grunge-bg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Български форум за Grunge
 
ИндексИндекс  PortalPortal  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 16 неща, които не знаеш за Кърт Кобейн

Go down 
+5
MrMoustache
born2Bwild
Char
anne_jonson
Synaesthesia
9 posters
АвторСъобщение
Synaesthesia
Администратор
Администратор
Synaesthesia


Pisces Брой мнения : 1383
Точки : 2311
Репутация : 0
Дата на регистрация : 11.07.2010
Възраст : 34
Местожителство : grungeland

16 неща, които не знаеш за Кърт Кобейн Empty
ПисанеЗаглавие: 16 неща, които не знаеш за Кърт Кобейн   16 неща, които не знаеш за Кърт Кобейн Icon_minitimeСъб Сеп 11, 2010 4:55 am

1 Въпреки, че се превръща в символ на сиатълската музикална сцена, всъщност родното му място е Абърдийн – Кобейн ще прекара три четвърти от живота си на петнайсет километра от стаята, в която проплаква за пръв път, и ще бъде завинаги дълбоко свързан с този град.

2. Първият инструмент, на който се научава да свири са барабани.

3. Кръстници на дъщеря му, Франсис Бийн, са актрисата Дрю Баримор и Майкъл Стайп от R.E.M.

4. През целия си живот Кобейн страда от недиогностицирани и изключително силни болки в стомаха, които по собствените му думи го карат да потърси облекчение в наркотиците.

5. Любимата му книга е „Парфюмът” на Патрик Зюскинд и вдъхновен от нея той създава песента „Scentless Apprentice”.

6. През следващата година по „NIRVANA Биографията на Кърт Кобейн” ще бъде заснет филм. За главната роля се спряга името на Юън Макгрегър.

7. Заглавието на може би най-известното парче на Nirvana „Smells Like Teen Spirit” идва от популярна в Щатите марка дезодоранти – „Тийн Спирит”.

8. Освен талантлив музикант и текстописец, Кърт рисува, създава триизмерни инсталации и измисля повечето обложки и клипове на Nirvana.

9. Като дете, под влиянието на баща си, той усилено се занимава със спорт и въпреки ниския си ръст дори тренира борба.

10. Също като Джими Хендрикс и Пол Маккартни и той е левичар.

11. През целия му живот единственият вид обувки, които притежава са кецове „Конвърс”. В негова чест наскоро известната фирма реализира нарочна серия „Конвърс”, посветена на Кърт Кобейн.

12. Обръщението в предсмъртното му писмо е към Бода – въображаемият приятел, който има като дете.

13. След трагичната му смърт много музиканти му посвещават свои песни. Сред тях са „Let Me In” на R.E.M., „About A Boy” на Пати Смит, „Sleeps With Angels” на Нийл Йънг и „The Fall” на Шер.

14. Когато пробива в музикалната индустрия, Кобейн променя начина, по който изписва първото си име от Kurt на Kurdt.

15. Любимата му храна са макарони със сирене.

16. И той, и останалите музиканти от NIRVANA не харесват модерните звукови носители и предпочитат класическите плочи, като често добавят бонус материали единствено в изданията си на винил.
Върнете се в началото Go down
https://grunge-bg.bulgarianforum.net
anne_jonson
Активен
Активен
anne_jonson


Capricorn Брой мнения : 119
Точки : 124
Репутация : 0
Дата на регистрация : 12.12.2010
Възраст : 36
Местожителство : София

16 неща, които не знаеш за Кърт Кобейн Empty
ПисанеЗаглавие: Re: 16 неща, които не знаеш за Кърт Кобейн   16 неща, които не знаеш за Кърт Кобейн Icon_minitimeСря Дек 15, 2010 9:24 am

Въпреки, че Aberdeen се смята за родното място на Кърт, града, или по-скоро градчето, в което е роден, е Hoquiam. Вярно че двата града ги дели само една улица, но аз да си кажа ;))
Върнете се в началото Go down
https://www.youtube.com/watch?v=Jl0oVVxDhA4&NR=1
Char
Администратор
Администратор
Char


Scorpio Брой мнения : 672
Точки : 737
Репутация : 3
Дата на регистрация : 17.10.2010
Възраст : 31

16 неща, които не знаеш за Кърт Кобейн Empty
ПисанеЗаглавие: Re: 16 неща, които не знаеш за Кърт Кобейн   16 неща, които не знаеш за Кърт Кобейн Icon_minitimeСря Дек 15, 2010 9:53 am

HairsprayQueen написа:


16. И той, и останалите музиканти от NIRVANA не харесват модерните звукови носители и предпочитат класическите плочи, като често добавят бонус материали единствено в изданията си на винил.
Освен Дейв, който харесва CD-та. :ДД
Върнете се в началото Go down
born2Bwild
Администратор
Администратор
born2Bwild


Capricorn Брой мнения : 194
Точки : 219
Репутация : 0
Дата на регистрация : 10.12.2010
Възраст : 37
Местожителство : State of Love and Trust

16 неща, които не знаеш за Кърт Кобейн Empty
ПисанеЗаглавие: Re: 16 неща, които не знаеш за Кърт Кобейн   16 неща, които не знаеш за Кърт Кобейн Icon_minitimeСря Дек 15, 2010 10:15 am

Char написа:
HairsprayQueen написа:


16. И той, и останалите музиканти от NIRVANA не харесват модерните звукови носители и предпочитат класическите плочи, като често добавят бонус материали единствено в изданията си на винил.
Освен Дейв, който харесва CD-та. :ДД

Хората се променят постоянно. От коя година е извадката за 'модерните' звукови носители? Преди сд-тата да залеят света и по-специално България и аз предпочитах аудио касети. Между другото нищо не може да се сравни с качеството на плоча... Поне това е моето мнение.
Върнете се в началото Go down
https://www.facebook.com/profile.php?id=1345634979
MrMoustache
Администратор
Администратор
MrMoustache


Taurus Брой мнения : 893
Точки : 2317
Репутация : 6
Дата на регистрация : 01.08.2010
Възраст : 39
Местожителство : София

16 неща, които не знаеш за Кърт Кобейн Empty
ПисанеЗаглавие: Re: 16 неща, които не знаеш за Кърт Кобейн   16 неща, които не знаеш за Кърт Кобейн Icon_minitimeПет Яну 21, 2011 4:53 am

А колко от вас знят, в коя песен на Nirvana вокалите не се изпълняват от Kurt Cobain?
:P
Върнете се в началото Go down
born2Bwild
Администратор
Администратор
born2Bwild


Capricorn Брой мнения : 194
Точки : 219
Репутация : 0
Дата на регистрация : 10.12.2010
Възраст : 37
Местожителство : State of Love and Trust

16 неща, които не знаеш за Кърт Кобейн Empty
ПисанеЗаглавие: Re: 16 неща, които не знаеш за Кърт Кобейн   16 неща, които не знаеш за Кърт Кобейн Icon_minitimeПет Яну 21, 2011 4:55 am

Marigold...
Върнете се в началото Go down
https://www.facebook.com/profile.php?id=1345634979
MrMoustache
Администратор
Администратор
MrMoustache


Taurus Брой мнения : 893
Точки : 2317
Репутация : 6
Дата на регистрация : 01.08.2010
Възраст : 39
Местожителство : София

16 неща, които не знаеш за Кърт Кобейн Empty
ПисанеЗаглавие: Re: 16 неща, които не знаеш за Кърт Кобейн   16 неща, които не знаеш за Кърт Кобейн Icon_minitimeПет Яну 21, 2011 4:58 am

[quote="born2Bwild"]Marigold...[/quote]

Ти да не ме дебнеш цял ден, да задам точно този въпрос?
:D :D :D :D :D
Върнете се в началото Go down
born2Bwild
Администратор
Администратор
born2Bwild


Capricorn Брой мнения : 194
Точки : 219
Репутация : 0
Дата на регистрация : 10.12.2010
Възраст : 37
Местожителство : State of Love and Trust

16 неща, които не знаеш за Кърт Кобейн Empty
ПисанеЗаглавие: Re: 16 неща, които не знаеш за Кърт Кобейн   16 неща, които не знаеш за Кърт Кобейн Icon_minitimeПет Яну 21, 2011 5:02 am

[quote="MrMoustache"]
born2Bwild написа:
Marigold...[/quote]

Ти да не ме дебнеш цял ден, да задам точно този въпрос?
:D :D :D :D :D

Хаха... не. Просто имам плъгин към браузъра, който автоматично проверява мейла ми и съм го направил да 'квичи', когато получа писмо. Проверката и отговора ми отне 2 минути. Това е - спестява ти няколко излишни проверки на пощата дневно... ;о) А относно въпроса - трябваше да го прочета 3 пъти, да не би да е някаква уловка, понеже ми се стори много лесен...
Върнете се в началото Go down
https://www.facebook.com/profile.php?id=1345634979
right in two
Манияк
Манияк
right in two


Cancer Брой мнения : 801
Точки : 1008
Репутация : 7
Дата на регистрация : 12.07.2010
Възраст : 30
Местожителство : Пловдив, България

16 неща, които не знаеш за Кърт Кобейн Empty
ПисанеЗаглавие: Re: 16 неща, които не знаеш за Кърт Кобейн   16 неща, които не знаеш за Кърт Кобейн Icon_minitimeСъб Яну 22, 2011 2:11 am

e, кой не знае, че е Marigold, то си личи по вокала 16 неща, които не знаеш за Кърт Кобейн 799658
Върнете се в началото Go down
born2Bwild
Администратор
Администратор
born2Bwild


Capricorn Брой мнения : 194
Точки : 219
Репутация : 0
Дата на регистрация : 10.12.2010
Възраст : 37
Местожителство : State of Love and Trust

16 неща, които не знаеш за Кърт Кобейн Empty
ПисанеЗаглавие: Re: 16 неща, които не знаеш за Кърт Кобейн   16 неща, които не знаеш за Кърт Кобейн Icon_minitimeСъб Яну 22, 2011 2:18 am

Не знае този, който не е слушал песента :P
Върнете се в началото Go down
https://www.facebook.com/profile.php?id=1345634979
Char
Администратор
Администратор
Char


Scorpio Брой мнения : 672
Точки : 737
Репутация : 3
Дата на регистрация : 17.10.2010
Възраст : 31

16 неща, които не знаеш за Кърт Кобейн Empty
ПисанеЗаглавие: Re: 16 неща, които не знаеш за Кърт Кобейн   16 неща, които не знаеш за Кърт Кобейн Icon_minitimeСъб Яну 22, 2011 5:10 am

Много я обичам тази песен. Щеше ми се Нирвана да имаха повече песни, където Дейв да е водещ вокал.
Върнете се в началото Go down
Veren
Скучаещ
Скучаещ
Veren


Taurus Брой мнения : 31
Точки : 40
Репутация : 0
Дата на регистрация : 01.12.2010
Възраст : 36
Местожителство : Пловдив

16 неща, които не знаеш за Кърт Кобейн Empty
ПисанеЗаглавие: Re: 16 неща, които не знаеш за Кърт Кобейн   16 неща, които не знаеш за Кърт Кобейн Icon_minitimeСря Фев 23, 2011 5:19 am

Едно приятелче, което беше буквално еквивалент на Кърт( поне преди години беше така- косата му, китарата му, стила на обличане, пеенето му донякъде... а и беше голям фен на Нирвана) ми сдаде следното инфо( не знам колко е достоверно и доколко е всеизвестно), че като малък Кобейн видял обесен(сомоубил се) на някво дърво чичо си или няква друга негова роднина и от там поизпаткал малко.
Върнете се в началото Go down
Synaesthesia
Администратор
Администратор
Synaesthesia


Pisces Брой мнения : 1383
Точки : 2311
Репутация : 0
Дата на регистрация : 11.07.2010
Възраст : 34
Местожителство : grungeland

16 неща, които не знаеш за Кърт Кобейн Empty
ПисанеЗаглавие: Re: 16 неща, които не знаеш за Кърт Кобейн   16 неща, които не знаеш за Кърт Кобейн Icon_minitimeЧет Фев 24, 2011 2:03 pm

Аз пък четох за така нареченото ''проклятието Кобейн''. Пишеше в една статия, че вуйчо му и дядо му ли...нещо от тоя сорт, се били самоубили на младини. Та за това се наричало ''проклятието Кобейн''. Не знам колко е достоверно, че в това списание открих сума ти несъответствия с реалността.
Върнете се в началото Go down
https://grunge-bg.bulgarianforum.net
Neli
Активен
Активен
Neli


Scorpio Брой мнения : 138
Точки : 144
Репутация : 0
Дата на регистрация : 23.09.2010
Възраст : 30

16 неща, които не знаеш за Кърт Кобейн Empty
ПисанеЗаглавие: Re: 16 неща, които не знаеш за Кърт Кобейн   16 неща, които не знаеш за Кърт Кобейн Icon_minitimeПет Фев 25, 2011 8:35 am

до колкото знам няколко човека от семейството му са се самоубили, докато той още е живеел в абърдийн, в смисъл, че не знам дали е бил много малкък, ама касимум нали така тийнейджър... даже мисля че И вуйчо му, И дядо му... но пак казвам не съм абсолютно сигурна, отдавна четох книгата...
ама за тея отгоре не бях чувала
Върнете се в началото Go down
http://nirvanabg.deviantart.com/
pobesnela
Напредващ
Напредващ
pobesnela


Брой мнения : 21
Точки : 28
Репутация : 3
Дата на регистрация : 13.12.2011

16 неща, които не знаеш за Кърт Кобейн Empty
ПисанеЗаглавие: Re: 16 неща, които не знаеш за Кърт Кобейн   16 неща, които не знаеш за Кърт Кобейн Icon_minitimeСря Апр 25, 2012 10:20 am

Макароните са ми слабост от девет-десет годишна. 16 неща, които не знаеш за Кърт Кобейн 799658 Ах, тоя Кърт. Неповторим.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





16 неща, които не знаеш за Кърт Кобейн Empty
ПисанеЗаглавие: Re: 16 неща, които не знаеш за Кърт Кобейн   16 неща, които не знаеш за Кърт Кобейн Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
16 неща, които не знаеш за Кърт Кобейн
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Кърт Доналд Кобейн
» Биографичната книга за Кърт Кобейн
» Кърт Кобейн и Аксел Роуз
» Кърт Кобейн - Vh1 100 най - шокиращи момента в музиката
» Джейк Гиленхал иска да изиграе Кърт Кобейн

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
grunge-bg :: Нирвана / Nirvana :: Кърт Доналд Кобейн-
Идете на: