grunge-bg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Български форум за Grunge
 
ИндексИндекс  PortalPortal  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Любовта трае три години...

Go down 
+2
Synaesthesia
Illnath
6 posters
АвторСъобщение
Illnath
Активен
Активен
Illnath


Брой мнения : 127
Точки : 194
Репутация : 0
Дата на регистрация : 12.07.2010
Местожителство : Seattle

Любовта трае три години... Empty
ПисанеЗаглавие: Любовта трае три години...   Любовта трае три години... Icon_minitimeПет Сеп 10, 2010 10:10 am

Никак не е приятно да чуеш, че любовта трае три години...Това е несполучлив опит да направия магия или все едно будилникът да свирне посредата на прекрасен сън... След три години двамата трябва да се разделят, да се самоубият или да си родят деца-три начина да потвърдят своя край.
Често разправят, че след като мине известно време, страстта се превръщала в "нещо друго", по-здраво и по-прекрасно. Че това "друго" било Любовта с главна буква, чувство не толкова възбуждащо , но пък за това по зряло. Нека сме наясно: на това "друго" аз казвам майната му и ако именно това е Любовта, харизвам я на мързеливите, на отчаяните, на "зрелите",на онези затънали до гуша в своя сантиментален комфорт.Моята любов си е с малка буква, но с широко разперени криле. Тя не трае дълго, но поне човек чувства, когато я има. "Другото", в което се опитват да превърнат любовта, напомня някаква теория, измислена, за да накара хората да се задоволят с малко и да се утешават,че по добро не може и да се намери. Те ми напомнят за завистниците, които драскат с пирон скъпите автомобили, защото сами не могат да си купят такива.


Та какво е за вас любовта и колко и е срока на годност?
Върнете се в началото Go down
Synaesthesia
Администратор
Администратор
Synaesthesia


Pisces Брой мнения : 1383
Точки : 2311
Репутация : 0
Дата на регистрация : 11.07.2010
Възраст : 34
Местожителство : grungeland

Любовта трае три години... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любовта трае три години...   Любовта трае три години... Icon_minitimeПет Сеп 10, 2010 11:54 am

Много ми хареса това описание, казах ти и по-рано. Силно препдочитах в този форум да няма теми за любов, но така или иначе е безнадеждно, а пък и темата ти никак не е зле, тоест не е от сантиментланите и банални глупости за красотата на любовта, с която всички сме така добре запознати. Доста реалистично звучи по начина, описан в поста ти, впечатлена съм.
Колкото до това ''какво е за мен любовта и колко трае''... точно на ТОЗИ етап за мен любовта е безсмислена и наболяла като тема. Не знам какво е, не искам да се замислям. Изпитвала съм я обаче...знам с каква мощ над личността ти и съществуването ти разполага и точно това я прави леко зловеща, поне според мен. И доста опасна... особено когато е истинска и неподправена. Магнит за проблеми, главоболия, гадни последици, нерви и прочее... не мисля, че и това е нещо ново за когото и да било тука. Омръзна ми...само с това бих изрекла текущото си мнение. Любовта ми омръзна. Омръзна ми вечната лъжлива надежда, която носи, защото така или иначе е просто един приятен преход, след когото събираш вътрешностите си по пътя, защото си скачла прекалено високо от радост. Заблуда до някаква огромна степен... завладян си от нелепото чувство, че всичко това ще трае вечно и че си толкова щастлив, колкото отново няма да може да бъдеш. Уви. Особено ако приемаш по-емоционално нещата от живота, гарантирам, че една истинска любов ще ти ебе майката за отрицателно време и дори няма да се усетиш кога ще втасаш толкова силно, че да не можеш да си намериш мястото с месеци , а може би години.
До тук стана ясно, колко е ужасно мнението ми на този етап. Е да, ама въпреки това пожелавам всеки му...да я изпита истинска чиста силна разтърсваща поне веднъж...и дори да гледа да е само веднъж, защото втори път би бил прекалено фатален...поне за мен.
Колко трае? Несподелената трае вечно.
Върнете се в началото Go down
https://grunge-bg.bulgarianforum.net
right in two
Манияк
Манияк
right in two


Cancer Брой мнения : 801
Точки : 1008
Репутация : 7
Дата на регистрация : 12.07.2010
Възраст : 30
Местожителство : Пловдив, България

Любовта трае три години... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любовта трае три години...   Любовта трае три години... Icon_minitimeПон Ное 01, 2010 3:09 am

Да, любовта трае три години.
Защо?
Защото.
Върнете се в началото Go down
Гаднярка
Активен
Активен
Гаднярка


Брой мнения : 145
Точки : 157
Репутация : 0
Дата на регистрация : 07.09.2010

Любовта трае три години... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любовта трае три години...   Любовта трае три години... Icon_minitimeПон Ное 01, 2010 8:52 am

Хех големи математици сме ...Само дето не разбирам как може да се пресмята трайността на чувставата???о.0 Признавам! - Нямам опит в тези неща, но съм наблюдавла доста хора, които се обичат истински. Най- яркия пример са родителите ми. Ето, те вече почти 21 години продължават да се обичат и всички неподходящи един с друг хора им завиждат за любовтта... аз също. Едва ли ще срещна такъв тип човек, че да си паснем така. Сигурно ще е някой ръбат пън. Обаче хората се надяват на това.
Разбира се, че хората си омръзват, че имат сдърпвания за това онова, дори и грандиозни скандали, обаче наблюдавайки ги, аз си мсиля че ако се обърнат един към друг дори и в най-неподходящия момент и се попитат от какво са уморени, какво ги дразни в другия.. сигурна съм че такова нещо няма да назоват. Иии да любов според мен си съществува, нищо, че хоарата не се интересуват от това до определен етап от живота си. Не се правя на Аристотел...просто си мисля, че е така. И мсиля си и още нещо- че на мене още не ми е време да говоря за това :).
Върнете се в началото Go down
Char
Администратор
Администратор
Char


Scorpio Брой мнения : 672
Точки : 737
Репутация : 3
Дата на регистрация : 17.10.2010
Възраст : 31

Любовта трае три години... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любовта трае три години...   Любовта трае три години... Icon_minitimeПон Ное 01, 2010 9:00 am

Чела ли си книгата на Бегбеде? Всъщност не си говорим за точни периоди...а за преходност като цяло. Просто ни трябва някакъв времев континиум, във който да напъхаме темата.
Този е идеален.
Цитат :
Често разправят, че след като мине известно време, страстта се превръщала в "нещо друго", по-здраво и по-прекрасно.
Да, всъщност. Нарича се приятелство и е евентуално възможно. Но за тези, които искат да ми кажат, че това е Истинската Любов....
просто не. : )
Любовта е страхотна, но си има срок на годност. И пресъхва, когато започнеш да остаряваш, тва е. Кой кога започва да остарява- това е индивидуално.
Върнете се в началото Go down
Neli
Активен
Активен
Neli


Scorpio Брой мнения : 138
Точки : 144
Репутация : 0
Дата на регистрация : 23.09.2010
Възраст : 30

Любовта трае три години... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любовта трае три години...   Любовта трае три години... Icon_minitimeПон Ное 01, 2010 12:40 pm

Според мен любовта би "пресъхнала" само ако на човека, с когото си, си показал всичко от себе си, дал си му всичко, станали сте си скучни и безинтересни... но поне досега с Любимият не ми се е случвало и си мисля че никога няма да се случи, защото и двамата имаме още много мечти, които да сбъдваме и много неща, които искаме да "открием" и научим и направим...
Върнете се в началото Go down
http://nirvanabg.deviantart.com/
Sponsored content





Любовта трае три години... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любовта трае три години...   Любовта трае три години... Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Любовта трае три години...
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» 19 души загинаха на Парада на любовта в Германия

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
grunge-bg :: Други :: Философски изблици / Размисли / Страсти-
Идете на: