grunge-bg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Български форум за Grunge
 
ИндексИндекс  PortalPortal  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Крис Антъни Новоселич

Go down 
5 posters
АвторСъобщение
Synaesthesia
Администратор
Администратор
Synaesthesia


Pisces Брой мнения : 1383
Точки : 2311
Репутация : 0
Дата на регистрация : 11.07.2010
Възраст : 34
Местожителство : grungeland

Крис Антъни Новоселич Empty
ПисанеЗаглавие: Крис Антъни Новоселич   Крис Антъни Новоселич Icon_minitimeНед Юли 11, 2010 10:28 am

Крис Антъни Новоселич Krist3


Крис Антъни Новоселич: Крис Новоселич е роден на 16 май 1965г. в град Комптън, Калифорния в семейство на югославски емигранти. Както Крис обяснява фамилията си " "новоселич" означава новодошъл, последният престигнал". Когато баща му намира работа в дърводобивна фирма, семейството му се мести в Абърдийн - "Този адски град, в който се задушаваш, напълно откъснат от света, място, от което може да ти настръхнат косите и да умреш от ужас ако не се надрусаш.", коментира Крис Новоселич. По-късно той си признава "Никога не съм се разбирал с другите момчета, винаги съм бил неверник, никога на никого не съм вярвал, винаги са ме използвали. Вкъщи беше истински ад! Баща ни не преставаше да ни крещи. Когато всички говореха за Кени Роджърс, аз обожавах "Лед Цепелин". И днес умирам за тази група..."
На 19 години, когато се срещнал с Кърт, Крис вече също е стигнал до дъното. Двамата споделят еднакви идеали и след като известно време свирели от купон на купон парчета на "Кис", "Лед Цепелин" и др., докато Бъз Озбърн от "Мелвинс" /друга група от Сиатъл, на които Кърт пренасял инструментите преди и след концерти/ не предложил на Крис и Кърт да създадат група. Двамата отдавна имали планове за своя собствена банда, така че на бял свят се появили предшествениците на NIRVANA - "Фекъл Метър", с членове Кърт Кобейн, Крис Новоселич и Дейл Кроувър от "Мелвинс". След това името се променя многократно - "Ед Тед и Фред", "Скид Роу", "Блис" докато се стигне до "NIRVANA", за което Крис разказва - "Идеята за името "Нирвана" ни дойде по пътя, на връщане от един концерт в град Такома, преместили се бяхме от Абърдийн в Сиатъл, тъй като си мислехме, че това повече подхожда на кариерата ни на група. Тогава ни мина през главата идеята за името. Струваше ни се забавно да се наречем "Нирвана", да се наврем в цялата тази будистка философия за прераждането. Когато някой достигне до нирвана, всичките му желания и нужди автоматически изчезват. Точно тогава приключва и човешкото съществуване и съзнанието достига до състояное на пълен покой. Името не може да бъде по-иронично, дори по-цинично!". В интервю за журналистите по-късно Кърт обяснява - "Реших да създам "Нирвана", защото да основа група беше всичко, което можех да направя. Да свиря в нея, беше единственият начин, някой да ме забележи.".
Върнете се в началото Go down
https://grunge-bg.bulgarianforum.net
mad season
Новак
Новак
mad season


Cancer Брой мнения : 17
Точки : 25
Репутация : 6
Дата на регистрация : 13.07.2010
Възраст : 33
Местожителство : България,София

Крис Антъни Новоселич Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Крис Антъни Новоселич   Крис Антъни Новоселич Icon_minitimeСря Юли 14, 2010 2:57 pm

аз мога да допълна че е свирил в 3 групи след нирвана и една от тях е доста добра по мое мнение де ама тама не е басист
https://www.youtube.com/watch?v=Wc7_ASuP154 ето една от песните на тая група
Върнете се в началото Go down
Nirvana.Addicted
Послушен
Послушен
Nirvana.Addicted


Брой мнения : 81
Точки : 161
Репутация : 0
Дата на регистрация : 13.07.2010

Крис Антъни Новоселич Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Крис Антъни Новоселич   Крис Антъни Новоселич Icon_minitimeПет Юли 23, 2010 1:49 pm


(:
Върнете се в началото Go down
Synaesthesia
Администратор
Администратор
Synaesthesia


Pisces Брой мнения : 1383
Точки : 2311
Репутация : 0
Дата на регистрация : 11.07.2010
Възраст : 34
Местожителство : grungeland

Крис Антъни Новоселич Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Крис Антъни Новоселич   Крис Антъни Новоселич Icon_minitimeПет Юли 23, 2010 5:48 pm

Много е луд той, много! ... Крис Антъни Новоселич 184699
Върнете се в началото Go down
https://grunge-bg.bulgarianforum.net
Gabrielle
Дълго Застоял се
Дълго Застоял се
Gabrielle


Брой мнения : 192
Точки : 212
Репутация : 0
Дата на регистрация : 13.07.2010
Местожителство : Space

Крис Антъни Новоселич Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Крис Антъни Новоселич   Крис Антъни Новоселич Icon_minitimeСъб Юли 24, 2010 3:02 am

И доста често демонстрира любовта си към баса. Крис Антъни Новоселич 290778
Върнете се в началото Go down
http://kasiel.deviantart.com/
MrMoustache
Администратор
Администратор
MrMoustache


Taurus Брой мнения : 893
Точки : 2317
Репутация : 6
Дата на регистрация : 01.08.2010
Възраст : 39
Местожителство : София

Крис Антъни Новоселич Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Крис Антъни Новоселич   Крис Антъни Новоселич Icon_minitimeНед Авг 01, 2010 11:25 am

Много добър басист. Направо страхотен.
След Nirvana свири и в една група наречена Eyes Adrift - имат само един албум, издаден е през 2002 година, едноименнен.
Много е добър. Препоръчвам го на всички, които не са попадали на него. Свири на бас и изпълнява вокалите в 3 от песните.
Иначе основният вокал и китарист в албумът е Curt Kirkwood (от групата Meat Puppets)
Върнете се в началото Go down
Synaesthesia
Администратор
Администратор
Synaesthesia


Pisces Брой мнения : 1383
Точки : 2311
Репутация : 0
Дата на регистрация : 11.07.2010
Възраст : 34
Местожителство : grungeland

Крис Антъни Новоселич Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Крис Антъни Новоселич   Крис Антъни Новоселич Icon_minitimeВто Окт 26, 2010 6:04 am

Така като съм му гледала интервютата съм останал с впечатление, че след самоубийството на Кърт не му се занимава с музика толкова много вече... явно нещо му секва. Все пак са били не само колеги, ами и приятели от училище... докато Дейв не го е взел чак толкова навътре, тоест...имал си е стимула да продължава напред без да гледа много назад.
Върнете се в началото Go down
https://grunge-bg.bulgarianforum.net
Sponsored content





Крис Антъни Новоселич Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Крис Антъни Новоселич   Крис Антъни Новоселич Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Крис Антъни Новоселич
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
»  Крист Новоселич участва в новия албум на Foo Fighters

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
grunge-bg :: Нирвана / Nirvana :: Nirvana :: Крис Новоселич / Krist Novoselic-
Идете на: