grunge-bg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Български форум за Grunge
 
ИндексИндекс  PortalPortal  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Любими български филми

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
blue_skies_f
Активен
Активен
blue_skies_f


Брой мнения : 93
Точки : 114
Репутация : 0
Дата на регистрация : 12.07.2010

Любими български филми Empty
ПисанеЗаглавие: Любими български филми   Любими български филми Icon_minitimeПет Юли 23, 2010 8:21 am

И тъй... чакам отговори. Моите любими български филма са няколко.
" Време Разделно ". Страхотен актьорски състав, филма си заслужава и показва ясно състоянието на българскот население под турско робоство. Духът им, вярата. В замунда има и двете части.
"Вчера" . Филм за младежта по социалистическо време, има интрига, отново страхотен актьорски състав. Сюжет на ниво. Това е продукция, която може да те трогне и да те развълнува на едно. :) Отново го има в замунда.
"Сезонът на канарчетата". Няма да давам инфо за тоя филм, който иска нека го намери в замунда. Ще отбележа само, че един от сценаристите на "Шоуто на Слави" - Иво Сиромахов, завършил НАТФИЗ, има роля във филма. Един от най-добрите филми на Параскева Джукелова.
"Изпепеляване" - Деян Донков, Параскева Джукелова. Адски тежък филм.
"Опасен чар" - една от най-добрите български комедий. Участва Тодор Колев, като играе ролята си невероятно. Георги Русев с отново впечатляваща роля. Филм, който ще ви накара да се смеете от сърце.
Последната българска лента, която ме разплака десетки пъти беше "Светът е голям и спасение дебне отвсякъде". Каквото и да кажа за този филм, би било недостатъчно. Жестоко го препоръчвам!
Каня се да гледам "Източни пиеси" тази вечер. Ще постна мнение по-късно и за него.
Това са моите любими ленти, а вашите ?
Върнете се в началото Go down
anemic_royalty
Манияк
Манияк
anemic_royalty


Cancer Брой мнения : 223
Точки : 271
Репутация : 9
Дата на регистрация : 13.07.2010
Възраст : 32

Любими български филми Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими български филми   Любими български филми Icon_minitimeПет Юли 23, 2010 12:32 pm

Принципно не гледам много български филми, но любимият ми определено е Дами канят.Винаги ме размазва този филм, просто е уникален, а Стефан Данаилов е много голям.Също така си изтеглих да гледам театралната пиеса на Чичовци пак със Стефанчо и също беше много добра.
Време разделно естествено съм го гледала, но бях много малка, а също и сериала Капитан Петко Войвода.
Върнете се в началото Go down
blue_skies_f
Активен
Активен
blue_skies_f


Брой мнения : 93
Точки : 114
Репутация : 0
Дата на регистрация : 12.07.2010

Любими български филми Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими български филми   Любими български филми Icon_minitimeПет Юли 23, 2010 2:31 pm

Капитан Петко Войвода е много внушителен. Помня като го гледах като малка изпитвах някакво... благоволение пред Васил Михайлов (Петко Войвода)
Върнете се в началото Go down
Synaesthesia
Администратор
Администратор
Synaesthesia


Pisces Брой мнения : 1383
Точки : 2311
Репутация : 0
Дата на регистрация : 11.07.2010
Възраст : 34
Местожителство : grungeland

Любими български филми Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими български филми   Любими български филми Icon_minitimeПет Юли 23, 2010 5:46 pm

Последното, коеот гледах от българската киноиндустрия беше трилогията на Хан Аспарух. Много ми хареса изгледах ги и трите части на един дъх. Филма беше изключително добър, макар че ако погледнете коментарите в торента на замунда...доста критики, доста нещо :) Всеки се мъчи да ''разбира'' от историята повече от всички останали и прочее и прочее..
Иначе изключително много обичам да гледам стари български филми, макар че го правя рядко, не знам защо.
На крадеца на праскови винаги се разплаквам като куче, него съм го гледала около 3 пъти. Ще си сваля тези дни някой от най-старичките да погледам, щото...кефа определено е голям :)
Върнете се в началото Go down
https://grunge-bg.bulgarianforum.net
Synaesthesia
Администратор
Администратор
Synaesthesia


Pisces Брой мнения : 1383
Точки : 2311
Репутация : 0
Дата на регистрация : 11.07.2010
Възраст : 34
Местожителство : grungeland

Любими български филми Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими български филми   Любими български филми Icon_minitimeВто Авг 03, 2010 2:35 am

Оня ден гледах ''Прокурорът'' от 68-ма година. Оф...да не кажа силна дума, ама тва беше възможно най-малоумния филм, който някога съм се опитвала да изтрая... не знам какви разбирания за ФИЛМ са имали българските режисьори преди 40-50 години, ама... беше върха на простотията Любими български филми 290778
Върнете се в началото Go down
https://grunge-bg.bulgarianforum.net
Sponsored content





Любими български филми Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими български филми   Любими български филми Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Любими български филми
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Любими мисли,стихове,фрази
» Български рок радиа
» български групи
» Филми
» Яко се дразна на тъпите турски филми!

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
grunge-bg :: Други :: Аз съм Българче!-
Идете на: