grunge-bg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Български форум за Grunge
 
ИндексИндекс  PortalPortal  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Приятели

Go down 
+3
Demia
blue_skies_f
Synaesthesia
7 posters
АвторСъобщение
Synaesthesia
Администратор
Администратор
Synaesthesia


Pisces Брой мнения : 1383
Точки : 2311
Репутация : 0
Дата на регистрация : 11.07.2010
Възраст : 34
Местожителство : grungeland

Приятели Empty
ПисанеЗаглавие: Приятели   Приятели Icon_minitimeПет Юли 23, 2010 6:16 am

Не знам дали горчивия опит или просто реализма понякога карат хората (като мен) да спират да вярват в едно, или друго ''явление''. Мога спокойно да причисля приятелството към тия ''явления'' , тъй като наистина, АМА НАИСТИНА..не видиш ли (колкото и банално да звучи) всичко е просто едно движение на човешките индивидуални интереси, някои от които често в пререкание с останалите. Приятели, приятели...колко да са ти приятели? Според мен, дори нямаш бегла идея колко всъщност си сам.. Приятели 794983
Върнете се в началото Go down
https://grunge-bg.bulgarianforum.net
blue_skies_f
Активен
Активен
blue_skies_f


Брой мнения : 93
Точки : 114
Репутация : 0
Дата на регистрация : 12.07.2010

Приятели Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приятели   Приятели Icon_minitimeПет Юли 23, 2010 7:11 am

Има хора и хора. Едни остават с теб до края, други остават с теб в определени ситуации. Но винаги можеш да направиш ясната преценка кой си заслужава и кой не. В крайна сметка обаче в доста случаи оставаш сам. Не вярвам в хората като цяло, не вярвам в приятелството като нещо уникално и неповторимо, но имам надеждата, че хората могат да бъдат добри , стига да поискат, могат да помогнат , стига да имат желание. Има ли желание, има и начин. Няма ли желание, намираме оправдание. Всичко е до това колко ценен е човека отсреща. И колко ти е важен той за теб самия.
Любен Дилов-син беше казал,че живота е времето,в което ти се случват разни неща, а другите хора просто ти досаждат.
Върнете се в началото Go down
Demia
Скучаещ
Скучаещ
Demia


Брой мнения : 36
Точки : 39
Репутация : 0
Дата на регистрация : 24.07.2010

Приятели Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приятели   Приятели Icon_minitimeСъб Юли 24, 2010 3:39 pm

Ще си позволя да цитирам Кобейн "a friend is nothing but a known enemy". Родил си се сам и ще умреш сам, колкото и да не ни се иска да повярваме.Истински приятел може да е само семейството ти (ествествено винаги има изключения). Никога не знаеш кога на твоя "приятел" ще му доскучее да те слуша и ще си намери нова дружка и всичкото това, което си му казвал става обществена забава.Дори да не ми се вярва и аз съм такава въпреки че се дразня на това и съдя другите, колко са двулични, в дадени моменти и аз сигурно съм предавала хора, който ме обичат и ме считат за приятели.За това човек трябва да разчита на себе си, а не да търси помощта на някой.
Върнете се в началото Go down
LambOfGod
Активен
Активен
LambOfGod


Pisces Брой мнения : 106
Точки : 112
Репутация : 0
Дата на регистрация : 13.07.2010
Възраст : 29
Местожителство : където има картофи

Приятели Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приятели   Приятели Icon_minitimeСъб Юли 24, 2010 4:04 pm

'' A friend is someone who gives you total freedom to be yourself - and especially to feel, or not feel. Whatever you happen to be feeling at any moment is fine with them. That's what real love amounts to - letting a person be what he really is. " - Jim Morrison
Върнете се в началото Go down
right in two
Манияк
Манияк
right in two


Cancer Брой мнения : 801
Точки : 1008
Репутация : 7
Дата на регистрация : 12.07.2010
Възраст : 30
Местожителство : Пловдив, България

Приятели Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приятели   Приятели Icon_minitimeЧет Юли 29, 2010 6:44 am

LambOfGod написа:
'' A friend is someone who gives you total freedom to be yourself - and especially to feel, or not feel. Whatever you happen to be feeling at any moment is fine with them. That's what real love amounts to - letting a person be what he really is. " - Jim Morrison

Моето мнение е такова, но Морисън е бил гений и едва ли бих го изказала по по-добър начин.
В крайна сметка всичко е едно пътуване..може би приятелите са пътните знаци..а може би дупките по българските пътища.
Върнете се в началото Go down
right in two
Манияк
Манияк
right in two


Cancer Брой мнения : 801
Точки : 1008
Репутация : 7
Дата на регистрация : 12.07.2010
Възраст : 30
Местожителство : Пловдив, България

Приятели Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приятели   Приятели Icon_minitimeСря Окт 20, 2010 12:47 pm

и тук какво правим?
Върнете се в началото Go down
Char
Администратор
Администратор
Char


Scorpio Брой мнения : 672
Точки : 737
Репутация : 3
Дата на регистрация : 17.10.2010
Възраст : 31

Приятели Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приятели   Приятели Icon_minitimeСря Окт 20, 2010 1:05 pm

Дааа, фък, как съм могла да пропусна тая тема.
о.о
Еми....може да оставим и двете, или да трийнем едната и...да преместим мненията в оцелялата?
(think)
Върнете се в началото Go down
Synaesthesia
Администратор
Администратор
Synaesthesia


Pisces Брой мнения : 1383
Точки : 2311
Репутация : 0
Дата на регистрация : 11.07.2010
Възраст : 34
Местожителство : grungeland

Приятели Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приятели   Приятели Icon_minitimeСъб Окт 23, 2010 3:43 pm

Голяма работа. И без това няма много теми. Че като се дублират, какво :)
Върнете се в началото Go down
https://grunge-bg.bulgarianforum.net
anemic_royalty
Манияк
Манияк
anemic_royalty


Cancer Брой мнения : 223
Точки : 271
Репутация : 9
Дата на регистрация : 13.07.2010
Възраст : 32

Приятели Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приятели   Приятели Icon_minitimeПон Окт 25, 2010 7:12 am

А аз си мислех, че съм песимист ама вие ме хвърлихте в тъча тук. Приятели 3141 Много негативизъм към това приятелство бе хора, какво толкова ви е направило.
Ако намериш правилните хора, такива които са малко или много като теб и с които не само се разбираш, но и такиа които могат да разберат теб без значение какви тъпотии правиш или говориш.Единственото кофти нещо в тая приятелска идилия е когато живота рано или късно ви раздели, защото не винаги може да намериш човек на който да разчиташ напълно.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Приятели Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приятели   Приятели Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Приятели
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
grunge-bg :: Други :: Философски изблици / Размисли / Страсти-
Идете на: