grunge-bg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Български форум за Grunge
 
ИндексИндекс  PortalPortal  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Стивън Кинг

Go down 
+3
Char
right in two
bog4eto
7 posters
АвторСъобщение
bog4eto
Новак
Новак
bog4eto


Брой мнения : 12
Точки : 14
Репутация : 0
Дата на регистрация : 27.08.2010
Местожителство : София

Стивън Кинг Empty
ПисанеЗаглавие: Стивън Кинг   Стивън Кинг Icon_minitimeПет Авг 27, 2010 2:58 pm

Обикновено във форумите на Стивън Кинг(случайност или не) попадам повече на хора,почитатели на метъла,рока,грънджа и подобни. Та предполагам,че и тук ще се намери някой,който е фен на творчеството му :) Защо той,с какво ви грабна? Любима книга? ....
Върнете се в началото Go down
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000867565170
right in two
Манияк
Манияк
right in two


Cancer Брой мнения : 801
Точки : 1008
Репутация : 7
Дата на регистрация : 12.07.2010
Възраст : 30
Местожителство : Пловдив, България

Стивън Кинг Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стивън Кинг   Стивън Кинг Icon_minitimeСъб Авг 28, 2010 3:41 am

Да, един от най-любимите ми автори! Не знам какво точно ми харесва в него, но е единствения хорър писател, който чета. Вниква много добре в човешката същност и има някакъв много специфичен език на писане, харесвам описанията му..убийствата, смъртта, вулгарността..Винаги съм обожавала качествата, които придава на измислени и несъществуващи неща..когато го чета, винаги оживяват в съзнанието ми.
Чела съм много негови неща, но най-най любимата ми е "Роуз Мадър"..как, по дяволите можеш да напишеш нещо подобно..това граничи с абсурдността...
Това е единствения автор, който ПРИ АБСОЛЮТНО ВСЯКА НЕГОВА КНИГА..ме кара да настръхвам цялата..........
Върнете се в началото Go down
Char
Администратор
Администратор
Char


Scorpio Брой мнения : 672
Точки : 737
Репутация : 3
Дата на регистрация : 17.10.2010
Възраст : 31

Стивън Кинг Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стивън Кинг   Стивън Кинг Icon_minitimeНед Окт 17, 2010 5:51 am

Седя сега и се чудя....
да си копирам ли мнението от някой друг форум (имам едни километрични романи там),
да напиша ли ново...
Кинг ми е любимият писател.
Мразя, когато кажа въпросната фраза и някой подхване
"Ами естествено, той стана любим писател на всички, той стана КЛИШИРАН".
Окей, това е гадно. Само че няма да спра да го обичам, защото е клиширан.
И той няма да спре да е гений, защото е клиширан.
Съжалявам.
Та:

държа да отбележа, че "Зеленият път" ми беше първата негова книга.
Просто ме отвя...
Два дена без излизане от нас, защото я четох онлайн. :д
Чела съм не повече от 15 негови книги - радвам се, че има още много да откривам- и сега ще изброя кои по мое мнение са най-най. ама НАЙ.

Зеленият път.
Гняв.
Дългата разходка.
То.
Сиянието.
Гробище за домашни любимци.
Живата факла.
Сблъсък.
Мизъри.
За писането: Мемоари на занаята. (книгата, която окончателно ме влюби в самия Кинг, а не само в творчеството му)
ии...
Тъмната кула.

Да, най-доброто за накрая. Епичната сага в 7 тома. Надявам се някой да я е чел, защото винаги ми се говори за Роланд.
Стивън Кинг 902905
Върнете се в началото Go down
Гаднярка
Активен
Активен
Гаднярка


Брой мнения : 145
Точки : 157
Репутация : 0
Дата на регистрация : 07.09.2010

Стивън Кинг Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стивън Кинг   Стивън Кинг Icon_minitimeПон Окт 25, 2010 1:22 pm

Този човек е луд...и именно затова ми харесва...
Чела съм : Мизъри, Зеленият път, То, Кери и още една, която забравих как се казва....и най ми харесва зеленият път нищо че докато я четох не ми се живееше...
genius
Върнете се в началото Go down
right in two
Манияк
Манияк
right in two


Cancer Брой мнения : 801
Точки : 1008
Репутация : 7
Дата на регистрация : 12.07.2010
Възраст : 30
Местожителство : Пловдив, България

Стивън Кинг Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стивън Кинг   Стивън Кинг Icon_minitimeПон Окт 25, 2010 1:29 pm

прочетете Роуз Мадър, прочетете, прочетете.
това е
Книгата.
Върнете се в началото Go down
Char
Администратор
Администратор
Char


Scorpio Брой мнения : 672
Точки : 737
Репутация : 3
Дата на регистрация : 17.10.2010
Възраст : 31

Стивън Кинг Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стивън Кинг   Стивън Кинг Icon_minitimeВто Окт 26, 2010 11:46 am

Все още съм предубедено сигурна, че нищо негово не може да е по-добро от Кулата.
:ДД
Кулата е...всичко.
Кулата е най-важното парче в пъзела. Нишката, която свързва почти всички негови произведения в едно...

Иначе във влака почнах "Дългата разходка" за трети път. Какво да се направи. Започнеш ли да четеш нещо негово, било то и за трети път, не можеш да спреш ей така. :Д
Стивън Кинг 17695
Върнете се в началото Go down
Char
Администратор
Администратор
Char


Scorpio Брой мнения : 672
Точки : 737
Репутация : 3
Дата на регистрация : 17.10.2010
Възраст : 31

Стивън Кинг Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стивън Кинг   Стивън Кинг Icon_minitimeВто Ное 09, 2010 11:37 am

Новината не е нова, но, уви, ще ми се да споделя....
ще правят филм по Кулата.
Стивън Кинг 523339
Не че е новина за радост. Не че може да се направи филм на нивото на книгата. Но все пак имах нужда от това. :Д

Ето какво ще е : 3 филма и тв сериал с няколко сезона.
3 филма са малко за 7 книги....тв сериал ми се струва прекалено...но как да е.

Режисьор на първия филм и първия сезон на сериала ще бъде Ron Howard (Willow, Apollo 13, How the Grinch Stole Christmas, A Beautiful Mind, The Missing, The Da Vinci Code, Angels & Demons), а сценарист Akiva Goldsman (A Beautiful Mind, The Da Vinci Code, I Am Legend, Angels & Demons, Fringe). Съпродуцент ще им бъде Brian Grazer.

“Building a franchise home for The Dark Tower is an exciting opportunity for this studio, and we’re thrilled that Stephen has entrusted us to bring his beloved novels to the big screen,” said Fogelson.

Цитат :
ENTERTAINMENT WEEKLY: In a perfect world, who would play Roland? Eddie? Susannah? Jake?

STEPHEN KING:The Twilight cast, of course! Just kidding. I haven’t got as far as casting in my thoughts, but when I write about Susannah Dean, I always kind of see Angela Bassett in my mind’s eye. Mostly I just want good people in those parts. Ron Howard will find them, I’m sure.

ENTERTAINMENT WEEKLY: And who would you want to play?

STEPHEN KING:I’d love to be the voice of Blaine the Mono.

<3
Върнете се в началото Go down
feronia
Мързеливец
feronia


Брой мнения : 8
Точки : 8
Репутация : 0
Дата на регистрация : 24.11.2010

Стивън Кинг Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стивън Кинг   Стивън Кинг Icon_minitimeСря Ное 24, 2010 1:28 pm

Кинг почнах с Живата факла. И досега си ми е една от любимите книги нищо че може и да не му е най добрата. Съответно намразих двата филма към нея, но Чарли винаги ще ми е една от любимите героини от книги.
После беше.. Очите на Дракона. Така само започнах да търся нови и нови книги, нещо, за което да се хвана и прочета..
Между другото, Ади, и аз тотално се влюбих в Кинг след като прочетох Мемоарите. Много съм се смяла, а и ми беше много интересно. Но ме учуди, че не намерих нищо за Кулата вътре. Или поне не помня да съм попаднала..
После самата Кула. Никога не съм се вманиачавала по нищо толкова много. Дори не мисля, че мога да го обясня, който я е чел, ще ме разбере, който не я чел, ще ме помисли за ненормална. Има моменти, за които само като си помисля, ми се плаче. И други, които са ме карали да се смея от сърце. И просто.. с тези поредици, когато следиш развитието и порастването им (макар че като се говори за порастване.. да, всъщност, всички порастват по един или друг начин) няма как да не се привържеш. Аз просто се привързах прекалено много.
Други книги..
Мъртвата зона. То. Гробище за домашни любимци. Зеленият път. Мизъри. Сиянието..
И, за да добавя към гореспоменатото бъдеще филмиране на кулата..
Обявена е датата или поне предполагаемата дата.
клик.

5/17/2013

5+1+7+2+0+1+3=19

;dd
<3
Върнете се в началото Go down
Char
Администратор
Администратор
Char


Scorpio Брой мнения : 672
Точки : 737
Репутация : 3
Дата на регистрация : 17.10.2010
Възраст : 31

Стивън Кинг Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стивън Кинг   Стивън Кинг Icon_minitimeСря Ное 24, 2010 1:33 pm

О, има ДВА филма към Живата факла?
гледах само единия
thank god. ;d
Беше ужасен..

Цитат :
Между другото, Ади, и аз тотално се влюбих в Кинг след като прочетох Мемоарите. Много съм се смяла, а и ми беше много интересно.
Сякаш се запознаваш с него....и си казваш "Боже , вече го обичам"

сега ще има едно голямо чакане да 2013....
вече се изнервих.

Ама тоя цитат

Цитат :
STEPHEN KING:I’d love to be the voice of Blaine the Mono.

-обичам Блейн! сигурна съм, че и Кинг го обича. сигурно обичам почти всички отрицателни герои in a way, без Пурпурния Крал.
Върнете се в началото Go down
feronia
Мързеливец
feronia


Брой мнения : 8
Точки : 8
Репутация : 0
Дата на регистрация : 24.11.2010

Стивън Кинг Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стивън Кинг   Стивън Кинг Icon_minitimeСря Ное 24, 2010 1:49 pm

принципно и аз обичам всички отрицателни герои, но не знам дали ми вярваш, мордред толкова ме изнервяше, че едва изчитах частите, в които той е на преден план.
Има втора час на Живата факла. Което.. не знам, стори ми се адски нелогично, при условие, че няма книга. Но както и да е..
Върнете се в началото Go down
Char
Администратор
Администратор
Char


Scorpio Брой мнения : 672
Точки : 737
Репутация : 3
Дата на регистрация : 17.10.2010
Възраст : 31

Стивън Кинг Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стивън Кинг   Стивън Кинг Icon_minitimeСря Ное 24, 2010 2:13 pm

Е, да, Мордред не беше нищо особено...
изпитах някаква краткотрайна жал към него.
аз си акцентирам на Блейн, Р.Ф. и , примерно, Пимли Прентис. :д
ок, не обичам и Дондейл, но все пак..

Цитат :
Има втора час на Живата факла. Което.. не знам, стори ми се адски нелогично, при условие, че няма книга.
Аз гледах точно втората....
страх и ужас.
Върнете се в началото Go down
Lunacy
Напредващ
Напредващ
Lunacy


Брой мнения : 23
Точки : 27
Репутация : 0
Дата на регистрация : 24.11.2010

Стивън Кинг Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стивън Кинг   Стивън Кинг Icon_minitimeСря Ное 24, 2010 5:47 pm

ох...мордред.
някак си ми беше по гадно докато не се беше родил, отколкото след това.
може би защото изпитвам ужас от бременността и такива неща (съвсем естествен процес чушки), не ми е много привлекателна идеята да си бременна с мордред... и той после да те изяде в паякообразна форма, ъх
кофти че на човека в черно така му видяха сметката, той заслужаваше по добър край.
иначе, кулата като цяло Стивън Кинг 111322 Стивън Кинг 111322 Стивън Кинг 111322 Стивън Кинг 111322

а стивън кинг си ми е любимия писател, още от както прочетох мъртвата зона
Върнете се в началото Go down
Char
Администратор
Администратор
Char


Scorpio Брой мнения : 672
Точки : 737
Репутация : 3
Дата на регистрация : 17.10.2010
Възраст : 31

Стивън Кинг Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стивън Кинг   Стивън Кинг Icon_minitimeЧет Ное 25, 2010 1:05 am

И на мене ми беше по-гадно, докато още беше в утробата, просто защото не знаех какво да очаквам и четейки какво прави Сузана насън, си мислех
"Какъв изрод, по дяволите, ще изплюе"
Колкото до Р.Ф., във един форум някой беше изказал следното мнение
"Всички очакваха Флаг да се конфронтира с Роланд и Роланд да го победи. (така е, аз го очаквах още от началото, нали книгата започва като се акцентира точно върху тях) Така че беше изненада и един вид разнообразие факта, че друг уби Мордред."



Кинг е пълен с изненади.
Върнете се в началото Go down
right in two
Манияк
Манияк
right in two


Cancer Брой мнения : 801
Точки : 1008
Репутация : 7
Дата на регистрация : 12.07.2010
Възраст : 30
Местожителство : Пловдив, България

Стивън Кинг Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стивън Кинг   Стивън Кинг Icon_minitimeПет Ное 26, 2010 12:17 am

не съм го чела от адски много време...от всички запалени фенове сигурно аз съм прочела най-малко негови произведения...просто ми е трудно да се спирам на един автор.. има толкова неща за четене!

искам да спомена нещо, което ми се случи преди време.
бях започнала да го смятам за банален..беше много странно.
ще ви кажа защо.
доста от книгите му са просто история.
а мен това адски ме дразни, един автор винаги трябва да пише между редовете!
това много ми влияе на вкуса. например, аз никога няма да издържа да прочета повече от 3 книги една след друга на Дж. Хадли Чейс. не мога.. адски е БЕЗСМИСЛЕНО.
но този период го преодолях, не знам как, тъй като от тогава не съм чела нищо негово Стивън Кинг 799658
Върнете се в началото Go down
Char
Администратор
Администратор
Char


Scorpio Брой мнения : 672
Точки : 737
Репутация : 3
Дата на регистрация : 17.10.2010
Възраст : 31

Стивън Кинг Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стивън Кинг   Стивън Кинг Icon_minitimeПет Ное 26, 2010 2:01 am

Е, зависи от това какво си чела на Кинг....но явно зависи и от вкуса.
Да, повечето от книгите му са истории...но това са триизмерни истории, имат дълбочина, карат те да преоткриеш много от себе си в тях, докато не забравиш , че са книги...
Пак повтарям :зависи какво си чела.
Според мен трябва да прочетеш "Тъмната кула"
Стивън Кинг 798372
Върнете се в началото Go down
LambOfGod
Активен
Активен
LambOfGod


Pisces Брой мнения : 106
Точки : 112
Репутация : 0
Дата на регистрация : 13.07.2010
Възраст : 29
Местожителство : където има картофи

Стивън Кинг Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стивън Кинг   Стивън Кинг Icon_minitimeНед Ное 28, 2010 8:41 am

Стивън Кинг Stephenkingbyhenrikjons

В някакъв фен сайт намерих т`ва :
"Стивън Кинг свири в рокбандата Rock Bottom Remainders, в която се изявяват също писателите Ейми Тан, Дейв Бари, Джеймс Макбрайд, Рой Блаунт и Скот Търоу. Мотото им е “Свирим музика така, както Металика пишат романи”. :Д

Обожавам го.
Стивън Кинг 798372
Върнете се в началото Go down
Char
Администратор
Администратор
Char


Scorpio Брой мнения : 672
Точки : 737
Репутация : 3
Дата на регистрация : 17.10.2010
Възраст : 31

Стивън Кинг Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стивън Кинг   Стивън Кинг Icon_minitimeНед Ное 28, 2010 12:01 pm

Нда, тва за групата беше споменато и във "За писането: мемоари на занаята".
Този човек обича Пърпъл, AC/DC и Ramones...какво лошо мога да кажа.
възрастен е, женен е и е далече- само това му мразя.

Стивън Кинг 59964_1286358659178_1836526551_590007_5546052_n

Забавлявайте се...
аз намерих Сиянието, Куджо, То, Сейлъмс Лот, Живата факла, Мизъри..


P.S. Във предното е почти същото- То, Сиянието, Куджо, Кери, Мизъри, Живата факла...
Върнете се в началото Go down
feronia
Мързеливец
feronia


Брой мнения : 8
Точки : 8
Репутация : 0
Дата на регистрация : 24.11.2010

Стивън Кинг Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стивън Кинг   Стивън Кинг Icon_minitimeЧет Дек 02, 2010 3:42 pm

Кристин. Гробище за домашни любимци.
Върнете се в началото Go down
Char
Администратор
Администратор
Char


Scorpio Брой мнения : 672
Точки : 737
Репутация : 3
Дата на регистрация : 17.10.2010
Възраст : 31

Стивън Кинг Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стивън Кинг   Стивън Кинг Icon_minitimeПет Дек 03, 2010 1:02 am

Къде е"Гробище"- то? :Д
Върнете се в началото Go down
feronia
Мързеливец
feronia


Брой мнения : 8
Точки : 8
Репутация : 0
Дата на регистрация : 24.11.2010

Стивън Кинг Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стивън Кинг   Стивън Кинг Icon_minitimeПет Дек 10, 2010 12:18 pm

е, тая прегазената котка не минава ли за гробището?
Върнете се в началото Go down
Char
Администратор
Администратор
Char


Scorpio Брой мнения : 672
Точки : 737
Репутация : 3
Дата на регистрация : 17.10.2010
Възраст : 31

Стивън Кинг Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стивън Кинг   Стивън Кинг Icon_minitimeСъб Дек 11, 2010 2:46 am

Ами, виж, опашката и гори а Чарли си е насочила пръста към нея....реших, че е просто реквизит към "Живата факла". :Д
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Стивън Кинг Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стивън Кинг   Стивън Кинг Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Стивън Кинг
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
grunge-bg :: Други :: Книгомания / Филмомания-
Идете на: