на регистрация : 21.07.2010
Местожителство : The invisible strawberry field.

Свирите ли на някакъв инструмент? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Свирите ли на някакъв инструмент?   Свирите ли на някакъв инструмент? Icon_minitimeЧет Юли 22, 2010 3:12 pm

Сега не свиря на нищо, само от време на време дрънкам на китарата на приятеля ми. Иначе свирех 2 години на пиано, то даже ако може да се нарече свирене, супер несериозната работа от моя страна.
Върнете се в началото Go down
Neli
Активен
Активен
Neli


Scorpio Брой мнения : 138
Точки : 144
Репутация : 0
Дата на регистрация : 23.09.2010
Възраст : 30

Свирите ли на някакъв инструмент? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Свирите ли на някакъв инструмент?   Свирите ли на някакъв инструмент? Icon_minitimeНед Сеп 26, 2010 1:21 pm

Свиря на акустична от 4 години и ме е много яд, че не ми казаха хората, поне да знам, че с перцето няма нищо общо с пръстовото свирене... Иначе се уча на перце, така да се каже, от 2 месеца. Все пак се радвам, че почнах с класиеската китара, защото иначе надали щях да срещна такъв учител, който да ме научи не само да свиря музиката, но и да я чувствам като ритъм, смисъл, да различавам красотата на всеки един инструмент и всичко, а и се научих така да се каже да разбирам музиката... преди мразех джаз, но ми показаха и хубавата страна на тая музика, сега не съм тръгнала да си пускам де, но не ми е никак неприятно да го слушам.
Имам някаква такава амбиция да се науча да свиря и много си обичам китарите и мразя да ги давам на някой да ми ги носи или да ми ги пипа по някакъв начин Свирите ли на някакъв инструмент? 218853
Върнете се в началото Go down
http://nirvanabg.deviantart.com/
Гаднярка
Активен
Активен
Гаднярка


Брой мнения : 145
Точки : 157
Репутация : 0
Дата на регистрация : 07.09.2010

Свирите ли на някакъв инструмент? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Свирите ли на някакъв инструмент?   Свирите ли на някакъв инструмент? Icon_minitimeВто Сеп 28, 2010 9:34 am

Хах...свиря на акустична от 3 месеца Свирите ли на някакъв инструмент? 848249 и не е мн зарибително събирам парички за електрическа (соло) ..но май по ме влекат барабаните. ииии сега се сещам че преди свирех на цигулка но беше мъчително защото господинът ми чупеше пръстите Свирите ли на някакъв инструмент? 51498
Върнете се в началото Go down
Neli
Активен
Активен
Neli


Scorpio Брой мнения : 138
Точки : 144
Репутация : 0
Дата на регистрация : 23.09.2010
Възраст : 30

Свирите ли на някакъв инструмент? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Свирите ли на някакъв инструмент?   Свирите ли на някакъв инструмент? Icon_minitimeВто Сеп 28, 2010 1:09 pm

Гаднярка написа:
Хах...свиря на акустична от 3 месеца Свирите ли на някакъв инструмент? 848249 и не е мн зарибително събирам парички за електрическа (соло) ..но май по ме влекат барабаните. ииии сега се сещам че преди свирех на цигулка но беше мъчително защото господинът ми чупеше пръстите Свирите ли на някакъв инструмент? 51498

събирах 2 години пари за електрическа Свирите ли на някакъв инструмент? 102536
Ако акустичната не ти е итнересна може и електричката да не ти хареса... Защо не пробваш да отидеш при някой познат, който има да ти покаже това-онова, или някой учител, който разполага с повечко китари? На каквото и да искаш да свириш, 2те най-важни неща са да имаш хъс и добър учител поне според мен
Върнете се в началото Go down
http://nirvanabg.deviantart.com/
right in two
Манияк
Манияк
right in two


Cancer Брой мнения : 801
Точки : 1008
Репутация : 7
Дата на регистрация : 12.07.2010
Възраст : 30
Местожителство : Пловдив, България

Свирите ли на някакъв инструмент? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Свирите ли на някакъв инструмент?   Свирите ли на някакъв инструмент? Icon_minitimeСря Сеп 29, 2010 12:17 am

Гаднярка написа:
2те най-важни неща са да имаш хъс и добър учител поне според мен

Най-важното, което трябва да имаш, за да се занимаваш с китара и какъвто и да е музикален инструмент, то е музикланият слух. Ако не можеш да чуваш и най-малката нотичка и най-тихия тон, то няма мсисъл да се занимаваш, колкото и хъс да имаш, дори и да ти преподава най-добрия учител. В днешно време всеки се гласи на китарите..
Върнете се в началото Go down
Neli
Активен
Активен
Neli


Scorpio Брой мнения : 138
Точки : 144
Репутация : 0
Дата на регистрация : 23.09.2010
Възраст : 30

Свирите ли на някакъв инструмент? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Свирите ли на някакъв инструмент?   Свирите ли на някакъв инструмент? Icon_minitimeСря Сеп 29, 2010 1:41 am

right in two написа:
Гаднярка написа:
2те най-важни неща са да имаш хъс и добър учител поне според мен

Най-важното, което трябва да имаш, за да се занимаваш с китара и какъвто и да е музикален инструмент, то е музикланият слух. Ако не можеш да чуваш и най-малката нотичка и най-тихия тон, то няма мсисъл да се занимаваш, колкото и хъс да имаш, дори и да ти преподава най-добрия учител. В днешно време всеки се гласи на китарите..

да обаче аз рпеди не бих могла ад кажа че съм ралзичавала инструментите в една песен, или че вобще съм се заслушвала толкова, докато не започнах да се уча да свиря... не знам мжое преди да не ми е било чак толкова интересно да следя различните инструменти...
Имам предвид, че има хора с по-лош слух от други, но има и такива, които просто ен тренират добрия си слух и им трябва само едно малко побутване от правилния човек

Наистина слухът е основен, съжалявам че го пропуснах...
Върнете се в началото Go down
http://nirvanabg.deviantart.com/
Gabrielle
Дълго Застоял се
Дълго Застоял се
Gabrielle


Брой мнения : 192
Точки : 212
Репутация : 0
Дата на регистрация : 13.07.2010
Местожителство : Space

Свирите ли на някакъв инструмент? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Свирите ли на някакъв инструмент?   Свирите ли на някакъв инструмент? Icon_minitimeСря Сеп 29, 2010 7:03 am

right in two написа:

Най-важното, което трябва да имаш, за да се занимаваш с китара и какъвто и да е музикален инструмент, то е музикланият слух. Ако не можеш да чуваш и най-малката нотичка и най-тихия тон, то няма мсисъл да се занимаваш, колкото и хъс да имаш, дори и да ти преподава най-добрия учител. В днешно време всеки се гласи на китарите..

Хаха Свирите ли на някакъв инструмент? 902905 Свирите ли на някакъв инструмент? 106995 Искам да отбележа,обаче,че са много малко хората с абсолютен слух и при повечето той се изгражда с времето.И в началото е много вероятно да не чуваш някои неща(освен това,в началото не знаеш какво точно чуваш,ако не си "на ти" с нещата),това се натрупва след дълги процеси на свирене и "отваряне на вътрешното ухо".Хъсът е най-важен.

ПС : Нотите се пишат върху петолиние,тоновете се чуват. Не че нещо .. Свирите ли на някакъв инструмент? 799658


А,Гаднярке,не знам до каква степен си опознала акустичната китара,но тя си е китара. Ако не изпитваш влечение към нея,е много вероятно и с електрическата да не се получи.Освен това да владееш акустична е много важно,защото ти дава една добра основа преди да преминеш към електрическата.Не си мисли,че ще хванеш електтрическа и ще станеш Стийв Вай.+ това видях,че си споменала,че искаш соло китара.За да преминеш към соло китарата, за да умееш да свириш добре соло, е нужно да овладееш много други похвати,преди да започнеш да импровизираш.Или на кратко : Не бързай толкова с електрическата,ако смяташ да се занимаваш сериозно. Ако нямаш такива немерения,можеш да последваш примера на пичовете от рекламата на Каменица. Свирите ли на някакъв инструмент? 799658
Върнете се в началото Go down
http://kasiel.deviantart.com/
Synaesthesia
Администратор
Администратор
Synaesthesia


Pisces Брой мнения : 1383
Точки : 2311
Репутация : 0
Дата на регистрация : 11.07.2010
Възраст : 34
Местожителство : grungeland

Свирите ли на някакъв инструмент? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Свирите ли на някакъв инструмент?   Свирите ли на някакъв инструмент? Icon_minitimeПон Окт 11, 2010 11:02 am

В момента толкова съм се зарибила по барабани, че едвам издържам.....
Като цяло цял живот са ми били зарибявка и интерес, но никога не си бях позволявала да се увличам до такава степен, че действително да ми се тропа. И сега само се пазаря тука, имам едни приятели барабанисти...
Убийствена зарибявка е, мисля сериозно да им обърна внимание като инструмент.. Свирите ли на някакъв инструмент? 308387
Върнете се в началото Go down
https://grunge-bg.bulgarianforum.net
Sponsored content





Свирите ли на някакъв инструмент? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Свирите ли на някакъв инструмент?   Свирите ли на някакъв инструмент? Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Свирите ли на някакъв инструмент?
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
grunge-bg :: Общи :: Лафец-
Идете на: