grunge-bg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Български форум за Grunge
 
ИндексИндекс  PortalPortal  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 RHCP (Red Hot Chili Peppers)

Go down 
+2
born2Bwild
Гаднярка
6 posters
АвторСъобщение
Гаднярка
Активен
Активен
Гаднярка


Брой мнения : 145
Точки : 157
Репутация : 0
Дата на регистрация : 07.09.2010

RHCP (Red Hot Chili Peppers) Empty
ПисанеЗаглавие: RHCP (Red Hot Chili Peppers)   RHCP (Red Hot Chili Peppers) Icon_minitimeЧет Май 12, 2011 2:12 pm

Ред Хот Чили Пепърс (на английски: Red Hot Chili Peppers) е американска рок група, сформирана в град Лос Анджелис, щата Калифорния през 1983 г. Групата в днешен вид се състои от вокалиста Антъни Кийдис, китариста Джош Клингхофър, басиста Майкъл "Флий" Балзари и барабаниста Чад Смит. Стилът на групата е разнообразен като включва елементи на фънк рок, алтърнатив рок, психеделичен рок, пънк и хард рок.


История
В основата на групата лежи приятелството между учениците от гимназия Феърфакс - Майкъл Балзари, Хилел Словак и Джак Айрънс, които се сформират под името Anthym в последната им година в гимназията. Групата има успех в местните клубове, където успяват да привлекат вниманието на един редовен посетител и бивш техен съученик - Антъни Кийдис, който по това време е студент в Калифорнийския университет в Лос Анджелис. Не след дълго той става част от сценичното изпълнение на Anthym и редовно представя групата на публиката, като преди това им чете свои стихове. Скоро Anthym се разпадат, поради желанието на Флий да свири с пънк-групата Fear водена от Лий Винг. Останалите двама членове Хилел Словак и Джак Айрънс решават да продължат без Флий и преименуват групата на What is This? (име вдъхновено от реакцията на хората чули странното звучене на Anthym). След няколко месеца членовете на Anthym се събират отново по настояване на Гари Алън (приятел на Кийдис) в Rhythm Lounge Club за единично представление, като в редиците им този път е включен Антъни Кийдис, който кръщава новата формация Tony Flow and the Miraculously Majestic Masters of Mayhem. Седмица преди изпълнението групата разполага само с няколко бас рифа на Флий и едно стихотворение на Кийдис именувано "Out in L.A.". Неочакваният успех на изпълнението им обаче води до още няколко изяви на клубната сцена в Лос Анджелис, на някои от които сценичното облекло се състои единствено от вързан чорап на половите им органи. Променя се и името на групата - „Red Hot Chili Peppers“ Първата изява под новото име се състои в Cathay Grand Club в курорта Аспен, щата Колорадо. Голяма част от песните написани за концертите са включени в първата им демо касета.
Групата се започва да се извисява без дрога
„Рик Рубин ме светна на трансцедентална медитация„, казва през 2002 Флий в едно интервю. „Това ми помага да живея точно в този момент и да не изпитвам страх, болка и безпокойство.“ Кийдис и Фрушанте, също се присъединяват.
Джон Фрушанте се присъединява към Ред Хот Чили Пепърс на 18-годишна възраст и през 1989 се появява в албума Mother's Milk. Със следващия албум Blood Sugar Sex Magik, групата пробива на музикалната сцена. Големият успех на групата води до напускането на Фрушанте през 1992. Той става зависим от хероин за дълъг период, през които издава и първите си самостоятелни албуми - Niandra Lades and Usually Just a T-Shirt (1994) и Smile from the Streets You Hold (1997). През 1998, след рехабилитация, Фрушанте се завръща в Ред Хот Чили Пепърс, а през 1999 групата издава Californication. Музикантът напуска рок групата през 2007 година. Тогава Ред Хот прекъсва дейността си за две години, а когато музикантите се събират през 2009-та, той решава да не се присъедини. Сега Фрушанте се е фокусирал върху самостоятелна кариера, но работата му с Ред Хот го извежда до върха на нова класация, търсеща най-добрите китаристи за последните три десетилетия.

Текстове
Текстовете на групата засягат много разнообразни теми, а техен автор най-често е Антъни Кийдис. Темите които той засяга са приятелство и любов, тинейджърски гняв и агресия, сексуални теми и връзката между музиката и секса, политически и социални коментари, романтика, самота, глобализация, слава, Холивуд и Калифорния, наркотици, алкохол и други.


Настоящ състав:
Антъни Кийдис (Anthony Kiedis, от 1983) — вокали
Майкъл "Флий" Балзари (Michael Balzary (Flea), от 1983) — бас-китара
Чад Смит (Chad Smith, от 1988) — ударни






Последната промяна е направена от Гаднярка на Пет Май 13, 2011 4:02 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
born2Bwild
Администратор
Администратор
born2Bwild


Capricorn Брой мнения : 194
Точки : 219
Репутация : 0
Дата на регистрация : 10.12.2010
Възраст : 37
Местожителство : State of Love and Trust

RHCP (Red Hot Chili Peppers) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: RHCP (Red Hot Chili Peppers)   RHCP (Red Hot Chili Peppers) Icon_minitimeПет Май 13, 2011 4:55 am

Браво за темата!! Никъде обаче не се споменава за John Frusciante, а смятам, че той има голям принос в тази група. На мен лично ми е любимец. RHCP (Red Hot Chili Peppers) 794983
Върнете се в началото Go down
https://www.facebook.com/profile.php?id=1345634979
Char
Администратор
Администратор
Char


Scorpio Брой мнения : 672
Точки : 737
Репутация : 3
Дата на регистрация : 17.10.2010
Възраст : 31

RHCP (Red Hot Chili Peppers) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: RHCP (Red Hot Chili Peppers)   RHCP (Red Hot Chili Peppers) Icon_minitimeПет Май 13, 2011 5:54 am

Антъни е перко, обичам го.
има супер емблематичен глас, не можеш да го сбъркаш и пълни с енергия песни.
Или такива като Pee.
;D
Наскоро слушаме Tearjerker с един приятел и той явно досега не се беше заслушвал в текста (който е за Кърт), при което се заслуша и след секунда:
-лол, баси гейската песен.
*секунда*
-I like your whiskers? наистина ли?

и след това цял ден не можаг да спре да си я пее, беше красиво. RHCP (Red Hot Chili Peppers) 972778
Върнете се в началото Go down
Synaesthesia
Администратор
Администратор
Synaesthesia


Pisces Брой мнения : 1383
Точки : 2311
Репутация : 0
Дата на регистрация : 11.07.2010
Възраст : 34
Местожителство : grungeland

RHCP (Red Hot Chili Peppers) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: RHCP (Red Hot Chili Peppers)   RHCP (Red Hot Chili Peppers) Icon_minitimeПет Май 13, 2011 1:09 pm

супеееееер... много са ми любими и ценни. Няма член от групата им , който да не ме кефи.
Много голяма почитателка съм на Flea, голям сладур и лудак, но и перфектен музикант. Антъни също, а и не случайно в списъка ми сред най-любимите ми барабанисти попада иманно Чад, и то челната тройка!
Евала респект! Невероятни музиканти, неповторими!
Върнете се в началото Go down
https://grunge-bg.bulgarianforum.net
right in two
Манияк
Манияк
right in two


Cancer Брой мнения : 801
Точки : 1008
Репутация : 7
Дата на регистрация : 12.07.2010
Възраст : 30
Местожителство : Пловдив, България

RHCP (Red Hot Chili Peppers) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: RHCP (Red Hot Chili Peppers)   RHCP (Red Hot Chili Peppers) Icon_minitimeПет Май 13, 2011 2:21 pm

Не им се кефя, с нищо не могат да ме впечатлят..а познавам толкова фенове.. / и по-точно фенки ;д/
Върнете се в началото Go down
Synaesthesia
Администратор
Администратор
Synaesthesia


Pisces Брой мнения : 1383
Точки : 2311
Репутация : 0
Дата на регистрация : 11.07.2010
Възраст : 34
Местожителство : grungeland

RHCP (Red Hot Chili Peppers) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: RHCP (Red Hot Chili Peppers)   RHCP (Red Hot Chili Peppers) Icon_minitimeПет Май 13, 2011 2:48 pm

Мен ме впечатляват най-вече с това , че музиката им е по-айляшка. Много лесно ми оправят настроението нямат втори. Плюс това правят много лудашки шоута и клиповете им са олигофренски... RHCP (Red Hot Chili Peppers) 340762 RHCP (Red Hot Chili Peppers) 57620
Върнете се в началото Go down
https://grunge-bg.bulgarianforum.net
Гаднярка
Активен
Активен
Гаднярка


Брой мнения : 145
Точки : 157
Репутация : 0
Дата на регистрация : 07.09.2010

RHCP (Red Hot Chili Peppers) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: RHCP (Red Hot Chili Peppers)   RHCP (Red Hot Chili Peppers) Icon_minitimeПет Май 13, 2011 3:34 pm

За мене групата е една от най-спокойните които съм слушала...ии не като музика амии като характер...простоо не са нито позьори нито някви отдадени на някви дълбоки размисли...простоо както казва Ро "по-айляшка" музика правят...ии текстовете са някви яки! RHCP (Red Hot Chili Peppers) 645721 и Антънии ее бахтии пича..
Върнете се в началото Go down
born2Bwild
Администратор
Администратор
born2Bwild


Capricorn Брой мнения : 194
Точки : 219
Репутация : 0
Дата на регистрация : 10.12.2010
Възраст : 37
Местожителство : State of Love and Trust

RHCP (Red Hot Chili Peppers) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: RHCP (Red Hot Chili Peppers)   RHCP (Red Hot Chili Peppers) Icon_minitimeПет Май 13, 2011 3:45 pm

Явно никой си няма дори най-малка представа, или не го вълнува особено кой е John Frusciante. Наистина е жалко... Тези дни ще пусна отделна тема за него и соловата му кариера.
Върнете се в началото Go down
https://www.facebook.com/profile.php?id=1345634979
Гаднярка
Активен
Активен
Гаднярка


Брой мнения : 145
Точки : 157
Репутация : 0
Дата на регистрация : 07.09.2010

RHCP (Red Hot Chili Peppers) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: RHCP (Red Hot Chili Peppers)   RHCP (Red Hot Chili Peppers) Icon_minitimeПет Май 13, 2011 3:58 pm

born2Bwild написа:
Явно никой си няма дори най-малка представа, или не го вълнува особено кой е John Frusciante. Наистина е жалко... Тези дни ще пусна отделна тема за него и соловата му кариера.

Ейей чакай малко...това че всичкии викнаха "Антъни,Антъни" не означава, че никой не се интересува от Фрушанте. При публикуването на темата пропуснах информация за него просто ей така....ноо сега виждам, че има кой да го оцени. Та ти спокойно можеш да си пуснеш тема... но и аз ще сложа тук-там някоя информация за него ;)
Върнете се в началото Go down
Synaesthesia
Администратор
Администратор
Synaesthesia


Pisces Брой мнения : 1383
Точки : 2311
Репутация : 0
Дата на регистрация : 11.07.2010
Възраст : 34
Местожителство : grungeland

RHCP (Red Hot Chili Peppers) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: RHCP (Red Hot Chili Peppers)   RHCP (Red Hot Chili Peppers) Icon_minitimeПет Май 13, 2011 5:42 pm

Аз много добре знам кой е John Frusciante. Не съм го споменала просто защото имам по-голям афинитет към Флий и Чад. that's all.
Върнете се в началото Go down
https://grunge-bg.bulgarianforum.net
Gabrielle
Дълго Застоял се
Дълго Застоял се
Gabrielle


Брой мнения : 192
Точки : 212
Репутация : 0
Дата на регистрация : 13.07.2010
Местожителство : Space

RHCP (Red Hot Chili Peppers) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: RHCP (Red Hot Chili Peppers)   RHCP (Red Hot Chili Peppers) Icon_minitimeСъб Юли 30, 2011 3:11 am

Нещичко от предстоящата тава.
На мен ми звучи много обнадеждаващо, при все фактът, че Джони (моят любимец) го няма. RHCP (Red Hot Chili Peppers) 794983
Върнете се в началото Go down
http://kasiel.deviantart.com/
Synaesthesia
Администратор
Администратор
Synaesthesia


Pisces Брой мнения : 1383
Точки : 2311
Репутация : 0
Дата на регистрация : 11.07.2010
Възраст : 34
Местожителство : grungeland

RHCP (Red Hot Chili Peppers) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: RHCP (Red Hot Chili Peppers)   RHCP (Red Hot Chili Peppers) Icon_minitimeВто Апр 24, 2012 6:26 am

Някой за концерта? RHCP (Red Hot Chili Peppers) 794983
Върнете се в началото Go down
https://grunge-bg.bulgarianforum.net
Гаднярка
Активен
Активен
Гаднярка


Брой мнения : 145
Точки : 157
Репутация : 0
Дата на регистрация : 07.09.2010

RHCP (Red Hot Chili Peppers) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: RHCP (Red Hot Chili Peppers)   RHCP (Red Hot Chili Peppers) Icon_minitimeВто Май 22, 2012 3:26 pm

Аз съм навита за концерта...ама няма с кого... тряа ми някой по-големшък. Аре някой с мен, а а а а а?! RHCP (Red Hot Chili Peppers) 129277
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





RHCP (Red Hot Chili Peppers) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: RHCP (Red Hot Chili Peppers)   RHCP (Red Hot Chili Peppers) Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
RHCP (Red Hot Chili Peppers)
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
grunge-bg :: Музика :: Други Групи-
Идете на: