grunge-bg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Български форум за Grunge
 
ИндексИндекс  PortalPortal  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Биографичната книга за Кърт Кобейн

Go down 
+7
Гаднярка
Illnath
reject48
Demia
anemic_royalty
right in two
Synaesthesia
11 posters
АвторСъобщение
Synaesthesia
Администратор
Администратор
Synaesthesia


Pisces Брой мнения : 1383
Точки : 2311
Репутация : 0
Дата на регистрация : 11.07.2010
Възраст : 34
Местожителство : grungeland

Биографичната книга за Кърт Кобейн Empty
ПисанеЗаглавие: Биографичната книга за Кърт Кобейн   Биографичната книга за Кърт Кобейн Icon_minitimeНед Юли 11, 2010 9:53 am

Биографичната книга за Кърт Кобейн Nirvana-biografiata-na-kyrt-kobejn-charls-r-kros


Книгата е дело на Чарлс Крос. Онлайн поръчката навсякъде струва 22 лева.

ЕДИНСТВЕНО в българското издание на „Биографията на Кърт Кобейн” фигурира пълна дискография на Nirvana и на неговите странични проекти, допълнени с превод на обръщенията му към слушателите от албумите Nevermind и Incesticide.


Линк за поръчка: http://www.book.store.bg/p26616/nirvana-biografiata-na-kyrt-kobejn-charls-r-kros.html

Както и в ''На Тъмно'' : http://www.natamno.com/products/NIRVANA-%252d-БИОГРАФИЯТА-НА-КЪРТ-КОБЕЙН-2-изд..html



Последната промяна е направена от СмотЛа на Вто Авг 03, 2010 6:42 am; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото Go down
https://grunge-bg.bulgarianforum.net
right in two
Манияк
Манияк
right in two


Cancer Брой мнения : 801
Точки : 1008
Репутация : 7
Дата на регистрация : 12.07.2010
Възраст : 30
Местожителство : Пловдив, България

Биографичната книга за Кърт Кобейн Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Биографичната книга за Кърт Кобейн   Биографичната книга за Кърт Кобейн Icon_minitimeВто Юли 13, 2010 1:28 am

Ох ами какво ще кажете за това .......Раздразних ви, нали :D
Върнете се в началото Go down
anemic_royalty
Манияк
Манияк
anemic_royalty


Cancer Брой мнения : 223
Точки : 271
Репутация : 9
Дата на регистрация : 13.07.2010
Възраст : 32

Биографичната книга за Кърт Кобейн Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Биографичната книга за Кърт Кобейн   Биографичната книга за Кърт Кобейн Icon_minitimeВто Юли 13, 2010 12:07 pm

Книгата е супер, до голяма степен именно заради нея са зарибих толкова здраво по нирвана и крът.Но от литаратурна гледна точка е написана уникално готино, а краят, срам не срам, наистина ме разрева.
Единственото което не ми допадна е факта, че Кортни малко се изкарва светица, а Кърт, видите ли, играе ролята на демона който я изкушава да се друса...Сега, нз, може и така да е било, но просто ми изглежда малко преувеличено.
Та, в общи линии книгата е наистина добра, *време за безплатна реклама* вземете си я, няма да съжелявате.
А не знам дали знаете, но в другите страни естествено има издадени дневниците на Кърт.Доста се рових но успях да намеря някакви преводи на български на част от тях, ако успея да ги намеря тука ще ги поста и тях ;)
Върнете се в началото Go down
right in two
Манияк
Манияк
right in two


Cancer Брой мнения : 801
Точки : 1008
Репутация : 7
Дата на регистрация : 12.07.2010
Възраст : 30
Местожителство : Пловдив, България

Биографичната книга за Кърт Кобейн Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Биографичната книга за Кърт Кобейн   Биографичната книга за Кърт Кобейн Icon_minitimeВто Юли 13, 2010 2:52 pm

anemic_royalty написа:

Единственото което не ми допадна е факта, че Кортни малко се изкарва светица, а Кърт, видите ли, играе ролята на демона който я изкушава да се друса...Сега, нз, може и така да е било, но просто ми изглежда малко преувеличено.

Има нещо вярно, малко пресилваш нещата, но определено се намеква на това, че Кърт "изкушавал" Кортни..
Върнете се в началото Go down
Demia
Скучаещ
Скучаещ
Demia


Брой мнения : 36
Точки : 39
Репутация : 0
Дата на регистрация : 24.07.2010

Биографичната книга за Кърт Кобейн Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Биографичната книга за Кърт Кобейн   Биографичната книга за Кърт Кобейн Icon_minitimeСъб Юли 24, 2010 1:07 pm

Книгата наистина е уникална и е адски добре написана.Прочетох я за няма и 24 часа, толкова ме грабна...Заслужава си.
Върнете се в началото Go down
reject48
Мързеливец
reject48


Cancer Брой мнения : 7
Точки : 16
Репутация : 3
Дата на регистрация : 23.07.2010
Възраст : 30
Местожителство : София , Младост

Биографичната книга за Кърт Кобейн Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Биографичната книга за Кърт Кобейн   Биографичната книга за Кърт Кобейн Icon_minitimeНед Юли 25, 2010 3:06 pm

Аз си я купих много отдавна от славейков за 30 лв. и се стигам посредата и после я оставям и почвам от начало понеже не си спомням до къде бях стигнал. Иначе аз много бих искал да си намеря книгата която коментира дневниците на Кърт тя ще ми е доста по интересна според мен... не знам защо посто така мисля :) .
Върнете се в началото Go down
Illnath
Активен
Активен
Illnath


Брой мнения : 127
Точки : 194
Репутация : 0
Дата на регистрация : 12.07.2010
Местожителство : Seattle

Биографичната книга за Кърт Кобейн Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Биографичната книга за Кърт Кобейн   Биографичната книга за Кърт Кобейн Icon_minitimeПет Юли 30, 2010 10:01 am

19 кинта с тънки корици може да си я поръчате във всеки bookstore (в бг книжарница е доста размито понятие)
Върнете се в началото Go down
Synaesthesia
Администратор
Администратор
Synaesthesia


Pisces Брой мнения : 1383
Точки : 2311
Репутация : 0
Дата на регистрация : 11.07.2010
Възраст : 34
Местожителство : grungeland

Биографичната книга за Кърт Кобейн Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Биографичната книга за Кърт Кобейн   Биографичната книга за Кърт Кобейн Icon_minitimeВто Сеп 07, 2010 3:34 am

Искам да се похваля, че Я ПИПАХ тая книга и я разглеждах и дори прочетох няколко пасажа...беше с твърди корици ииии беше много яко...ще си я закупя и аз...някой ден Биографичната книга за Кърт Кобейн 206160 Биографичната книга за Кърт Кобейн 892148
Върнете се в началото Go down
https://grunge-bg.bulgarianforum.net
Гаднярка
Активен
Активен
Гаднярка


Брой мнения : 145
Точки : 157
Репутация : 0
Дата на регистрация : 07.09.2010

Биографичната книга за Кърт Кобейн Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Биографичната книга за Кърт Кобейн   Биографичната книга за Кърт Кобейн Icon_minitimeСря Сеп 08, 2010 12:49 am

Книгата наистина е уникална....купих я преди година за около 30лв. но наистина си струваше...в момента дори я чета за вори път...Адски е интересна- пълна е с интересни факти и истории и въобще си вадя един извод- Кърт е бил пич! Ъъ...и да краят е наистиина покъртителен! И наистина тези, които не са чели книгата ще ви дам един съвет "ПРОЧЕТЕТЕ Я!"
Върнете се в началото Go down
MrMoustache
Администратор
Администратор
MrMoustache


Taurus Брой мнения : 893
Точки : 2317
Репутация : 6
Дата на регистрация : 01.08.2010
Възраст : 39
Местожителство : София

Биографичната книга за Кърт Кобейн Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Биографичната книга за Кърт Кобейн   Биографичната книга за Кърт Кобейн Icon_minitimeСря Сеп 08, 2010 3:16 am

Определено книгата си заслужава. И който не я е прочел, има какво да научи от нея.
Честно казано, дълго време не вярвах, че ще бъде преведена на български. Все пак в световен мащаб излезе есента на 2001 година, а тук се появи "само" 7 години по-късно Биографичната книга за Кърт Кобейн 799658
Като я видях, направо не можех да повярвам - веднага я "грабнах".
Даже в момента имам два екземпляра от нея Биографичната книга за Кърт Кобейн 799658
Вторият(с меките корици), ненадейно го спечелих от радио StarFm в началото на годината. Биографичната книга за Кърт Кобейн 794983
Върнете се в началото Go down
cobain_love_f
Мързеливец
cobain_love_f


Taurus Брой мнения : 2
Точки : 2
Репутация : 0
Дата на регистрация : 19.07.2010
Възраст : 34
Местожителство : bulgaria

Биографичната книга за Кърт Кобейн Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Биографичната книга за Кърт Кобейн   Биографичната книга за Кърт Кобейн Icon_minitimeСъб Сеп 11, 2010 4:52 pm

аз в момента я чета :) толкова ме е грабнала че ме мързи да седна на компютъра.Толкова добре написана толкова заинтригуваща,че нямам търпение да я поречета и след това да я препрочета Биографичната книга за Кърт Кобейн 206160
Върнете се в началото Go down
Neli
Активен
Активен
Neli


Scorpio Брой мнения : 138
Точки : 144
Репутация : 0
Дата на регистрация : 23.09.2010
Възраст : 30

Биографичната книга за Кърт Кобейн Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Биографичната книга за Кърт Кобейн   Биографичната книга за Кърт Кобейн Icon_minitimeЧет Сеп 23, 2010 11:39 am

Преди 2 години ми я пдоариха и веднага я прочетох..
Мисля скоро да я почвам пак, че сигурно съм позабравила някои неща ;ь
Много ми беше интеренса
Върнете се в началото Go down
http://nirvanabg.deviantart.com/
Synaesthesia
Администратор
Администратор
Synaesthesia


Pisces Брой мнения : 1383
Точки : 2311
Репутация : 0
Дата на регистрация : 11.07.2010
Възраст : 34
Местожителство : grungeland

Биографичната книга за Кърт Кобейн Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Биографичната книга за Кърт Кобейн   Биографичната книга за Кърт Кобейн Icon_minitimeЧет Ное 25, 2010 10:02 am

Идва Коледа. Кой иска да ми я купи? Биографичната книга за Кърт Кобейн 799658 Биографичната книга за Кърт Кобейн 969563 Биографичната книга за Кърт Кобейн 854791
Върнете се в началото Go down
https://grunge-bg.bulgarianforum.net
Char
Администратор
Администратор
Char


Scorpio Брой мнения : 672
Точки : 737
Репутация : 3
Дата на регистрация : 17.10.2010
Възраст : 31

Биографичната книга за Кърт Кобейн Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Биографичната книга за Кърт Кобейн   Биографичната книга за Кърт Кобейн Icon_minitimeЧет Ное 25, 2010 10:10 am

Да, и аз това питам....сериозно
Ако не искате да бъдете баннати, бъдете мили към Гадминистраторките си. :д
Върнете се в началото Go down
Synaesthesia
Администратор
Администратор
Synaesthesia


Pisces Брой мнения : 1383
Точки : 2311
Репутация : 0
Дата на регистрация : 11.07.2010
Възраст : 34
Местожителство : grungeland

Биографичната книга за Кърт Кобейн Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Биографичната книга за Кърт Кобейн   Биографичната книга за Кърт Кобейн Icon_minitimeНед Май 08, 2011 4:39 am

На страница ''110'' съм. Не мога да опиша вълнението си, че я притежавам най-после тази книга. Обаче от прочетеното до тук съм тотално разочарована. Поради адски много причини... не искам да ме разбирате грешно, не съм очаквала, че тази книга ще бъде като Библията и вътре ше пише само възхваляващи Кърт слова, които да го издигат в невиждан култ. Не. Обаче въпреки всичко пак има страшно много неща, които тотално ме отвратиха. Глупаво е, защото информацията, кояот е описана вътре е събирана от кол и въже, от някви роднини и приятели и далечни близки, дето не са давали 5 пари за него и говорят само по някъв си блед спомен от преди десетки години. И всеки казва различни версии за всяка една случка, негова реплика или действие. Всичко се изопачава и всичко си противоречи. Един вид се изкарва, че всичко, което беше споделил в ония интервюта в ''about a son'', както и всички други отделни интервюта се оказват преувеличени и неверни. До това, което прочетох до тук ми направи впечатление, че са го изкарали превземка и лъжец. Което въобще не ми допадна. На абсолютно една страница има по един факт, които е итъкнат по съвсем различен начин, от този, който Кърт е споделял някога някакси и пред който и да било.
Навсякъде срещам ебахти кофти разминаванията, което е шибано за нас феновете смисъл..нали тази книга за нас е написана? Да се запознаем с неговия живот? Еми там пише чак такива грозни и тъпи подробности, каквито нито могат да бъдат 100% сигурни, тъй като никой едва ли е присъствал лично на тях или пък помни в такива детайли... според мене тая книга съква. Дано до нейния край да ми промени мнението. Биографичната книга за Кърт Кобейн 129277
Върнете се в началото Go down
https://grunge-bg.bulgarianforum.net
Char
Администратор
Администратор
Char


Scorpio Брой мнения : 672
Точки : 737
Репутация : 3
Дата на регистрация : 17.10.2010
Възраст : 31

Биографичната книга за Кърт Кобейн Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Биографичната книга за Кърт Кобейн   Биографичната книга за Кърт Кобейн Icon_minitimeНед Май 08, 2011 4:47 am

Аз пък приключих книгата.
обективно погледнато, те разбирам, Ро, но вземи предвид ето кои неща:
а) имал е недостатъци. доста, да. приеми го....всички имаме. Ако само се опиташ да си представиш, че всичките ти недостатъци са натъпкани в 500 страници, ще останеш учудена колко зле звучи всичко. И аз не останах очарована от някои негови странности, но ето какво: много ми е по-лесно да обичам някого, чиито най-тъмни страни познавам. По-лесно ми е да го чувствам близък и тн

б) лъжите му- мисля, че някои от тях са били съвсем неумишлени. Говоря от опит- веднъж самозалбудиш ли се сам, лесно е да залбудиш другите. Понякога човек не се усеща колко лесно изрича лъжи, сякаш сами изскачат от устата му...
Та, били са и не чак толкова големи. Това за пушките в реката- е, голяма работа, не си е купил китара, купил си е усилвател. BIG DEAL. Или за моста- е, не е спал под мост, спал е в кашон. Не звучи много по-удобно.
Кърт е бил, както каза някой "дебелокож и уязвим" и тази уязвимост го е карала да си изработва разни защитни механизми...

в) Този Чарлс Крос. Чувам, че бил приятелче на Кортни. Ти май още не си стигнала дотам, но ще забележиш колко леко са подминати недостатъците на Кортни, как постоянно е изтъквана като пънк-богиня, като по-благоразумната, по-смелата и решителната.
Отделя и се голямо внимание.
Харесва ми също как са сбичкали смъртта на Кърт в една страница- без подробностите за липсващата му кредитна карта, без НИЩО за развода, пред който са били с Кортни, без нищо за дозата хероин, която поне три пъти е превишавала леталната....
Абе, разбираш.

Това, което трябва да разбереш за тази книга, е че ти разкрива неща, които други автори, които боготворят Кърт , биха ти спестили, но съвсем не е обективна.

според мен : )
а пък и, 27 години живот са това, ключовите моменти са описани, но не е обърнато внимание на малките прояви на обич, спокойните дни, щастливите моменти.
Нека четем между редовете
Върнете се в началото Go down
MrMoustache
Администратор
Администратор
MrMoustache


Taurus Брой мнения : 893
Точки : 2317
Репутация : 6
Дата на регистрация : 01.08.2010
Възраст : 39
Местожителство : София

Биографичната книга за Кърт Кобейн Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Биографичната книга за Кърт Кобейн   Биографичната книга за Кърт Кобейн Icon_minitimeНед Май 08, 2011 11:05 am

При все че книгата не е разказана от първо лице, няма начин да не се получат и "разминавания".
Още повече, че една и съща случка може да бъде възприета и интерпретирана по различен начин от няколко души. И тук вече зависи авторът как е приел нещата, ако речем че е получил примерно 3-4 различни гледни точки или спомени за един определен конкретен случай.
Като цяло Чарлс Крос се е заел с доста трудна задача и предполагам, че на места написаното от него се приема за някакъв вид полу-истина.
То всъщност има и други книги за Нирвана и Кърт Кобейн и там може съответните автори да са показали нещата в друга светлина.
Иначе за странностите на даден човек, бил той Кърт Кобейн или не, мен лично почти нищо не би ме учудило. Все пак всеки си има разни причудливи страни на характера.
Върнете се в началото Go down
Synaesthesia
Администратор
Администратор
Synaesthesia


Pisces Брой мнения : 1383
Точки : 2311
Репутация : 0
Дата на регистрация : 11.07.2010
Възраст : 34
Местожителство : grungeland

Биографичната книга за Кърт Кобейн Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Биографичната книга за Кърт Кобейн   Биографичната книга за Кърт Кобейн Icon_minitimeНед Май 08, 2011 11:21 am

@ Char, чакай... аз не се влияя от тази книга. За мен Кърт си остава моя идол номер едно, няма книга, стария, вестник, списание или 50 книги , които да ми променят мнението за него.
Дразни ме това, че от една страна тази книга е полезна... за феновете. Хубаво е, че я има и че са се сетили да я напишат ( а и како споменаха по-горе не е само една ) Но в тази точно има неща, които ми бият на супер простотия.
Както каза ти Кортни се изобразява като принцеса и света вода ненапита, а той... за вечно хленчещия и преувеличаващ собсвеното си положение депресар.
Еми хубаво, ама нали се сещаш, че пък от една страна е супер некоректно спрямо него. Той отдавна не е на тази земя и вече всеки може да си приказва каквото си ще за него, независимо дали положително или отрицателно и е нормално да има хора, които да се влияят от това или да му вярват, защото него отдавна го няма, за да каже как наистина стои всяка една ситуация, която всички се опитват да си интерпретират и преправят. Ми може би не е той този, който е преувеличавал и дори лъжел неосъзнато. Може би живота му е бил дори 3 пъти по-тежък, отколкото е споделял приживе и отколкото е описано в тази книга.
Все пак замисли се обективно над нещата... приживе той е разказвал с такава бокла погнуса и ирония за семейството си и за отношението на повечето хора в живота му към него, а сега го няма и изведнъж се появява няква си книга, в която се оказва, че ''силно си е оцветявал и е преувеличавал'' Ама кой знае? Все пак реално погледнато, ако се замислиш разумно, цялата тази информация , с която разполага автора е от точно тия въпросни хора, които Кърт преди е споменавал с най-голяма погнуса. Нормално е всички сега да си украсяват и да умаловажават всичко, което се е случвало с него тогава.
Според мен родителите му са били абсолютни тъпаци. Без никакво извинение и без никакъв мек тон. Защото тях никога ги е нямало в картинката. Какъвто и е да е синът ти, ако си истински родител никога няма да го заебеш на произвола на съдбата. И когато знаеш, че е толкова чувствително разположен към заобикалящия го свят , как може да го захвърлят така? И след като едва на такава млада и ранна възраст той се самоубива и целия свят разбира за това, те вместо да са съкрушени... няма нито едно интервю с някой от тях, няма ги дори на нито една снимка, освен на тези от ранната му детска възраст от преди 147 години. А в книгата явно авторът е разговарял с тях, за да черпи материал за книгата си и там се личи как не говорят почти нищо за него, а в редките случай се опитват да го изкарат така, сякаш абсолютно всичко, което казва е ебахти гнилата прокиснала лъжа , само дето никой човек не би седнал да си измисля такива неща. Тоя човек е бил подлаган на ебахти небрежното незаинтересовано и хладно отношение, родителите му са били тотални задници и сега какво се очаква оттях да разказват? Не приемам нито една от думите им за чиста монета. Окей, не приемам и думите на Кърт за 100%-ова истина. Но въпреки това, той не е имал плюс в това да си измисля, а те имат минус от това да си признаят истината, така че никога казаното за него от един човек, от друг човек или от самия него никога няма да си паснат. За това когато е написана една книга за дадена известна личност, предпочитам да е написана по негов дневник,мемоар или по негови записи или собствени думи. А не някви палчовци или съученици, които са го виждали последно преди 60 години да разправят кое от него споменатото е истина и кое не е. Така че за мен всичко това е глупост. Аз си я купих тая книга по-скоро за чистото притежания. Просто обичам да притежавам разни неща свързани с него. Но ЗА СЕГА...съдържанието на тая книга искрено ме дразни.
Върнете се в началото Go down
https://grunge-bg.bulgarianforum.net
Synaesthesia
Администратор
Администратор
Synaesthesia


Pisces Брой мнения : 1383
Точки : 2311
Репутация : 0
Дата на регистрация : 11.07.2010
Възраст : 34
Местожителство : grungeland

Биографичната книга за Кърт Кобейн Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Биографичната книга за Кърт Кобейн   Биографичната книга за Кърт Кобейн Icon_minitimeНед Май 08, 2011 11:35 am

Имам предвид..не искам да ме взимаш за някаква филмирана. Ама просто допускам много силно възможността, повече от половината от тая книга да е пълна спекулация. Те са останали единствените му живи близки там...родители, близки и оная кранта Кортни Те разполагат със силата... каквото и да измислят сега за него може да бъде възприемано оттук нататък като чиста истина. Така истинската му личност се убива, споменът се изтърква и развалят всичко.
Я ми кажи защо в ''the last 48 hours'' или други документални проекти за него никъде ги няма техните? Защо не застанат пред камерата и не кажат всичко, което пише в тази книга?Реално с покления напред и това силно размиване на мозъци след време може за него спомена да бие повече като на некъв побъркан наркоман, дето си е съчинявал историики и не е знаел къде се намира, като ако си помислиш...може да е бил съвсем искрен и да е разказвал самата истина за своя живот. А те ся пишат хиляда книги , пълнят си гушите с пари от тия спекулации и ''сензационни разкрития'' ... всичко е за пари на тоя шибан свят. И оная уруспуя Кортни сега съм сигурна, че с тоя филм дето ше излезе се е постарала да изопачи всичко и да си изтъкне отново някоя си своя удобна версия за всичко.
Шибани лакомии!
Върнете се в началото Go down
https://grunge-bg.bulgarianforum.net
Char
Администратор
Администратор
Char


Scorpio Брой мнения : 672
Точки : 737
Репутация : 3
Дата на регистрация : 17.10.2010
Възраст : 31

Биографичната книга за Кърт Кобейн Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Биографичната книга за Кърт Кобейн   Биографичната книга за Кърт Кобейн Icon_minitimeНед Май 08, 2011 11:41 am

Цитат :
Еми хубаво, ама нали се сещаш, че пък от една страна е супер некоректно спрямо него. Той отдавна не е на тази земя и вече всеки може да си приказва каквото си ще за него
Мда, именно за това се пишат биографии основно за мъртви звезди- не могат да тръгнат да ти търсят сметка. Цинично? Сигурно.
Но това е...като да анализираш стихотворения на мъртви поети.
Вземаш мнение оттук, мнение оттам. И голи факти. И накрая...уж си сглобил цялата душа. Ама не е така....
Аз няма да тръгна да отричам подкрепените с чужди мнения факти за Кърт, но мога да отрека това, което Чарлс твърди, че той си е мислел.
Е, извинявай, Чарлс, това си е лично твое мнение. Това, че си чел нечий дневник не значи, че си станал страхотен телепат.

за описанието на смъртта му изобщо няма да говоря, стигни първо до него :Д

P.S. Колкото за техните- съгласна съм.
всички мислят, че преувеличава работата, но по един или друг начин, те са се дистанцирали от него, заебали са го и едва ли са били много нещастни след смъртта му...с техните безкрайни нови семейства и деца.
така че....знам как е със вечните семейни скандали и дори да не звучи ужасно, е достатъчно зле.
Върнете се в началото Go down
MrMoustache
Администратор
Администратор
MrMoustache


Taurus Брой мнения : 893
Точки : 2317
Репутация : 6
Дата на регистрация : 01.08.2010
Възраст : 39
Местожителство : София

Биографичната книга за Кърт Кобейн Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Биографичната книга за Кърт Кобейн   Биографичната книга за Кърт Кобейн Icon_minitimeПон Май 09, 2011 10:21 am


Еми принципно хората имат навика в определени случаи да преиначават в известна степен нещата, за да изглеждат в по-добра за тях светлина. И тук вече не е ясно дали интервюираните от авторът са понагласили нещо или Кърт е поизменил някои случки. А истината може и да е някъде по средата.
И в този ред на мисли аз лично не смятам че Чарлс Крос умишлено е преиначил нещо. Предполагам, че е систематизирал нещата така както са му били преразказани от тези 3ти лица, но си е доста вероятно те да са попроменили нещо (къде умишлено, къде от дистанцията на времето да са позабравили някои детайли...)
Често казано бих приел за чиста монета само спомени разказани от Крист. Не мисля, че той би преиначил нещо. Може и да греша, но смятам че до самият край наистина го е било грижа за Кобейн. Въпреки, че до колкото знам Къртни е настройвала Кърт срещу него и отошенията между двамата не са били същите, като в началото. Но Новоселич е добряк, то си му личи. И все си мисля, че смъртта на Кобейн я е приел доста трудно и просто вече не му се е занимавало след това. Аз поне на това отдавам, че след края на Нирвана той не участва почти в никакви банди и проекти, независимо че е добър музикант.
Върнете се в началото Go down
Synaesthesia
Администратор
Администратор
Synaesthesia


Pisces Брой мнения : 1383
Точки : 2311
Репутация : 0
Дата на регистрация : 11.07.2010
Възраст : 34
Местожителство : grungeland

Биографичната книга за Кърт Кобейн Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Биографичната книга за Кърт Кобейн   Биографичната книга за Кърт Кобейн Icon_minitimeПет Май 13, 2011 3:05 pm

Oбаче не мога да отрека, че има места в тази книга, на които съм се смяла цял ден на глас... Кърт определено е бил луда глава. И то меко казано! Както и Крист... по всичко си личи, че са имали несравнимо забавни времена тогава с групата, по концерти турнета и прочее... Най-много съм се смяла на оная изцепка с първия по-висок хонорар на групата, с който Кърт си е купил детска триколка и е отишъл с нея на среща с някакъв продуцент... Биографичната книга за Кърт Кобейн 799658 Биографичната книга за Кърт Кобейн 799658 Биографичната книга за Кърт Кобейн 799658 УНИКАЛНО ДОБРО! Или пък с болничното легло и пожарогасителят ... Биографичната книга за Кърт Кобейн 799658 Бахти пича... никак не си е губил времето. Възхищавам му се на чувството за хумор направо, което е имал...
Биографичната книга за Кърт Кобейн 799658 И как Крист се е събличал по бельо и е скачал през прозорците на оная къща, в която са забивали много преди да станат интересни... пълни диваци, чисто чудо е , че с това си поведение , с дузините изпотрошени хотелски стаи и инструменти и обурудване продуцентските им къши са ги търпяли... Биографичната книга за Кърт Кобейн 799658 Биографичната книга за Кърт Кобейн 799658 ... удивително човече Биографичната книга за Кърт Кобейн 799658
Върнете се в началото Go down
https://grunge-bg.bulgarianforum.net
Char
Администратор
Администратор
Char


Scorpio Брой мнения : 672
Точки : 737
Репутация : 3
Дата на регистрация : 17.10.2010
Възраст : 31

Биографичната книга за Кърт Кобейн Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Биографичната книга за Кърт Кобейн   Биографичната книга за Кърт Кобейн Icon_minitimeСъб Май 14, 2011 11:59 am

Ахаха, да, Крист, майко. :ДД
каква откачалка е бил.
той я пребива някого, я си сваля тениската и прави глупости а иначе е такава душичка- само като му видиш лицето ти става ясно.

И това с Кърт и колелото :Д
което го изкараха нещо като "незрял каприз" или нещо от сорта, за мен си е проява на добро чувство за хумор, аз бих се смяла на мястото на продецунтите, лол.
Empty TV, сещаш се. Биографичната книга за Кърт Кобейн 218853
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Биографичната книга за Кърт Кобейн Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Биографичната книга за Кърт Кобейн   Биографичната книга за Кърт Кобейн Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Биографичната книга за Кърт Кобейн
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Кърт Доналд Кобейн
» Кърт Кобейн и Аксел Роуз
» Кърт Кобейн - Vh1 100 най - шокиращи момента в музиката
» 16 неща, които не знаеш за Кърт Кобейн
» Джейк Гиленхал иска да изиграе Кърт Кобейн

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
grunge-bg :: Нирвана / Nirvana :: Кърт Доналд Кобейн-
Идете на: