grunge-bg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Български форум за Grunge
 
ИндексИндекс  PortalPortal  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 3 март и патриoтизмът.

Go down 
АвторСъобщение
right in two
Манияк
Манияк
right in two


Cancer Брой мнения : 801
Точки : 1008
Репутация : 7
Дата на регистрация : 12.07.2010
Възраст : 30
Местожителство : Пловдив, България

3 март и патриoтизмът. Empty
ПисанеЗаглавие: 3 март и патриoтизмът.   3 март и патриoтизмът. Icon_minitimeПон Мар 14, 2011 12:43 pm

Патриоти ли сме в днешно време - въпрос с изключитено повишена трудност.
В епохата на пост-модернизма, на техниката и интернета, на медийната спекулация със секса и наркотиците, къде е мястото на празниците, традициите, класическта литература и народните песни.
Ти как усещаш нещата? Ти кой си? Този, който като чуе химна сам вкъщи, се изправя и слага ръка на сърцето си, или този, който пие ракии и плюе политиците..или може би нямаш мнение, а само знаеш, че в чужбина със сигурност е по-добре и ние сме си виновни за положението, в което сме сега...?! Не оспорвам факти, нито се правя на интересна.
Но ми дойде до гуша от псевдо-патриоти, които се сещат, че са българи веднъж годишно - на 03.03., които се изкачват до паметниците с лъскавите си коли и изнасят речи облечени в скъпи костюми, бутайки нормални хора от пътя си.
Къде чувстваш мястото си в цялата система ти, обикновения човек, който слуша гръндж и в момента чете изписаните редове на една подрастваща, която гледа криво целия свят..?
Чувстваш ли нужда да бъдеш тук, да четеш историята, да гледаш природата на страната, да си тук, където си роден? Или смяташ, че всичко тук затъва..че българите след време, ще бъдат малцинство в България, че мазните политици правят каквото им скимне и се чувстваш ощетен и не така привързан към това място, което е твоята родина? Ние всички обичаме страната и мразим държавата, но къде сме в цялата система..младите, бъдещото поколение, в чиито ръце ще се одържа същата тази държава...?!. къде си мислим, че сме и искаме ли да останем...
Върнете се в началото Go down
 
3 март и патриoтизмът.
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
grunge-bg :: Други :: Аз съм Българче!-
Идете на: