grunge-bg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Български форум за Grunge
 
ИндексИндекс  PortalPortal  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Как лекуваме болката?

Go down 
+5
right in two
Гаднярка
Neli
Char
Synaesthesia
9 posters
АвторСъобщение
Synaesthesia
Администратор
Администратор
Synaesthesia


Pisces Брой мнения : 1383
Точки : 2311
Репутация : 0
Дата на регистрация : 11.07.2010
Възраст : 34
Местожителство : grungeland

Как лекуваме болката? Empty
ПисанеЗаглавие: Как лекуваме болката?   Как лекуваме болката? Icon_minitimeПон Ное 08, 2010 4:13 pm

По принцип много често си мисля за това. Как е редно и има ли някакъв начин, който може да се нарече ''реден'' или ''нереден''.
Как се справяме с болката, независимо дали ще е от любов...независимо дали ще е някакво силно разочарование от приятел, от близък, проблеми в работа/училище... или просто кофти момент в живота...
Как се справяме с тоя момент? Кво праим, как прекарваме дните си?
Пускам тая тема, защото все повече се убеждавам, че има един малко по-правилен начин, макар че предполагам, че за всеки е индивидуално.
Нормално е когато ти е мъка за нещо да си налееш някаква спиртна течност .. да си запалиш една цигара и да димиш докато не стане една кутия. Правила съм го. Мамка му...не помага.
Макар че в първия момент алкохола като масло...замазва всички грапавини в тебе...
и първоначално се чувстваш супер успокоен... и си сипваш ощеее и ощеее... и колкото и да е банално...ех мамка му, после става още по-зле.
Аз примерно намерих един друг начин. Когато ми е криво или болно за нещо вече... лягам, правя коремни, потя се, правя си някви упражнения....даже се замислям сериозно за боксова круша... би било перфектния, идеалния, НЕЗАМЕНИМИЯ начин да лекуваш душевна рана... едва ли има някой, който да има причина да не се съгласи с мен тука
Върнете се в началото Go down
https://grunge-bg.bulgarianforum.net
Char
Администратор
Администратор
Char


Scorpio Брой мнения : 672
Точки : 737
Репутация : 3
Дата на регистрация : 17.10.2010
Възраст : 31

Как лекуваме болката? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как лекуваме болката?   Как лекуваме болката? Icon_minitimeВто Ное 09, 2010 12:21 am

Нда, като спомена алкохол- на мене първия ми повик е да се напия като свиня. Рядко го правя, впрочем. Но има нещо успокояващо в самото надигане на бутилката....и после ти става по-леко....накрая заспиваш.
Но аз никога не продължавам.
Обикновено просто сядам някъде, където мога да съм сама, и се самосъжалявам/късам от рев -такива неща. Само че не трябва никой да ме вижда в такива моменти, щото на нищо не приличам. As was documented on my birthday...
Също така- музиката. Обикновено ме разревава още повече, но помага в процеса на лекуване. Слушам Damien Rice именно, когато съм депресирана, баси мазохизма...

Но, общо взето, просто сядам и оставям болката да минава. Нали всичко минавало с времето...Бавен начин, ама сигурен.
Върнете се в началото Go down
Neli
Активен
Активен
Neli


Scorpio Брой мнения : 138
Точки : 144
Репутация : 0
Дата на регистрация : 23.09.2010
Възраст : 30

Как лекуваме болката? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как лекуваме болката?   Как лекуваме болката? Icon_minitimeВто Ное 09, 2010 12:15 pm

Аз обикновено се самосъжалявам, ядосвам се, започвам да мразя всичко наоколо, но само когато съм сама, защото ми е много трудно да крия какво си мисля и като трябва да изляза от усамотението си викам еми така е... това е станало вече, няма какво да се направи, вече няма да позволя да се случи, утре ще съм по-добре и ще измисля с какъв успех да залича спомена за някогашното страдание...
и въпреки това следващият ден се събуждам все така подтисната, тези "рани" винаги се обаждат като започна да размишлявам дълбоко... и общо взето... може би просто не умея да се справям, а мога само да прикривам външно
и в крайна сметка просто намирам утеха в нещата които наистина ме разсейват от всичко останало, макар че най-често тъкмо те са причината за гадното ми настроение, заради нещо което не мога да осъществя свързано със тях и т.н. и т.н. ...
Върнете се в началото Go down
http://nirvanabg.deviantart.com/
Гаднярка
Активен
Активен
Гаднярка


Брой мнения : 145
Точки : 157
Репутация : 0
Дата на регистрация : 07.09.2010

Как лекуваме болката? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как лекуваме болката?   Как лекуваме болката? Icon_minitimeВто Ное 09, 2010 12:42 pm

Имам чувството, че аз най-тежко от всеки на този свят првживявам дори и най- тъпите и мижави проблемченца, които ми причиняват 6272837389939 пъти по-голяма болка. Винаги пиша разни неща....на някакви листи...и после ги изхвърлям в някое кошче или ги пазя и ги скътавам в някой шкаф и вечер плача в леглото и осмислям целия проблем... А най-обичам да си пусна студена вода в банята и да вляза с дрехите. Мега освежаващо.. направо като изтрезвително е... Просто мене няма човек, който да не ме мисли за пълна депресарка... Помня как едно момче беше казало, че в мене всичко го кефи...само това. че съм плоска и адски депресирана. Та така...важното е че някои неща и ценни съвети ми носят просперитет. Започвам да ставам все по-издръжлива и вече почти всичко ми минава с една бира с татко. (((:
Върнете се в началото Go down
Char
Администратор
Администратор
Char


Scorpio Брой мнения : 672
Точки : 737
Репутация : 3
Дата на регистрация : 17.10.2010
Възраст : 31

Как лекуваме болката? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как лекуваме болката?   Как лекуваме болката? Icon_minitimeВто Ное 09, 2010 12:53 pm

На рождения ми ден (след публичното депресиране) знаете ли с какво ме поздравиха гадовете?


Няма да го забравя, Lucy Fur, you know.
Върнете се в началото Go down
right in two
Манияк
Манияк
right in two


Cancer Брой мнения : 801
Точки : 1008
Репутация : 7
Дата на регистрация : 12.07.2010
Възраст : 30
Местожителство : Пловдив, България

Как лекуваме болката? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как лекуваме болката?   Как лекуваме болката? Icon_minitimeВто Ное 09, 2010 3:08 pm

Ами, не лекуваме.
Върнете се в началото Go down
Lucy.Fur.
Активен
Активен
Lucy.Fur.


Aries Брой мнения : 94
Точки : 96
Репутация : 0
Дата на регистрация : 07.11.2010
Възраст : 33

Как лекуваме болката? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как лекуваме болката?   Как лекуваме болката? Icon_minitimeЧет Ное 11, 2010 12:07 am

Char написа:

Няма да го забравя, Lucy Fur, you know.
Емчи ко. Беше супер хитро. И мило. Можех да дойда и да ти кажа "свиньо щи пръсна джигера"/твърде много общувам със софийци, демн/, а вместо тва ти пуснах песничка.
Върнете се в началото Go down
Char
Администратор
Администратор
Char


Scorpio Брой мнения : 672
Точки : 737
Репутация : 3
Дата на регистрация : 17.10.2010
Възраст : 31

Как лекуваме болката? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как лекуваме болката?   Как лекуваме болката? Icon_minitimeЧет Ное 11, 2010 1:51 am

Софийци. :ДД
Окей, "Свиньо, ще ти пръсна джигера" щеше да свърши добра работа.
Да знаеш за другия път.
Макар че не ми пукаше, бях на много бира.
Как лекуваме болката? 972778
Върнете се в началото Go down
Char
Администратор
Администратор
Char


Scorpio Брой мнения : 672
Точки : 737
Репутация : 3
Дата на регистрация : 17.10.2010
Възраст : 31

Как лекуваме болката? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как лекуваме болката?   Как лекуваме болката? Icon_minitimeСъб Ное 13, 2010 2:10 pm

Как ли щях да успявам без музика?
Абсолютно сериозно....
Някой да каже нещо за блъскането на предмети? Аз нямам предмети, които да блъскам. Хаха. Не, наистина, блъскат ми се, може би един порцеланов сервиз ще искам за Коледа.
Върнете се в началото Go down
anne_jonson
Активен
Активен
anne_jonson


Capricorn Брой мнения : 119
Точки : 124
Репутация : 0
Дата на регистрация : 12.12.2010
Възраст : 36
Местожителство : София

Как лекуваме болката? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как лекуваме болката?   Как лекуваме болката? Icon_minitimeЧет Дек 23, 2010 3:57 am

Музика!! Oт време на време и с някои емовски методи, но не го препоръчвам.. ;))

P.S. Аа, по повод горния пост.. ми аз ще кажа! :D Искам да отправя публично извинение към вратата на стаята ми! Май тя най-често си го е отнасяла, не й останаха панти, горката.. :( Иначе на няколко пъти ми се е случвало да си разбия gsm-a в стената, ама то е така.. Майките могат да бъдат много изнервящи понякога, повярвайте ми! :D Добре че винаги си купувам някакви смотани телефони, иначе досега да съм фалирала! :D
Върнете се в началото Go down
https://www.youtube.com/watch?v=Jl0oVVxDhA4&NR=1
Char
Администратор
Администратор
Char


Scorpio Брой мнения : 672
Точки : 737
Репутация : 3
Дата на регистрация : 17.10.2010
Възраст : 31

Как лекуваме болката? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как лекуваме болката?   Как лекуваме болката? Icon_minitimeЧет Дек 30, 2010 12:49 pm

Алкохол ще е утре- музиката ме спасява само когато съм сама, тълпите я убиват.
Абе....празници.
защо да е началото на ново десетилетие? Просто е краят на сегашното.
Върнете се в началото Go down
right in two
Манияк
Манияк
right in two


Cancer Брой мнения : 801
Точки : 1008
Репутация : 7
Дата на регистрация : 12.07.2010
Възраст : 30
Местожителство : Пловдив, България

Как лекуваме болката? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как лекуваме болката?   Как лекуваме болката? Icon_minitimeПет Дек 31, 2010 6:20 am

с писане.
пишеш докато ръката ти не изтръпне. пишеш докато мускулите ти откажат и след това продължаваш да пишеш, докато мастилото не свърши. докато химикалите не свършат. после хващаш молив. всички моливи. и пишеш.
дори да няма какво да напишеш. пишеш. драскаш. с големи букви. подчертаваш. късаш хартията. когато не знаеш какво да напишеш, започваш да изброяваш всички възможни и невъзможни обидни думи. всяка думичка, която изниква в съзнанието ти. след като думите се изчерпат започваш да драскаш. аз драскам спирали.
пишеш и драскаш, а хартията се намокря, докато изпразваш тялото си от горещата влага.
когато хартията изсъхне и болката изсъхва.
поне за кратко.
Върнете се в началото Go down
anne_jonson
Активен
Активен
anne_jonson


Capricorn Брой мнения : 119
Точки : 124
Репутация : 0
Дата на регистрация : 12.12.2010
Възраст : 36
Местожителство : София

Как лекуваме болката? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как лекуваме болката?   Как лекуваме болката? Icon_minitimeПет Дек 31, 2010 9:59 am

Колко познато.. Писането ме е спасявало хиляди пъти.. За няколко години съм изписала сума ти тетрадки, и както казваш ти, когато всичкия ти що годе "логичен" начин на изразяване се изчерпа, започваш да драскаш, да рисуваш, понякога да късаш.. Колко ми липсва това.. От доста време насам престанах да пиша, явно наистина, тотално се изчерпах.. Но така става, когато апатията измести болката, тогава наистина започваш да оценяваш какво е да те боли! Защото поне чувстваш нещо.. Сега вместо в тетрадки започнах да "пиша" по себе си.. Чат пат и косата ми си го отнася.. Не казвам, че моите начини са правилните!! Не искам да давам лоши идеи! Просто споделям моите начини.. но нещо ми подсказва, че забих в много лична посока, по-добре да спра.
Върнете се в началото Go down
https://www.youtube.com/watch?v=Jl0oVVxDhA4&NR=1
Гаднярка
Активен
Активен
Гаднярка


Брой мнения : 145
Точки : 157
Репутация : 0
Дата на регистрация : 07.09.2010

Как лекуваме болката? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как лекуваме болката?   Как лекуваме болката? Icon_minitimeВто Яну 18, 2011 12:46 pm

http://vbox7.com/play:01ee2b38 xDD тука можеш да си избираш как да се депресираш Как лекуваме болката? 799658
Върнете се в началото Go down
right in two
Манияк
Манияк
right in two


Cancer Брой мнения : 801
Точки : 1008
Репутация : 7
Дата на регистрация : 12.07.2010
Възраст : 30
Местожителство : Пловдив, България

Как лекуваме болката? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как лекуваме болката?   Как лекуваме болката? Icon_minitimeВто Яну 18, 2011 2:38 pm

ahahhahahahhahahhahahahah Как лекуваме болката? 3141
толкова е тъпо, че чак ми се струва истинско Как лекуваме болката? 290778
Върнете се в началото Go down
Apple
Напредващ
Напредващ
Apple


Брой мнения : 22
Точки : 31
Репутация : 0
Дата на регистрация : 02.12.2010
Местожителство : Калофер

Как лекуваме болката? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как лекуваме болката?   Как лекуваме болката? Icon_minitimeСря Яну 19, 2011 4:11 pm

Просто я държа в себе си.Не се стремя да я лекувам ,а просто искам да я забравя, интересното е , че се получава.
Върнете се в началото Go down
Synaesthesia
Администратор
Администратор
Synaesthesia


Pisces Брой мнения : 1383
Точки : 2311
Репутация : 0
Дата на регистрация : 11.07.2010
Възраст : 34
Местожителство : grungeland

Как лекуваме болката? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как лекуваме болката?   Как лекуваме болката? Icon_minitimeСря Яну 19, 2011 4:30 pm

Apple написа:
Просто я държа в себе си.Не се стремя да я лекувам ,а просто искам да я забравя, интересното е , че се получава.

Чак ти завиждам. На мен никога не ми се получава. Работиме по въпроса за в бъдеще Как лекуваме болката? 794983
Върнете се в началото Go down
https://grunge-bg.bulgarianforum.net
born2Bwild
Администратор
Администратор
born2Bwild


Capricorn Брой мнения : 194
Точки : 219
Репутация : 0
Дата на регистрация : 10.12.2010
Възраст : 37
Местожителство : State of Love and Trust

Как лекуваме болката? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как лекуваме болката?   Как лекуваме болката? Icon_minitimeЧет Яну 20, 2011 1:43 am

BlackHoleSun написа:
Apple написа:
Просто я държа в себе си.Не се стремя да я лекувам ,а просто искам да я забравя, интересното е , че се получава.

Чак ти завиждам. На мен никога не ми се получава. Работиме по въпроса за в бъдеще Как лекуваме болката? 794983

Това е само временно решение според мен. В един момент подтискането на чувствата и емоциите се оказва сериозен проблем по един, или друг начин. Изпитал съм го на свой гръб. За мен ключа към 'лека' за болката е споделянето, колкото и странно да звучи...
Върнете се в началото Go down
https://www.facebook.com/profile.php?id=1345634979
Synaesthesia
Администратор
Администратор
Synaesthesia


Pisces Брой мнения : 1383
Точки : 2311
Репутация : 0
Дата на регистрация : 11.07.2010
Възраст : 34
Местожителство : grungeland

Как лекуваме болката? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как лекуваме болката?   Как лекуваме болката? Icon_minitimeЧет Яну 20, 2011 12:13 pm

Въщност като се позамисля така...с много неща! С пиене, с музика, с трошене... понякога дори със спане. Като съм в кофти период и знам, че постоянно ще съм сдухана..лягам и спя..спя..спя...така поне съм сигурна, че ще има огромен период от време, в който ще е невъзможно да се ядосвам. Спането е голямо нещо...
Върнете се в началото Go down
https://grunge-bg.bulgarianforum.net
Char
Администратор
Администратор
Char


Scorpio Брой мнения : 672
Точки : 737
Репутация : 3
Дата на регистрация : 17.10.2010
Възраст : 31

Как лекуваме болката? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как лекуваме болката?   Как лекуваме болката? Icon_minitimeСъб Яну 22, 2011 4:41 am

всъщност за какво говорим, зависи от болката. има си разновидности- а, б, в - и ако А, примерно, я лекуват приятелите, при Б това не работи и трябва да я лекуваш сам, със музика, филми и подобни, при В може да се наложи да трошиш неща и така нататък.
или просто да седиш и да чакаш- нали всичко минавало.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Как лекуваме болката? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как лекуваме болката?   Как лекуваме болката? Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Как лекуваме болката?
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
grunge-bg :: Други :: Философски изблици / Размисли / Страсти-
Идете на: