grunge-bg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Български форум за Grunge
 
ИндексИндекс  PortalPortal  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Какво четете в момента?

Go down 
+9
bog4eto
right in two
tania_92lp
Demia
Perfection.
anemic_royalty
Synaesthesia
LambOfGod
blue_skies_f
13 posters
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
blue_skies_f
Активен
Активен
blue_skies_f


Брой мнения : 93
Точки : 114
Репутация : 0
Дата на регистрация : 12.07.2010

Какво четете в момента? Empty
ПисанеЗаглавие: Какво четете в момента?   Какво четете в момента? Icon_minitimeЧет Юли 22, 2010 5:24 pm

Какво четете в момента ? Какво прочетохте последно ? Харесва ли ви ? Някой ли ви я препоръча ?
И като за начало ще започна аз.
В момента чета "Брокерът" на Джон Гришам, но покрай компютъра много не мога да се накарам да и обърна внимание.
Последно прочетох "Кралят на исковете" пак на Гришам. :)
Върнете се в началото Go down
LambOfGod
Активен
Активен
LambOfGod


Pisces Брой мнения : 106
Точки : 112
Репутация : 0
Дата на регистрация : 13.07.2010
Възраст : 29
Местожителство : където има картофи

Какво четете в момента? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво четете в момента?   Какво четете в момента? Icon_minitimeЧет Юли 22, 2010 6:16 pm

Сега чета "Мизъри" на Стивън Кинг,а последно четох "Бягащият човек" пак на Стивън Кинг.
И двете книги са добри.
Върнете се в началото Go down
blue_skies_f
Активен
Активен
blue_skies_f


Брой мнения : 93
Точки : 114
Репутация : 0
Дата на регистрация : 12.07.2010

Какво четете в момента? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво четете в момента?   Какво четете в момента? Icon_minitimeПет Юли 23, 2010 7:15 am

За "Мизъри" съм чувала добри отзиви, но мен Кинг ме плаши като цяло. Нямаше ли филм по "Мизъри" ?
Върнете се в началото Go down
Synaesthesia
Администратор
Администратор
Synaesthesia


Pisces Брой мнения : 1383
Точки : 2311
Репутация : 0
Дата на регистрация : 11.07.2010
Възраст : 34
Местожителство : grungeland

Какво четете в момента? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво четете в момента?   Какво четете в момента? Icon_minitimeПет Юли 23, 2010 7:30 am

blue_skies_f написа:
За "Мизъри" съм чувала добри отзиви, но мен Кинг ме плаши като цяло. Нямаше ли филм по "Мизъри" ?

Има филм по ''Мизъри'', който би те изплашил и повече от книгата. - http://vbox7.com/play:afef8a11
Гледала съм го 3 пъти :)
Върнете се в началото Go down
https://grunge-bg.bulgarianforum.net
blue_skies_f
Активен
Активен
blue_skies_f


Брой мнения : 93
Точки : 114
Репутация : 0
Дата на регистрация : 12.07.2010

Какво четете в момента? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво четете в момента?   Какво четете в момента? Icon_minitimeПет Юли 23, 2010 7:33 am

Уаааааа, тоя филм си спомням,че го гледах като по-малка, няколко нощи след това не можех да спя. Тая жена много ме стресна.
Върнете се в началото Go down
anemic_royalty
Манияк
Манияк
anemic_royalty


Cancer Брой мнения : 223
Точки : 271
Репутация : 9
Дата на регистрация : 13.07.2010
Възраст : 32

Какво четете в момента? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво четете в момента?   Какво четете в момента? Icon_minitimeПет Юли 23, 2010 12:41 pm

И аз преди нялоко месеца успях да се докопам до някакво старо издание и трябва да кажа, че страшно много ми допадна и въпреки че много харесвам филма, квижката е доста по-готина.Иначе сега се готвя да чета Сиянието, до което също доста трудно се докопах, а в момента чета Името на розата на Умберто Еко и Дневниците на вампира първата част, която е доста скучна :D
Върнете се в началото Go down
Perfection.
Активен
Активен
Perfection.


Брой мнения : 123
Точки : 121
Репутация : 0
Дата на регистрация : 21.07.2010
Местожителство : The invisible strawberry field.

Какво четете в момента? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво четете в момента?   Какво четете в момента? Icon_minitimeСъб Юли 24, 2010 4:20 am

Мен филма по Мизъри въобще не ми хареса, адски тъпо е направен и то даже не се съобразявам с факта, че не е много нов. Самите действия, някакви малки, но важни неща са променени и т.н а актрисата са я изкарали пълно психо, в книгата съвсем не е толкова зле и не истерясва по такъв начин. Знам, че не е нужно филм да се прави точно по книгата, но наистина се набиват на очи тия всичките неща, дразнещо е.

Иначе ся си чета "Човекът, който се смее" от Виктор Юго, симпатична е.
Върнете се в началото Go down
anemic_royalty
Манияк
Манияк
anemic_royalty


Cancer Брой мнения : 223
Точки : 271
Репутация : 9
Дата на регистрация : 13.07.2010
Възраст : 32

Какво четете в момента? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво четете в момента?   Какво четете в момента? Icon_minitimeСъб Юли 24, 2010 5:09 am

Книгата наистина е по-добра, но според мен филма беше добър, а това че е стар не би трябвало да има нищо общо с качеството му, защото повечето стари филми са много по-добри от днешните, където се залага само и единствено на ефекти, а сценарият се забравя съвсем.
Да не говорим че Кейти Бейтс направа наистина уникална роля, тя си е много добра актриса.
Върнете се в началото Go down
Demia
Скучаещ
Скучаещ
Demia


Брой мнения : 36
Точки : 39
Репутация : 0
Дата на регистрация : 24.07.2010

Какво четете в момента? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво четете в момента?   Какво четете в момента? Icon_minitimeСъб Юли 24, 2010 3:43 pm

В момента чета българските хроники на стефан цанев :) Наистина интересна книжка
Върнете се в началото Go down
anemic_royalty
Манияк
Манияк
anemic_royalty


Cancer Брой мнения : 223
Точки : 271
Репутация : 9
Дата на регистрация : 13.07.2010
Възраст : 32

Какво четете в момента? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво четете в момента?   Какво четете в момента? Icon_minitimeНед Юли 25, 2010 5:04 am

Demia написа:
В момента чета българските хроники на стефан цанев :) Наистина интересна книжка
О, да аз също я бах почнала понеже карах матура с история та съвсем се смахнах тогава, но да определено е много интересно и представя българската история под доста различен ъгъл, да не говорим за нещата за които дори не сме знаели.
Върнете се в началото Go down
tania_92lp
Новак
Новак
tania_92lp


Cancer Брой мнения : 17
Точки : 17
Репутация : 0
Дата на регистрация : 18.07.2010
Възраст : 31
Местожителство : Пловдив/Стамболийски

Какво четете в момента? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво четете в момента?   Какво четете в момента? Icon_minitimeНед Юли 25, 2010 9:10 am

Преди няколко дена завърших "Убийство край Нил" на Агата Кристи. В момента чета " Моят приятел хулиганът" на Ева Раукова. Тази книга ми я даде майка ми понеже си търсех нещо за четене. След нея мисля да почна "Тютюн" на Димитър Димов.
Върнете се в началото Go down
right in two
Манияк
Манияк
right in two


Cancer Брой мнения : 801
Точки : 1008
Репутация : 7
Дата на регистрация : 12.07.2010
Възраст : 30
Местожителство : Пловдив, България

Какво четете в момента? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво четете в момента?   Какво четете в момента? Icon_minitimeЧет Авг 05, 2010 2:46 am

Аз чета De Profundis на Оскар Уайлд..доста трудно ми е честно казано. Не мога да преценя дали ми харесва. Има някакви супер гениални прозрения, които е описал по някакъв извънземен начин..но от друга страна отношението ми към някои неща е отвратитлено...трудно ми е, да..
Върнете се в началото Go down
blue_skies_f
Активен
Активен
blue_skies_f


Брой мнения : 93
Точки : 114
Репутация : 0
Дата на регистрация : 12.07.2010

Какво четете в момента? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво четете в момента?   Какво четете в момента? Icon_minitimeПет Авг 06, 2010 1:14 am

Уайлд е малко труден за разбиране. За това прочети го няколко пъти ;)
Върнете се в началото Go down
right in two
Манияк
Манияк
right in two


Cancer Брой мнения : 801
Точки : 1008
Репутация : 7
Дата на регистрация : 12.07.2010
Възраст : 30
Местожителство : Пловдив, България

Какво четете в момента? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво четете в момента?   Какво четете в момента? Icon_minitimeПет Авг 06, 2010 2:25 am

blue_skies_f написа:
Уайлд е малко труден за разбиране. За това прочети го няколко пъти ;)

Мда..от една седмица едвам съм рочела 80 страници, връщай, повтаряй..още повече, че това, което чета не е някаква история или нещо подобно. Единствено се разясняват, обясняват някакви неща за хората, взаимоотношенията и живота като цяло. А такъв тип четива никога не са били лесни за смилане..поне за мен (:
Върнете се в началото Go down
blue_skies_f
Активен
Активен
blue_skies_f


Брой мнения : 93
Точки : 114
Репутация : 0
Дата на регистрация : 12.07.2010

Какво четете в момента? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво четете в момента?   Какво четете в момента? Icon_minitimeПет Авг 06, 2010 4:47 am

Има сложен стил за четене, но ако успееш да го опростиш в мозъка си т.е. да го преобразуваш, така че да го разбереш, става по лесно самото четиво. :)
Прочети Дориан Грей на английски.
Върнете се в началото Go down
right in two
Манияк
Манияк
right in two


Cancer Брой мнения : 801
Точки : 1008
Репутация : 7
Дата на регистрация : 12.07.2010
Възраст : 30
Местожителство : Пловдив, България

Какво четете в момента? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво четете в момента?   Какво четете в момента? Icon_minitimeСъб Авг 07, 2010 1:40 am

blue_skies_f написа:
Има сложен стил за четене, но ако успееш да го опростиш в мозъка си т.е. да го преобразуваш, така че да го разбереш, става по лесно самото четиво. :)

Със всяка книга е така, даже не само с книгите, със всичко по принцип :]

blue_skies_f написа:
Прочети Дориан Грей на английски.

Благодаря за съвета, но по принцип не чета книги на английски, не съм го осъвършенствала до такава степен.
Върнете се в началото Go down
right in two
Манияк
Манияк
right in two


Cancer Брой мнения : 801
Точки : 1008
Репутация : 7
Дата на регистрация : 12.07.2010
Възраст : 30
Местожителство : Пловдив, България

Какво четете в момента? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво четете в момента?   Какво четете в момента? Icon_minitimeПет Авг 13, 2010 5:41 am

"На Браздата"

и всеки път се чудя как е възможно 2 листа думи да ме разплакват винаги..
Върнете се в началото Go down
bog4eto
Новак
Новак
bog4eto


Брой мнения : 12
Точки : 14
Репутация : 0
Дата на регистрация : 27.08.2010
Местожителство : София

Какво четете в момента? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво четете в момента?   Какво четете в момента? Icon_minitimeПет Авг 27, 2010 2:42 pm

Крадецът-джентълмен(или Арсен Люпен) ме грабна толкова много,че реших да изчета всички книги,писани за него. Сегашната е "Арсен Люпен срещу Херлок Шолмс" от Морис Льоблан.
Върнете се в началото Go down
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000867565170
right in two
Манияк
Манияк
right in two


Cancer Брой мнения : 801
Точки : 1008
Репутация : 7
Дата на регистрация : 12.07.2010
Възраст : 30
Местожителство : Пловдив, България

Какво четете в момента? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво четете в момента?   Какво четете в момента? Icon_minitimeВто Авг 31, 2010 12:40 pm

Разкази на Толстой (:
Върнете се в началото Go down
right in two
Манияк
Манияк
right in two


Cancer Брой мнения : 801
Точки : 1008
Репутация : 7
Дата на регистрация : 12.07.2010
Възраст : 30
Местожителство : Пловдив, България

Какво четете в момента? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво четете в момента?   Какво четете в момента? Icon_minitimeВто Сеп 21, 2010 12:12 am

Парфюмът от Зюскинд Какво четете в момента? 798372
Върнете се в началото Go down
Гаднярка
Активен
Активен
Гаднярка


Брой мнения : 145
Точки : 157
Репутация : 0
Дата на регистрация : 07.09.2010

Какво четете в момента? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво четете в момента?   Какво четете в момента? Icon_minitimeВто Сеп 21, 2010 3:40 pm

Пътеводител на галактическия стопаджия!!! Странно странна книжка Какво четете в момента? 400387 Какво четете в момента? 129277 Какво четете в момента? 800357 Какво четете в момента? 98284
Върнете се в началото Go down
right in two
Манияк
Манияк
right in two


Cancer Брой мнения : 801
Точки : 1008
Репутация : 7
Дата на регистрация : 12.07.2010
Възраст : 30
Местожителство : Пловдив, България

Какво четете в момента? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво четете в момента?   Какво четете в момента? Icon_minitimeВто Сеп 21, 2010 3:43 pm

Гаднярка написа:
Пътеводител на галактическия стопаджия!!! Странно странна книжка Какво четете в момента? 400387 Какво четете в момента? 129277 Какво четете в момента? 800357 Какво четете в момента? 98284

btw от доста време насам ми е в wishlist-a, сигурно ще е следващата, която ще подхвана. ^^
Върнете се в началото Go down
Гаднярка
Активен
Активен
Гаднярка


Брой мнения : 145
Точки : 157
Репутация : 0
Дата на регистрация : 07.09.2010

Какво четете в момента? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво четете в момента?   Какво четете в момента? Icon_minitimeПет Окт 08, 2010 2:14 am

right in two написа:
Гаднярка написа:
Пътеводител на галактическия стопаджия!!! Странно странна книжка Какво четете в момента? 400387 Какво четете в момента? 129277 Какво четете в момента? 800357 Какво четете в момента? 98284

btw от доста време насам ми е в wishlist-a, сигурно ще е следващата, която ще подхвана. ^^

заслужава си...интересна е..и филмът е добър

Върнете се в началото Go down
right in two
Манияк
Манияк
right in two


Cancer Брой мнения : 801
Точки : 1008
Репутация : 7
Дата на регистрация : 12.07.2010
Възраст : 30
Местожителство : Пловдив, България

Какво четете в момента? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво четете в момента?   Какво четете в момента? Icon_minitimeПон Окт 11, 2010 2:02 pm

Парфюмът ми стана любима книга Какво четете в момента? 798372
Сега чета 'Лолита' от Набоков
Върнете се в началото Go down
haunting.fear
Активен
Активен
haunting.fear


Брой мнения : 106
Точки : 117
Репутация : 0
Дата на регистрация : 19.10.2010

Какво четете в момента? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво четете в момента?   Какво четете в момента? Icon_minitimeПон Ное 08, 2010 2:25 pm

Вчера дочетох тухлата "Души в окови" на Съмърсет Моъм..Тя се превърна в една от книгите ми -идеологии за живота заедно с Портретът на Дориан Грей.Просто в нея са представени абсолютно всички типажи хора, които някога можеш да срещнеш..И най плашещото е, че накрая осъзнаваш че всички сме "души в окови" и всеки робува на нещо..А най-големия тиранин, на който робуваме е любовта :)
Сега почнах да чета една книга с доста странно заглавие- "Уморените коне ги убиват, нали?" на Хорас Маккой..За сега няям и идея за кво ще иде реч, но ще разберем оО..
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Какво четете в момента? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво четете в момента?   Какво четете в момента? Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Какво четете в момента?
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Какво мразя?
» Какво слушате в момента?
» Какво си мислиш в момента?
» Какво е менюто в клавиатурата ви!?
» Какво ни дава смисъл?

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
grunge-bg :: Други :: Книгомания / Филмомания-
Идете на: