grunge-bg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Български форум за Grunge
 
ИндексИндекс  PortalPortal  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Песимист или оптимист?

Go down 
+6
Гаднярка
Gabrielle
blue_skies_f
right in two
anemic_royalty
Synaesthesia
10 posters
АвторСъобщение
Synaesthesia
Администратор
Администратор
Synaesthesia


Pisces Брой мнения : 1383
Точки : 2311
Репутация : 0
Дата на регистрация : 11.07.2010
Възраст : 34
Местожителство : grungeland

Песимист или оптимист? Empty
ПисанеЗаглавие: Песимист или оптимист?   Песимист или оптимист? Icon_minitimeСря Авг 04, 2010 6:05 am

Към коя категория се причислявате? Песимист, оптимист или непукист по-скоро? :)
Но сякаш непукиста не може да бъда постоянно състояние, тъй като на всекиму в живота му се случват гадости и тогава...когато ти засетне пръта във дупето сякаш спираш да бъдеш този ''непукист'', който гордо си бил до скоро. Така че тая категория нещо нещо не ми вдъхва доверие...
Но да си кажа...според мен всичко е въпрос на една такава личностна индивидуална нагласа. Тоест...или си, или не си. Все си мисля, че това си е едно ''вградено'' непроменливо състояние. И съдя по своето собствено такова. Винаги съм била песимист, откакто се помня. Опитвала съм се да бъда позитивно настроена към нещата, но просто не ми се получава. Или може би м се получава за около 3 до 5 минути максимум. Просто не ми се отдава :) Черногледа съм, свикнала съм да бъда отрицателна и така си ме кара отвътре. Не мога да го променя....за добро или за зло.
Върнете се в началото Go down
https://grunge-bg.bulgarianforum.net
anemic_royalty
Манияк
Манияк
anemic_royalty


Cancer Брой мнения : 223
Точки : 271
Репутация : 9
Дата на регистрация : 13.07.2010
Възраст : 32

Песимист или оптимист? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Песимист или оптимист?   Песимист или оптимист? Icon_minitimeСря Авг 04, 2010 6:18 am

Песимист определено.
Това за непукиста наистина е невъзможно да бъде трайно състояние, защото не винаги можеш да се примиряваш или да отхвърляш лайната с които те заливат всеки ден.
Никога не съм мислила, че крайностите са нещо хубаво, но аз наистина съм краен песимист, особено щом се отнася до мен самата, винаги съм сигурна, че ако има нещо гадно което може да се случи, то ще се случи именно на мен.Съдба, какво да се прави :D
Върнете се в началото Go down
right in two
Манияк
Манияк
right in two


Cancer Брой мнения : 801
Точки : 1008
Репутация : 7
Дата на регистрация : 12.07.2010
Възраст : 30
Местожителство : Пловдив, България

Песимист или оптимист? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Песимист или оптимист?   Песимист или оптимист? Icon_minitimeЧет Авг 05, 2010 1:15 am

Ами някак си, аз не мисля, че има песимист или оптимист. Струва ми се абсурдно винаги да гледаш лошо на нещата, а още по-абсурдно винаги да мислиш само положително.
Но ако трябва да се оприлича на едно от двете, то мисля, че съм доста повече песимист.
Особено що се отнася до хората. Винаги очаквам да направят най-гадното и отвратително нещо, независимо дали става въпрос за мен.
Върнете се в началото Go down
blue_skies_f
Активен
Активен
blue_skies_f


Брой мнения : 93
Точки : 114
Репутация : 0
Дата на регистрация : 12.07.2010

Песимист или оптимист? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Песимист или оптимист?   Песимист или оптимист? Icon_minitimeПет Авг 06, 2010 1:11 am

Тотален оптимист съм. Понякога голям непукист, чак до собствено разочарование.
Върнете се в началото Go down
right in two
Манияк
Манияк
right in two


Cancer Брой мнения : 801
Точки : 1008
Репутация : 7
Дата на регистрация : 12.07.2010
Възраст : 30
Местожителство : Пловдив, България

Песимист или оптимист? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Песимист или оптимист?   Песимист или оптимист? Icon_minitimeНед Авг 08, 2010 9:16 am

blue_skies_f написа:
Тотален оптимист съм.

ехее, супер (:
Върнете се в началото Go down
Gabrielle
Дълго Застоял се
Дълго Застоял се
Gabrielle


Брой мнения : 192
Точки : 212
Репутация : 0
Дата на регистрация : 13.07.2010
Местожителство : Space

Песимист или оптимист? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Песимист или оптимист?   Песимист или оптимист? Icon_minitimeСъб Авг 14, 2010 12:39 pm

Реалист,с лек привкус на песимизъм отвреме-навреме.
Върнете се в началото Go down
http://kasiel.deviantart.com/
Гаднярка
Активен
Активен
Гаднярка


Брой мнения : 145
Точки : 157
Репутация : 0
Дата на регистрация : 07.09.2010

Песимист или оптимист? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Песимист или оптимист?   Песимист или оптимист? Icon_minitimeПон Окт 11, 2010 1:29 pm

Зависи...никога не мога да бъда едното постоянно. "Нещата не се случват никога или винаги. Всичко се случва поянкога!"...Но никога не съм била непукист, за което се разкайвам много...Толкова по-леко щеше да е , ако бях! А, сетих се какво съм - МАЗОХИСТ!!! Песимист или оптимист? 640644
Върнете се в началото Go down
haunting.fear
Активен
Активен
haunting.fear


Брой мнения : 106
Точки : 117
Репутация : 0
Дата на регистрация : 19.10.2010

Песимист или оптимист? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Песимист или оптимист?   Песимист или оптимист? Icon_minitimeПет Окт 22, 2010 2:06 pm

В различните ситуации реагирам различно..Не знам дали мога да се определя към някоя точно определа група, може би реалист..Обаче лошото е, че нещата като тръгнат на зле ставам пълен песимист и си мисля само гадни работи, което може би е грешно.Винаги си повтарям, че за да ти се случват хубави неща, трябва да си ги мислиш, ама хич не мога да го спазвам тва :(
Върнете се в началото Go down
Char
Администратор
Администратор
Char


Scorpio Брой мнения : 672
Точки : 737
Репутация : 3
Дата на регистрация : 17.10.2010
Възраст : 31

Песимист или оптимист? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Песимист или оптимист?   Песимист или оптимист? Icon_minitimeПет Окт 22, 2010 2:20 pm

Обичам да се смятам за реалист.
И тъй като се старая да бъде реалист, трябва да призная, че всъщност рядко съм реалист. Скачам от неочаквано жив и буден оптимизъм към дебрите на песимизма, при което се превръщам в цинична кучка. :Д
Но работя върху баланса..
Върнете се в началото Go down
Neli
Активен
Активен
Neli


Scorpio Брой мнения : 138
Точки : 144
Репутация : 0
Дата на регистрация : 23.09.2010
Възраст : 30

Песимист или оптимист? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Песимист или оптимист?   Песимист или оптимист? Icon_minitimeСъб Окт 23, 2010 3:42 am

Може би реалист... или и аз като Char скачам от оптимизъм на песимизъм, но по-скоро го правя за да видя различните гледни точки... Когато мисля за нещо искам да знам какво би било най-хубавото нещо, което може да ми се случи (и често в последствие ми се превръща в мечта), но и да знам възможността за най-лошото...
Бих се орепделила по-скоро като оптимист... въпреки че дълбоко в себе си знам, че няма да мога да сбъдна мечтите си, някак си всеки ден си повтарям че ще успея и това ми вдъхва надежда и желание за живот...
Върнете се в началото Go down
http://nirvanabg.deviantart.com/
Illnath
Активен
Активен
Illnath


Брой мнения : 127
Точки : 194
Репутация : 0
Дата на регистрация : 12.07.2010
Местожителство : Seattle

Песимист или оптимист? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Песимист или оптимист?   Песимист или оптимист? Icon_minitimeНед Окт 24, 2010 10:28 am

kategoriqta e: ne podleji na obsyjane dokato ne byude dokazano....
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Песимист или оптимист? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Песимист или оптимист?   Песимист или оптимист? Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Песимист или оптимист?
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
grunge-bg :: Други :: Философски изблици / Размисли / Страсти-
Идете на: