grunge-bg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Български форум за Grunge
 
ИндексИндекс  PortalPortal  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Простичък живот.

Go down 
5 posters
АвторСъобщение
Synaesthesia
Администратор
Администратор
Synaesthesia


Pisces Брой мнения : 1383
Точки : 2311
Репутация : 0
Дата на регистрация : 11.07.2010
Възраст : 34
Местожителство : grungeland

Простичък живот. Empty
ПисанеЗаглавие: Простичък живот.   Простичък живот. Icon_minitimeПон Окт 11, 2010 11:12 am

Винаги ми се е искало ако можеше живота да бъде малко по-простичък и лесен за живеене...
Ако можеше технологиите да не бяха толкова напред, а да трябваше да хващаме нощни влакове , за да се виждаме помежду си и да изживяваме животите си по доста по-емоционален и пълноценен начин...
Ако можеше не всичко да струва пари и да я нямаше всичката тази мизерия и всички да можеше да бъдем равни един пред друг...а не богат , беден... надменен, унижен..
Ако можеше да не се налага 80% от живота ни да минава в бачкане, поддържане на сметки за ток.. за вода, за кабелна, за интернет, за данъци на апартамента, къщата, колата, дневните разходи по хранителните продукти...горивото за колите, наглия домоуправител, който вечно да иска пари за стълбищно осветление, асансьор, поддръжка...
Или ако можеше да не се сдухваш на всички ''празници'', когато БИ ТРЯБВАЛО да ти е най-спокойно и да релаксираш и да се радваш на домашния уют...наместо това да се чудиш с кви пари да го направиш този празник, така че след това да не умреш от глад и да се чувстваш съвестно, че някой ти е подарил нещо...
Толкова по-хубаво щеше да е...ако просто всички си слушахме няква хубава истинска музика...пиехме си бирата от шишенцата и обичахме себе си, другите, живота, природата... всичката даденост, която сега е замазана...
Върнете се в началото Go down
https://grunge-bg.bulgarianforum.net
DoReMi
Манияк
Манияк
avatar


Брой мнения : 221
Точки : 246
Репутация : 3
Дата на регистрация : 12.07.2010

Простичък живот. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Простичък живот.   Простичък живот. Icon_minitimeПон Окт 11, 2010 1:32 pm

Дам, права си. Опитай да медитираш.
Върнете се в началото Go down
right in two
Манияк
Манияк
right in two


Cancer Брой мнения : 801
Точки : 1008
Репутация : 7
Дата на регистрация : 12.07.2010
Възраст : 30
Местожителство : Пловдив, България

Простичък живот. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Простичък живот.   Простичък живот. Icon_minitimeПет Окт 15, 2010 12:52 am

всеки иска простичък живот..

"Искам всичко, което обичам да ми е на половин час път пеша." Йонова
Върнете се в началото Go down
Synaesthesia
Администратор
Администратор
Synaesthesia


Pisces Брой мнения : 1383
Точки : 2311
Репутация : 0
Дата на регистрация : 11.07.2010
Възраст : 34
Местожителство : grungeland

Простичък живот. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Простичък живот.   Простичък живот. Icon_minitimeВто Окт 19, 2010 6:18 am

Аз пък имам идея. Защо не спрете да пишете с цветове, които се сливат със скина и не могат да се различават и не се виждат?
Мерси предварително
Върнете се в началото Go down
https://grunge-bg.bulgarianforum.net
MrMoustache
Администратор
Администратор
MrMoustache


Taurus Брой мнения : 893
Точки : 2317
Репутация : 6
Дата на регистрация : 01.08.2010
Възраст : 40
Местожителство : София

Простичък живот. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Простичък живот.   Простичък живот. Icon_minitimeВто Окт 19, 2010 9:44 am

[quote="right in two"]всеки иска простичък живот..


Да така е. Но в днешно време май това е просто УТОПИЯ.
Върнете се в началото Go down
Char
Администратор
Администратор
Char


Scorpio Брой мнения : 672
Точки : 737
Репутация : 3
Дата на регистрация : 17.10.2010
Възраст : 31

Простичък живот. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Простичък живот.   Простичък живот. Icon_minitimeВто Окт 19, 2010 11:26 am

Цитат :
Толкова по-хубаво щеше да е...ако просто всички си слушахме няква хубава истинска музика...пиехме си бирата от шишенцата и обичахме себе си, другите, живота, природата... всичката даденост, която сега е замазана...
Дааа, от една страна звучи добре, не е ли така. От друга страна...
изглежда като живот, в който моя милост ще скучае. :Д
И не само аз, човек просто ИМА нужда от силни емоции, war, massacre, rebel!
Простичък живот. 421780
Нямах предвид точно това. Но е абсурд да живея само сред бира, усмивки и обич и да съм щастлива, винаги искам нещо повече.

От друга страна

Цитат :
Ако можеше да не се налага 80% от живота ни да минава в бачкане, поддържане на сметки за ток.. за вода, за кабелна, за интернет, за данъци на апартамента, къщата, колата, дневните разходи по хранителните продукти...горивото за колите, наглия домоуправител, който вечно да иска пари за стълбищно осветление, асансьор, поддръжка...
Този битовизъм е нещо, от което направо ме е страх до смърт. Предпочитам огнени топки да падат от небето, отколкото да се налага да въртя къща. Just not my type of life....


Цитат :
Но в днешно време май това е просто УТОПИЯ.
Yup.
По-скоро мечта, от онези мечти, които знаеш, че са недостижими, но по някакъв начин мисълта за тях ти помага да продължаваш да тикаш сивото ежедневие и т.н. - хем е тъжно, хем има полза от тях.
Върнете се в началото Go down
right in two
Манияк
Манияк
right in two


Cancer Брой мнения : 801
Точки : 1008
Репутация : 7
Дата на регистрация : 12.07.2010
Възраст : 30
Местожителство : Пловдив, България

Простичък живот. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Простичък живот.   Простичък живот. Icon_minitimeВто Окт 19, 2010 11:36 am

Citizen X написа:
Аз пък имам идея. Защо не спрете да пишете с цветове, които се сливат със скина и не могат да се различават и не се виждат?
Мерси предварително
Защото не ме кефи да ме цитират и когато го правят и виждат, че няма смисъл, просто ще престанат.
Чете се всичко, което пиша и ми харесва черният цвят. Не преча на никого.
Върнете се в началото Go down
Char
Администратор
Администратор
Char


Scorpio Брой мнения : 672
Точки : 737
Репутация : 3
Дата на регистрация : 17.10.2010
Възраст : 31

Простичък живот. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Простичък живот.   Простичък живот. Icon_minitimeВто Окт 19, 2010 11:38 am

Трудно се чете, впрочем, поне на моя компютър. Ако не искаш да те цитират, просто го повтори няколко пъти на хората и те ще престанат. Не е като да сме 100 човека. :д
Върнете се в началото Go down
right in two
Манияк
Манияк
right in two


Cancer Брой мнения : 801
Точки : 1008
Репутация : 7
Дата на регистрация : 12.07.2010
Възраст : 30
Местожителство : Пловдив, България

Простичък живот. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Простичък живот.   Простичък живот. Icon_minitimeВто Окт 19, 2010 11:45 am

еми щом се чете трудно ко да праим.........
не съм от хората, които изтъкват нелепите си прищявки :)

и принципно сме над 100 човека...само принципно :D

Мерси за шрифта, : )
никой не е говорил за прищявките ти и, знаеш, говорех за активните потребители. :р

Char
Върнете се в началото Go down
Synaesthesia
Администратор
Администратор
Synaesthesia


Pisces Брой мнения : 1383
Точки : 2311
Репутация : 0
Дата на регистрация : 11.07.2010
Възраст : 34
Местожителство : grungeland

Простичък живот. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Простичък живот.   Простичък живот. Icon_minitimeСря Окт 20, 2010 4:41 am

Еми теб не те кефи да те цитират, само че тук идеята (както и във всеки форум) е да се вижда какво пишеш... :) Няма тука да се вглеждаме като идиоти по 10 минути и накрая да трябва специално да те маркирам, за да видя кво си написала. Сори , ама е тъпо.
Върнете се в началото Go down
https://grunge-bg.bulgarianforum.net
Sponsored content





Простичък живот. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Простичък живот.   Простичък живот. Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Простичък живот.
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Абе дали има живот след смъртта?

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
grunge-bg :: Други :: Философски изблици / Размисли / Страсти-
Идете на: