grunge-bg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Български форум за Grunge
 
ИндексИндекс  PortalPortal  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Криза? ХА-ХА!

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
Synaesthesia
Администратор
Администратор
Synaesthesia


Pisces Брой мнения : 1383
Точки : 2311
Репутация : 0
Дата на регистрация : 11.07.2010
Възраст : 34
Местожителство : grungeland

Криза? ХА-ХА! Empty
ПисанеЗаглавие: Криза? ХА-ХА!   Криза? ХА-ХА! Icon_minitimeПон Авг 09, 2010 8:34 am

Преди малко излизах , и на връщане пред входа на блока ми както винаги се бяха събрали новата младеж, които обсъждаха страстно, на кой какъв компютър му купили и за колко пари. Нормално е като чели децата да се хвалят с това, което техните са им купили , дори е присъщо за малчуганите са си наслагват , да украсяват и да послъгват. Е окей, това не е тайна за никого. Но ВЪПРЕКИ това, куриоза е на лице. Сутрин не мога да изляза от входа си , защото е задръстено с коли. Колите се множат като въшки в мръсна хъста коса. Постоянно засичам в нета обяви кой какви екстри си купува, лап топи, телефони последно поколение, коли, мотори, всякаква бяла и черна техника, дори и апартаменти и къщи. Хората на по 2-3 почивки на година ходят и винаги съм се чудела как по дяволите правят това? Кафетата са пълни, всеки пие и яде на корем, всеки се вживява като шопар и чревоугодник, пък после ''никой нямал пари''.
Не знам , аз нито съм ходила на почивка тая година, нито съм си купила КВОТО и да било, нито има изглед едно от тия неща да се случи (поне тая година) и не знам дали завиждам или просто усещам каккризата определено е ударила само определени хора и то най-вече тези, които не се оплакват много много, а просто стискат зъби.
Върнете се в началото Go down
https://grunge-bg.bulgarianforum.net
right in two
Манияк
Манияк
right in two


Cancer Брой мнения : 801
Точки : 1008
Репутация : 7
Дата на регистрация : 12.07.2010
Възраст : 30
Местожителство : Пловдив, България

Криза? ХА-ХА! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Криза? ХА-ХА!   Криза? ХА-ХА! Icon_minitimeЧет Авг 12, 2010 1:03 am

Не съм съгласна.
Лично на мен и моето семейство наистина силно се отрази кризата, тъй като майка ми работи в сферата на пазара на електротехника и всичко зависи от клиентите и покупките. Последната година тя отива на работа и си клати краката, защото просто няма хора съответно заплатата й е на половина.
Мога да кажа същото за абсолютно всеки частен бизнес. Мога да ви дам пример с дуги хора...например имам една приятелка, която мега доволно си имат пари, и тя постоянно се оплаква как започнали да й дават много по-малко пари и как баща и има много дългове да плаща. С други познати, когато е абсолютно същото..и друго, което е, е че наистина няма никакви работни места и хората мн трудно си намират работа.
Също и онзи ден се разкарвам по главаната в Пловдив и останах втрещена като видях, че всеки 2-ри гъзарски магазаин има някакви хипер намаления.
Това, че кафетата са пълни..никога не съм го разбирала...но ще ви кажа, че ако на едно момиче му дават 2 лв на ден, то определено ще иде на 2 кафенета и ще изпие по 1 кафе и в 2-те.
Върнете се в началото Go down
Synaesthesia
Администратор
Администратор
Synaesthesia


Pisces Брой мнения : 1383
Точки : 2311
Репутация : 0
Дата на регистрация : 11.07.2010
Възраст : 34
Местожителство : grungeland

Криза? ХА-ХА! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Криза? ХА-ХА!   Криза? ХА-ХА! Icon_minitimeЧет Авг 12, 2010 9:44 pm

Абе, да. Ло Криза? ХА-ХА! 794983 Стига. Явно разбиранията ни за криза се разминават леко. Сорка, ама както споменах в моето семейство... (докато все още имах такова) сме ходили на почивка ВЕДНЪЖ, през 1998 Криза? ХА-ХА! 799658
Ти преди 1 месец не беше ли на почивка? Извинявай, но поне според мен хората в криза си стоят вкъщи и единствените им разноски се причисляват в заеми, хранителни консумативи и сметки. Ей това е криза.
Въобще не съм съгласна пък. Говоря така разгорещено за почивките, защото познавам достатъчно обикновени средностатистически бългаски семейства, които в момента не могат да си позволят и 3 дена на морето, защото квато да е почивка значи страшни разходи. Така че не го приемам това, то в момента абсолютно всеки вика ''ам то и нас яко ни удари...мани мани''. Щото нямате явно идея другите как живеят. Аз ходих на море и миналата година и по-миналата и по-по-миналата ( с приятели) . Еми познай, тая не ходих. Защо ли...
Върнете се в началото Go down
https://grunge-bg.bulgarianforum.net
right in two
Манияк
Манияк
right in two


Cancer Брой мнения : 801
Точки : 1008
Репутация : 7
Дата на регистрация : 12.07.2010
Възраст : 30
Местожителство : Пловдив, България

Криза? ХА-ХА! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Криза? ХА-ХА!   Криза? ХА-ХА! Icon_minitimeПет Авг 13, 2010 4:35 am

Нямаш никакво право да ме нападаш, след като въобще си нямаш на представа как стоят нещата м/у стените на една къща. Не можеш да съдиш по някакъв случаен фактор. Да не би да съм била на море или да съм ходила по курорти? Напротив, бях на някакво никому неизвестно място, където е много евтино..но няма значение.
В момента не мога да си позволя почти нищо, знаеш че където и да ходя, отивам на стоп, само защото нямам никакви пари.
И това не засяга само мен и всяко средностатистическо семейство.
Дали е спукулация не знам, но определено кризата застига всяка частна фирма и всеки по-голям бизнес. Производителите стесняват всякакъв вид производство и работни места. Хората остават без работа, хора с много години стаж търсят работа по някакви малки магазинчета.
Има такива, които дърпат конците, и въобще им е..ае да не кажа през къде, че хората водят живота си едвам едвам..но има такива, които не могат да си позволят да управялват собствения си бизнес. Вярно, че няма да падната под нивото си, но определено не задържат същите позиции.
Затварят се училища, затварят се големи магазини.
Инфлацията скача с някакви отвратителни проценти и тези, които не биват засегнати, стават все по-ограничен брой.
Криза има, тя е факт.

http://www.btv.bg/news/ikonomika-biznes/u-nas/story/153273927-Tsenite_otnovo_tragnaha_nagore.html
Върнете се в началото Go down
Synaesthesia
Администратор
Администратор
Synaesthesia


Pisces Брой мнения : 1383
Точки : 2311
Репутация : 0
Дата на регистрация : 11.07.2010
Възраст : 34
Местожителство : grungeland

Криза? ХА-ХА! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Криза? ХА-ХА!   Криза? ХА-ХА! Icon_minitimeПет Авг 13, 2010 4:47 am

Не съм те нападнала нито пък съм си позволила да ти казвам кво се случва в домът ти, просто на мен лично нещата не ми се връзват и си казвам мнението.
Това, че ти го приемаш като нападка си е лично твоя грижа като цяло.
Просто нещото, което е опитвах да ти обясня е, че по една простичка съпоставка, която направих някой и тва не могат. И наистина не го могат. И наистина не го правят. Така или иначе аз няма да се съглася с твойта гледна точка, но няма и да те ''нападам'', че я имаш, нали живеем в демократични времена. Криза? ХА-ХА! 910248
Въпреки всичко си държа на тезата, имам си очички, имам си тук таме разум и виждам и асимилирам. Коли се разпродават като топъл хляб, всеки първи има книжка, всеки има кола, а колата изисква такива дневни, седмични, месечни и годишни разходи, че при тия оплаквания от криза, направо им се чудя как успяват да се справят, а те си купуват още и още. Пък и съм сигурна, че тва лято курортите са били пълни, както винаги. Така както винаги забелязвам един синдром , който е най-чест при българите и той е да се оплакваме дори ако има защо и дори ако няма защо. Един вид да се оплакваме за всеки случай. Криза. Криза е у нас, защото всеки месец е под въпрос дали токът ще бъде платен, а на мен нета ми спират всеки месец докато намеря пари да го платя. Това наричам аз криза, а не тва да не слизам от колата, да пия кафенца всеки ден по заведенията и да се бия по гърдите колко много нямам пари. Криза? ХА-ХА! 910248
Върнете се в началото Go down
https://grunge-bg.bulgarianforum.net
Sponsored content





Криза? ХА-ХА! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Криза? ХА-ХА!   Криза? ХА-ХА! Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Криза? ХА-ХА!
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Творческа криза

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
grunge-bg :: Други :: Философски изблици / Размисли / Страсти-
Идете на: