grunge-bg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Български форум за Grunge
 
ИндексИндекс  PortalPortal  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Как се справяме в жегите?

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
Synaesthesia
Администратор
Администратор
Synaesthesia


Pisces Брой мнения : 1383
Точки : 2311
Репутация : 0
Дата на регистрация : 11.07.2010
Възраст : 34
Местожителство : grungeland

Как се справяме в жегите? Empty
ПисанеЗаглавие: Как се справяме в жегите?   Как се справяме в жегите? Icon_minitimeВто Авг 03, 2010 6:35 am

Тва лято...определено е ЖЕСТОКО горещо. Аз лично избягвам да излизам през деня в най-критичните моменти, когато лесно можеш да си изпържиш кюфтета на асвалта. А вие как се борите с жегите? Споделете някой полезен трик, щото не знам..... Как се справяме в жегите? 17695
Върнете се в началото Go down
https://grunge-bg.bulgarianforum.net
DoReMi
Манияк
Манияк
avatar


Брой мнения : 221
Точки : 246
Репутация : 3
Дата на регистрация : 12.07.2010

Как се справяме в жегите? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как се справяме в жегите?   Как се справяме в жегите? Icon_minitimeВто Авг 03, 2010 7:28 am

В моя апартамент винаги е сравнително хладно, нищо че няма климатик Как се справяме в жегите? 421780
Върнете се в началото Go down
right in two
Манияк
Манияк
right in two


Cancer Брой мнения : 801
Точки : 1008
Репутация : 7
Дата на регистрация : 12.07.2010
Възраст : 30
Местожителство : Пловдив, България

Как се справяме в жегите? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как се справяме в жегите?   Как се справяме в жегите? Icon_minitimeСря Авг 04, 2010 1:27 am

Ами аз съм доста крайна в това отношение, поради причината, че изключително много мразя да ми е топло и лятото е възможно най-противният ми сезон, та у нас има доста стриктни правила, свързани с това.
През ноща всички прозорци са отворени, а през деня - затворени и работи климатик, като всички врати из къщата са отворени, за да ходи хлад навсякъде. (който няма климатик, ще е добре да си купи някакъв вентилатор ;] )
Готви се вън на малкия газов котлон, заради изпаренията, миризмите и топлината, с които ще се насити въздухът. Всички възможни щори са спуснати, за да не влиза светлина и топлина, като в пещера сме.
Мебелите са покрити с възможно най-тънки постелки, чаршафи и тем подобни.
Лично аз до 7 вечерта не си подавам носа на вън, а когато го правя излизам с чисто мокра фанелка. Доста помага, но за съжаление докато стигна крайната точка на излизането си (примерно заведението или в някой приятел), тя вече е изсъхнала. Обичам да се къпя по 5-6 пъти на ден с ледена вода, усещането е прекрасно. По принцип лятото сме свикнали да пием много бира, което е напълно нормално, но тя увеличава телесното изпотяване..мен това не ме грее, защото не мога без ледена биричка в един горещ ден, но да го имате на предвид ;)
Върнете се в началото Go down
Synaesthesia
Администратор
Администратор
Synaesthesia


Pisces Брой мнения : 1383
Точки : 2311
Репутация : 0
Дата на регистрация : 11.07.2010
Възраст : 34
Местожителство : grungeland

Как се справяме в жегите? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как се справяме в жегите?   Как се справяме в жегите? Icon_minitimeСря Авг 04, 2010 2:24 pm

Ох днеска беше малко по-поносимо. Валя малко...понасяше се :)
Абе като цяло не мога да кажа, че мразя жегата. Стотици хиляди пъти я предпочитам пред зимата, но в някой моменти е ужасно изтощителна и изнервяща. Може би заради ниското ми кръвно се изнервям двойно повече.
А относно това какви методи ползвам...не знам, най-вече просто не излизам.
Избягвам да заставам под слънцето много много, пия някви огромни количества вода и си взимам душ, а ако излизам задължително се къпя + косата и излизам или мокра или влажна.
Върнете се в началото Go down
https://grunge-bg.bulgarianforum.net
Sponsored content





Как се справяме в жегите? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как се справяме в жегите?   Как се справяме в жегите? Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Как се справяме в жегите?
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
grunge-bg :: Общи :: Лафец-
Идете на: